Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Na przód rabaty dobrze wybrać byliny szybko rosnące
Klientom oferujemy byliny szybko rosnące różnych odmian. W bardzo krótkim czasie osiągają pełną wysokość i są ozdobą każdego ogrodu, więc warto posadzić je na przód rabaty. Oferujemy m.in. fiołki, hosty, lawendę, len, liliowce. Wszystkie rośliny są starannie przez nas pielęgnowane zgodnie z naturalnym rytmem przyrody.
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty jasny fiolet p11
Aster krzaczasty jasny fiolet
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Uroczy aster-marcinek, który jest ozdobą jesiennego ogrodu. Szybko się rozrasta i tworzy w czasie kwitnienia piękne fioletowoniebieskie plamy. Lubi słońce i żyzną, niezbyt suchą glebę. Aby obficie kwitł, trzeba go co kilka lat wykopywać i dzielić.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty niebieski
Aster krzaczasty niebieski
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Aster krzaczasty niebieski tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte liliowoniebieskimi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony na późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | liliowoniebieskie, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek dalmacki
Nazwa łac. Geranium dalmaticum
Bodziszek dalmacki to malutki bodziszek, doskonały na skalniak, tworzy gęste nawisy pośród skałek. Rozrasta się powoli poprzez nieliczne, krótkie rozłogi, nie jest ekspansywny. Dekoracyjny również jesienią, kiedy liście przybierają odcienie czerwieni i brązu.
Wysokość: 10 cm
Stanowisko: na słońce, na suchą glebę, na skalniak, na przód rabaty
Kwiaty: jasnoróżowe, VI-VII
Bodziszki (Geranium) to jedna z najlepszych grup roślin, licząca ok. 400 gatunków. Są niezawodne, wytrzymałe, długowieczne, odporne na choroby. W większości szybko się rozrastają, dzięki czemu zaliczane są do najlepszych roślin okrywowych.
Wiele gatunków bodziszków może rosnąć zarówno w słońcu jak i cieniu, tworząc gęste dywany często pachnących liści, nad którymi unoszą się kwiaty różowe, karminowe, niebieskie, rzadziej białe, a także dwubarwne, czasem pełne.
Te dzielne rośliny nie są wybredne co do gleby, dają sobie radę na glebach ubogich, suchych. Cechy te oraz olbrzymi wybór spośród tysięcy odmian sprawiają, że bodziszki na stałe wpisały się do podstawowego ogrodniczego repertuaru.
Bodziszki nadają się do wszelkich typów ogrodów, choć najładniej wyglądają w ogrodach rustykalnych, naturalistycznych oraz (mniejsze formy) na skalniakach.
Dostępność: okresowo niedostępny
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Nazwa łac. Geranium x cantabrigiense
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo' to doskonała roślina okrywowa, pod drzewa i krzewy, na rabaty. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Tworzy dywany białych kwiatów z różowym nalotem na płatkach. Szybko się rozrasta, nie przepuszcza chwastów. Świetnie komponuje się z innymi bodziszkami.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | biało-różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Fiołek motylkowaty 'Priceana'
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’
Nazwa łac. Viola sororia
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca zielone dywany. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe z fioletową gardzielą, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni