O nas

Roślinami zajmujemy się od 25 lat. Teraz mieszkamy w Filipowicach, ale naszą przygodę z ogrodnictwem rozpoczęliśmy wiele lat temu w Zielonej Górze, gdzie prowadziliśmy szkółkę roślin ozdobnych, centrum ogrodnicze oraz zakładaliśmy ogrody; o naszej działalności z tamtych czasów możecie przeczytać tutaj.

Już wtedy jako jedni z pierwszych w Polsce prowadziliśmy sprzedaż wysyłkową roślin i do dziś setki Klientów z tamtych czasów kupują u nas rośliny.

Jesienna szata naszego ogrodu   Rabata skomponowana z bylin, krzewów i traw nad stawem

W 2004 roku przenieśliśmy się pod Kraków, gdzie na dość trudnym, skalistym terenie uprawiamy z wielką miłością wiele gatunków roślin, w tym rzadkich i poszukiwanych.

Tu udało nam się zrealizować marzenie życia, czyli założyć ogród skalny na prawdziwej, naturalnej skale. Mamy piękny ogród, w którym rośnie tysiące gatunków i odmian wspaniałych bylin oraz drzew i krzewów iglastych i liściastych.

Przez cały rok obserwujemy rośliny, sprawdzamy nowości i ich przydatność w polskim klimacie, robimy zdjęcia, które następnie wykorzystujemy jako ilustracje w naszym sklepie, a także publikujemy na łamach wydawanego przez nas miesięcznika "Twój Ogrodnik".

Miskant w kompozycji z iglastymi krzewami i kwitnącymi bylinami  

Uprawiane przez nas rośliny otaczamy fachową opieką od samego początku, sadzonki pozyskujemy w sposób tradycyjny, dzięki czemu są silne i szybko przyjmują się i rozrastają w ogrodach naszych Klientów.

Nasze rośliny cały rok rosną zgodnie z rytmem przyrody, nie trzymamy ich w szklarniach ani nie pędzimy ich wiosną, dlatego wysyłkę wiosenną rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy rośliny same obudzą się do życia, a pogoda pozwala na ich posadzenie.

 Rabata z funkią i bodziszkami   Ogród skalny jesienią

Naszą ofertę ciągle wzbogacamy i nowe gatunki i odmiany.

Serdecznie zapraszamy!

Lucyna Grabowska, Alicja Grabowska i zespół sklepu
Byliny Lucyny - Najlepsze rośliny do Twojego ogrodu

* W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email sklep@bylinylucyny.pl lub telefonicznie pod numerem 518-045-322.

Sierpniowe kwiaty   Piękne kępy irysów   Rabata z języczkami

Letnia kolorowa rabata

Rabata z trzmielinami
  

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl