Zanim zamówisz

Sadzonki pozyskujemy w tradycyjny sposób: przez podział karp, z siewu nasion lub sporządzanie sadzonek zielnych, półzdrewniałych, zdrewniałych. Podłoże to opracowana przez nas mieszanka ziemi, gliny i kompostu z niewielkim dodatkiem substratu. NASZE ROŚLINY NIE SĄ NADMIERNIE NAWOŻONE, rosną zgodnie z rytmem przyrody i nie tworzymy dla nich sztucznych warunków. Dzięki temu są silne, a ich system korzeniowy jest mocny.

Części zielone również nie są nadmiernie rozbudowane. Dzięki temu, choć nie wyglądają bardzo okazale, po wsadzeniu do gruntu sadzonki od razu podejmują wzrost i bardzo szybko i bujnie rosną, w odróżnieniu od sztucznie pędzonych roślin dostępnych w wielu punktach ogrodniczych, które po wsadzeniu potrzebują długiego okresu czasu na aklimatyzację, a często zdarza się, że zamierają.

Nasza Szkółka prowadzi sprzedaż wysyłkową roślin od 1993 roku. Przez ten czas wypracowaliśmy sprawdzone, niezawodne metody realizacji zamówień, pakowania i dostarczania roślin, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym roślinom i zagwarantować satysfakcję naszym Klientom. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

Rośliny są towarem żywym, co wpływa na specyfikę sprzedaży; w momencie realizacji zamówienia może okazać się, że wysyłka niektórych zamówionych roślin w tym momencie nie jest możliwa. Dlatego nie przyjmujemy wpłat z góry. Zapłatę za rośliny pobieramy przy odbiorze przesyłki; przesyłki dostarczamy kurierem za pobraniem.

Aby maksymalnie przyspieszyć realizację zamówienia i dostawę roślin, prosimy o podawanie numeru telefonu, który przekażemy firmie kurierskiej. Dzięki temu kurier będzie mógł porozumieć się z Państwem i łatwiej dotrzeć na miejsce dostawy.

Nie odpowiadamy za godziny doręczenia paczki. Paczki dostarczane są w godzinach pracy firmy kurierskiej, to jest od 8 do 18, nie ma możliwości umówienia się z kurierem na konkretną godzinę dostawy. Można natomiast odebrać zamówione rośliny osobiście w Szkółce (po uprzednim umówieniu się) lub w magazynie firmy kurierskiej przynależnym do danego miejsca zamieszkania.

Realizujemy zamówienia o wartości minimalnej 50 zł, co jest podyktowane kosztami pakowania roślin, które ponosi sprzedawca.

Ze względu na bezpieczeństwo roślin maksymalna waga paczki wynosi 20 kg (około 15-24 roslin). Większe zamówienia pakujemy w większą ilość paczek. 

Nie pobieramy opłaty za pakowanie roślin. Wszystkie sadzonki są bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu, odpowiednio podpisane i oznaczone. Do zamówienia dodajemy gratis jako jedyni w Polsce instrukcję sadzenia i pielęgnacji wszystkich oferowanych roślin.

 

UWAGA: Termin wysyłki roślin jest uzależniony od warunków pogodowych - śnieg, obfite opady deszczu lub długo utrzymujące się upały mają wpływ na przedłużenie się oczekiwania na rośliny. Realizację zamówień wiosennych rozpoczynamy zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia, jednak dopiero wtedy, gdy warunki pogodowe na to pozwolą. Obowiązuje kolejność składania zamówień.

 

UWAGA: Ze względu na bardzo dużą liczbę zamówień wiosną czas realizacji może wynosić kilka tygodni.

 

NIE ZAMIENIAMY ROŚLIN! - Jeśli jakaś roślina się skończyła, wykreślamy ją z zamówienia, nie wsadzamy w to miejsce innego koloru czy odmiany, chyba, że po rozmowie telefonicznej z klientem, ten wyrazi na to zgodę.

Fotografie w sklepie przedstawiają ostateczny wygląd roślin, które osiągnęły pełny rozwój wegetacyjny, natomiast rośliny, które wysyłamy to dobrze ukorzenione sadzonki. Sadzonki na czas transportu są bardzo dobrze zabezpieczone i bez problemu znoszą podróż.

Zagadnienia związane z zamawianiem roślin określa Regulamin Sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl