Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Hosta 'Lady Guinevre'
Hosta ‘Lady Guinevere’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Lady Guinevere’ należy do najbardziej atrakcyjnych przedstawicielek tego gatunku. Tworzy duże kępy jasnych liści z ciemniejszym, zielonym, lekko pofalowanym brzegiem. Liście w sezonie zmieniają barwę, najpierw są zielonkawe, potem kremowożółte, a następnie kremowe. Fioletowe kwiaty dość wysoko unoszą się ponad liśćmi.
| Wysokość: | 40/60 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk pierzasty ‘Diamant’
Goździk pierzasty 'Diamant'
Nazwa łac. Dianthus plumarius
Piękny goździk o białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach. Bardzo ozdobne są jego niebieskozielone liście tworzące zgrabne, zwarte, gęste poduszki.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Gajowiec żółty
Gajowiec żółty
Nazwa łac. Galeobdolon luteum
Gajowiec żółty jest doskonałą byliną zadarniającą do cienia i półcienia. Jego cechą charakterystyczną są ładne przez cały sezon, ozdobne liście – zielone z srebrzystym wzorkiem. Przez trzy miesiące wiosną zdobią go żółte, wargowe kwiaty.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-VI |
| Liście: | zielone ze srebrzystym deseniem |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Floks wiechowaty różowy
Floks wiechowaty różowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty karminowy
Floks wiechowaty karminowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia. Pachnące kwiaty mogą być niebieskie, białe, różowe, lila, czerwone, łososiowe.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy należą do najlepszych, najpopularniejszych bylin rabatowych, kwitną przez kilka miesięcy. Odmiana 'Graf Zeppelin' dorastająca nawet do 100 cm wys. zachwyca okazałymi wiechami bladoróżowych kwiatów z ciemniejszym oczkiem, które rozjaśnią każdą kompozycję.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | bladoróżowe z ciemnoróżowym oczkiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks (płomyk) szydlasty lila
Floks szydlasty lila
Nazwa łac. Phlox subulata
Floks szydlasty lila ma liście zimozielone, przypominające igiełki, kwitnienie rozpoczynające się w maju trwa kilka tygodni i jest bardzo obfite. Kwiaty są koloru lilaróżowego. Nadaje się na większe półki skalne, tworzy dywany wys. 10 cm w miejscach nasłonecznionych.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | lilaróżowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista biała 'Alba'
Firletka Kwiecista Biała (Lychnis coronaria 'Alba') – Subtelny Akcent Twojego Ogrodu
Firletka kwiecista biała (Lychnis coronaria 'Alba') to urokliwa roślina, która zachwyca swoim delikatnym, białym kwitnieniem. Idealna do każdego ogrodu, wprowadza lekkość i romantyczny nastrój. Przekonaj się, dlaczego warto dodać tę niezwykłą roślinę do swojego ogrodu!
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Firletka kwiecista biała to średniej wielkości bylina dorastająca do 60-80 cm wysokości. Jej srebrzystoszare, owłosione liście tworzą gęste kępy, które stanowią piękne tło dla białych kwiatów.
- **Kwiaty**: Kwiaty są czystobiałe, pięciopłatkowe, zebrane w luźne kwiatostany na szczytach pędów. Kwitną obficie od czerwca do sierpnia, wprowadzając do ogrodu elegancję i świeżość.
- **Liście**: Srebrzyste, lancetowate liście dodają roślinie charakteru, pięknie kontrastując z białymi kwiatami. Są one także atrakcyjne przez cały sezon, nawet po przekwitnięciu rośliny.
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista
Firletka kwiecista
Nazwa łacińska: Lychnis coronaria
Karminowe kwiaty rozwijają się na końcach wysokich łodyg. Łodygi i liście są pokryte szarobiałym meszkiem, dzięki temu ta firletka jest ozdobna od wczesnej wiosny, kiedy tworzy jasne kępki liści. Bardzo dobra do zapełniania rabat. Nie jest długowieczna, ale sama obficie się rozsiewa i dzięki temu łatwo ją utrzymać w ogrodzie. Zakwita w czerwcu, kwiaty rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 45 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Firletka chalcedońska
Nazwa łac. Lychnis chalcedonica
Bardzo wyraźny, jaskrawo czerwony kolor to cecha wyróżniająca tę firletkę. Krwiście czerwone kwiaty zebrane w półkuliste główki ukazują się latem na końcach wyprostowanych łodyg. Prezentują się wspaniale na tle żywo zielonych liści. Łatwa w uprawie.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek wonny 'Rosea'
Fiołek wonny 'Rosea'
Nazwa łac. Viola odorata
Fiołek wonny 'Rosea' to odmiana o purpurowych kwiatach, wydziela przepiękny zapach, wczesną wiosną tworzy niskie dywany sercowatych liści i intensywnych w kolorze kwiatów pojawiających się w kwietniu.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | różowopurpurowe, IV-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek motylkowaty 'Priceana'
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’
Nazwa łac. Viola sororia
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca zielone dywany. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe z fioletową gardzielą, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Fiołek leśny
Fiołek leśny
Nazwa łac. Viola reichenbachiana
Fiołek leśny to atrakcyjna roślina do tworzenia dywanów pod drzewami i krzewami. Fiołek leśny od wiosny do jesieni tworzy gęsty kożuch zawsze ładnych, zielonych liści, których wiosenną ozdobą przez prawie 6 tygodni są ciemnofioletowe kwiaty, pojawiające się bardzo licznie i zwabiające mnóstwo pszczół i innych owadów zapylających.
| Wysokość: | 5/15 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek Poszarskiego
Dzwonek Poszarskiego
Nazwa łac. Campanula poscharskyana
Dzwonek Poszarskiego należy do grupy bylin płożących, nie jest wymagający, jego sercowate liście i fioletowo niebieskie kwiaty zachowują urodę przez cały sezon. Kwitnie od czerwca przez 5 miesięcy, a więc należy do rekordzistów w tej dziedzinie.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | niebieskofioletowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek gruziński
Dzwonek gruziński
Nazwa łac. Campanula kemulariae
Dzwonek gruziński tworzy pełzające po powierzchni gleby łodyżki liści i białokremowych kwiatów. Doskonała roślina zwisająca z wyższych skałek, zadarniająca, łagodząca brukowane powierzchnie.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru