Zanim zamówisz

Sadzonki pozyskujemy w tradycyjny sposób: przez podział karp, z siewu nasion lub sporządzanie sadzonek zielnych, półzdrewniałych, zdrewniałych. Podłoże to opracowana przez nas mieszanka ziemi, gliny i kompostu z niewielkim dodatkiem substratu. NASZE ROŚLINY NIE SĄ NADMIERNIE NAWOŻONE, rosną zgodnie z rytmem przyrody i nie tworzymy dla nich sztucznych warunków. Dzięki temu są silne, a ich system korzeniowy jest mocny.

Części zielone również nie są nadmiernie rozbudowane. Dzięki temu, choć nie wyglądają bardzo okazale, po wsadzeniu do gruntu sadzonki od razu podejmują wzrost i bardzo szybko i bujnie rosną, w odróżnieniu od sztucznie pędzonych roślin dostępnych w wielu punktach ogrodniczych, które po wsadzeniu potrzebują długiego okresu czasu na aklimatyzację, a często zdarza się, że zamierają.

Nasza Szkółka prowadzi sprzedaż wysyłkową roślin od 1993 roku. Przez ten czas wypracowaliśmy sprawdzone, niezawodne metody realizacji zamówień, pakowania i dostarczania roślin, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym roślinom i zagwarantować satysfakcję naszym Klientom. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

Rośliny są towarem żywym, co wpływa na specyfikę sprzedaży; w momencie realizacji zamówienia może okazać się, że wysyłka niektórych zamówionych roślin w tym momencie nie jest możliwa. Dlatego nie przyjmujemy wpłat z góry. Zapłatę za rośliny pobieramy przy odbiorze przesyłki; przesyłki dostarczamy kurierem za pobraniem.

Aby maksymalnie przyspieszyć realizację zamówienia i dostawę roślin, prosimy o podawanie numeru telefonu, który przekażemy firmie kurierskiej. Dzięki temu kurier będzie mógł porozumieć się z Państwem i łatwiej dotrzeć na miejsce dostawy.

Nie odpowiadamy za godziny doręczenia paczki. Paczki dostarczane są w godzinach pracy firmy kurierskiej, to jest od 8 do 18, nie ma możliwości umówienia się z kurierem na konkretną godzinę dostawy. Można natomiast odebrać zamówione rośliny osobiście w Szkółce (po uprzednim umówieniu się) lub w magazynie firmy kurierskiej przynależnym do danego miejsca zamieszkania.

Ze względu na bezpieczeństwo roślin maksymalna waga paczki wynosi 20 kg (około 20-30 roślin). Większe zamówienia pakujemy w większą ilość paczek. Klient ponosi koszt dostawy jednej paczki. Koszt dostawy kolejnych paczek pokrywa Szkółka.

Nie pobieramy opłaty za pakowanie roślin. Wszystkie sadzonki są bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu, odpowiednio podpisane i oznaczone. Do zamówienia dodajemy gratis jako jedyni w Polsce instrukcję sadzenia i pielęgnacji wszystkich oferowanych roślin. Instrukcja sadzenia i pielęgnacji roślin dostępna jest do pobrania w zakładce PORADNIKI.

 

UWAGA: Termin wysyłki roślin jest uzależniony od warunków pogodowych - śnieg, obfite opady deszczu lub długo utrzymujące się upały mają wpływ na przedłużenie się oczekiwania na rośliny. Realizację zamówień wiosennych rozpoczynamy zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia, jednak dopiero wtedy, gdy warunki pogodowe na to pozwolą. OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ.

 

Ze względu na bardzo dużą liczbę zamówień WIOSNĄ CZAS REALIZACJI WYNOSI NAWET KILKA TYGODNI.

 

NIE ZAMIENIAMY ROŚLIN! - Jeśli jakaś roślina się skończyła, wykreślamy ją z zamówienia, nie wsadzamy w to miejsce innego koloru czy odmiany, chyba, że po rozmowie telefonicznej z klientem, ten wyrazi na to zgodę.

Fotografie w sklepie przedstawiają ostateczny wygląd roślin, które osiągnęły pełny rozwój wegetacyjny, natomiast rośliny, które wysyłamy to dobrze ukorzenione sadzonki. Sadzonki na czas transportu są bardzo dobrze zabezpieczone i bez problemu znoszą podróż.

Zamówienia złożone po 10.05 realizujemy w ciągu 3-9 dni roboczych (chyba, że pogoda nie pozwala). W sklepie BylinyLucyny.pl znajduje się aktualnie dostępny asortyment, jeśli nie możecie Państwo znaleźć jakiejś rośliny, którą widzieliście w ofercie w "Twoim Ogrodniku" oznacza to, że roślina ta skończyła się. Pozostałe zagadnienia związane z zamawianiem roślin określa Regulamin Sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl