Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Kotula 'Platts Black'
Nazwa łac. Leptinella squalida, Cotula
Kotula ‘Platt’s Black’ jest jedną z najniższych roślin skalnych (↑3 cm), tworząca tuż przy gruncie darń z brązowych listeczków podobnych w kształcie do paproci.
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Kotula 'Platt's Black' to niska, płożąca roślina dorastająca do 5-10 cm wysokości. Tworzy gęste dywany z ciemnopurpurowych, niemal czarnych liści, które przypominają paprocie.
- **Liście**: Liście są pierzaste, delikatne, o głębokim, ciemnym kolorze, co nadaje roślinie elegancki i tajemniczy wygląd. Są one ozdobne przez cały sezon, dodając ogrodowi wyjątkowego uroku.
- **Kwiaty**: Kwiaty są małe, żółte, pojawiają się w okresie letnim, choć to głównie liście stanowią o atrakcyjności tej rośliny.
Dostępność: brak towaru
Floks (płomyk) szydlasty lila
Floks szydlasty lila
Nazwa łac. Phlox subulata
Floks szydlasty lila ma liście zimozielone, przypominające igiełki, kwitnienie rozpoczynające się w maju trwa kilka tygodni i jest bardzo obfite. Kwiaty są koloru lilaróżowego. Nadaje się na większe półki skalne, tworzy dywany wys. 10 cm w miejscach nasłonecznionych.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | lilaróżowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek gruziński
Dzwonek gruziński
Nazwa łac. Campanula kemulariae
Dzwonek gruziński tworzy pełzające po powierzchni gleby łodyżki liści i białokremowych kwiatów. Doskonała roślina zwisająca z wyższych skałek, zadarniająca, łagodząca brukowane powierzchnie.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Fiołek wonny 'Rosea'
Fiołek wonny 'Rosea'
Nazwa łac. Viola odorata
Fiołek wonny 'Rosea' to odmiana o purpurowych kwiatach, wydziela przepiękny zapach, wczesną wiosną tworzy niskie dywany sercowatych liści i intensywnych w kolorze kwiatów pojawiających się w kwietniu.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | różowopurpurowe, IV-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik miękki (ostroklapowy)
Przywrotnik miękki
Nazwa łac.: Alchemilla mollis
Przywrotnik miękki zwany też ostroklapowym ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki szarozielonym, okrągławym liściom i żółtawym drobnym kwiatom nadaje się na tło dla innych roślin, na obwódki, na brzeg rabaty bylinowej, a także do zadarniania miejsc półcienistych. Roślina bardzo mało wymagająca. Rośnie na każdej glebie, szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Tawułka Arendsa biała
Tawułka Arendsa biała
Nazwa łac. Astilbe arendsii
Tawułka Arendsa biała z początkiem lata okrywa się masą drobnych białokremowych kwiatów, a liście jej zdobią rabatę cały sezon.
| Wysokość: | 50-60 cm |
| Kwiaty: | białokremowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Kuklik pomarańczowy
Kuklik pomarańczowy
Nazwa łac. Geum coccineum
Kuklik pomarańczowy jest bardzo atrakcyjną byliną ze względu na piękny, intensywnie pomarańczowy kolor kwiatów, które są znacznie większe od kwiatów innych kuklików.
Kwitnie bardzo obficie wiosną i latem. Kwiaty unoszą się ponad kępą ozdobnych liści w kolorze głębokiej zieleni.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Silberfeder'
Miskant chiński 'Silberfeder'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Silberfeder’ tworzy okazałe gęste kępy wysokości 180-200 cm, szerokości 150 cm. Charakterystyczne dla tej odmiany są niebieskozielone liście ze srebrzystym nerwem przebiegającym przez środek. Kwiatostany pojawiające się pod koniec lata mają najpierw barwę różową, a potem stają się puszyste i przybierają kolor srebrzysty. Lubi gleby wilgotne, żyzne, miejsca słoneczne i zaciszne.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | niebieskozielone z srebrzystym nerwem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant olbrzymi
Miskant olbrzymi
Nazwa łac. Miscanthus giganteus
Należy do najsilniej rosnących traw ozdobnych. Jego kępa jest wysoka i często tak szeroka, że można w jej cieniu ustawić mały stolik i foteliki i odpocząć od letniego skwaru.
| Wysokość: | 300-400 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru