Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Irys bródkowy miodowy niski
Irys Bródkowy Niski Miodowy (Iris germanica) - Słoneczny Akcent w Twoim Ogrodzie
Irys Bródkowy Niski 'Miodowy' (Iris germanica) to urocza odmiana irysa, która dzięki swoim ciepłym, miodowym kwiatom wprowadza do ogrodu wyjątkowy blask i kolor. Idealny do nasadzeń w grupach, na rabatach, wzdłuż ścieżek oraz w pojemnikach.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Iris barbata
- Wysokość: Osiąga do 20-30 cm
- Liście: Zielone, mieczowate, tworzące gęste kępy
- Kwiaty: Miodowo-żółte, duże, efektowne, kwitnące od maja do czerwca
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne do półcienistych
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym
- Zastosowanie: Idealny na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek, do ogrodów skalnych oraz do pojemników
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys bródkowy amerykański wysoki mix kolorów
Irys Bródkowy Amerykański Mix Kolorów (Iris germanica) - Kolorowy Spektakl w Twoim Ogrodzie
Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Iris germanica
- **Wysokość:** Osiąga do 70-90 cm
- **Liście:** Mieczowate, zielone, tworzące gęste kępy
- **Kwiaty:** Duże, efektowne, o różnych kolorach - od białych, przez żółte, różowe, niebieskie, aż po fioletowe, kwitnące od maja do czerwca
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne do półcienistych
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym, wytrzymuje suszę
- **Zastosowanie:** Idealny do nasadzeń grupowych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do ogrodów naturalistycznych i formalnych
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) żółty 'Variegata'
Kosaciec żółty 'Variegata'
Nazwa łac. Iris pseudoacorus
Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia. Polecamy odmianę 'Variegata', która ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami. Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) syberyjski lawendowy
Irys syberyjski lawendowy
Nazwa łac. Iris sibirica
Najlepiej wyglądają większe kępy.Lawendowe kwiaty są eleganckim akcentem na rabacie, nad wodą, a także na trawniku. Liście są piękne do późnej jesieni. Nie wymaga prawie żadnej opieki.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | lawendowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) syberyjski
Irys (kosaciec) syberyjski
Nazwa łac. Iris sibirica
Bardzo dekoracyjny i odporny kosaciec dorastający do 1 m wysokości o wąskich liściach, zielonych z lekkim niebieskawym nalotem. W czerwcu ponad liśćmi ukazują się niebieskie kwiaty.
| Wysokość: | do 100cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) niski 'Bugsy'
Irys niski 'Bugsy'
Nazwa łac. Iris barbata nana
Irys 'Bugsy' to malutki kosaciec, kremowy z bordową plamką na dolnym płatku. Jest uroczym karzełkiem (dorasta do 12 cm), kwitnącym niezawodnie już w kwietniu. Doskonale prezentuje się w towarzystwie miniaturowych iglaków.
| Wysokość: | 12 cm |
| Kwiaty: | kremowe z bordową plamką, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) ‘Aureomarginata’
Hosta ‘Aureomarginata’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Aureomarginata’ tworzy duże, gęste kępy liści zielonych z kremowo- żółtym obrzeżeniem. Należy do niewymagających, odpornych, rosnących bezproblemowo host. Latem zakwita na lawendowo.
| Wysokość: | 20/50 cm |
| Liście: | zielone z białym obrzeżem |
| Kwiaty: | lawendowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Patriot'
Hosta 'Patriot'
Nazwa łac: Hosta
Hosta ‘Patriot’ należy do klasycznych, najlepszych, najładniejszych odmian dzięki pięknym, efektownym liściom pośrodku zabarwionym na ciemnozielony kolor z szerokim nieregularnym białym marginesem. Tworzy zwarte kępy. Wychodzące wiosną z ziemi liście są zwinięte w rurkę, a potem w miarę rozwoju ładnie się układają i tworzą regularną kępę.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | ciemnozielone z białym marginesem |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni