Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Na przód rabaty dobrze wybrać byliny szybko rosnące
Klientom oferujemy byliny szybko rosnące różnych odmian. W bardzo krótkim czasie osiągają pełną wysokość i są ozdobą każdego ogrodu, więc warto posadzić je na przód rabaty. Oferujemy m.in. fiołki, hosty, lawendę, len, liliowce. Wszystkie rośliny są starannie przez nas pielęgnowane zgodnie z naturalnym rytmem przyrody.
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Show Girl' to odmiana dorastająca do ok. 35 cm, kwiaty czerwone z żółtą gardzielą i ciemniejszą obwódką o płatkach z falbanką.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | czerwone z żółtą gardzielą, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Aster krzaczasty jasny fiolet p11
Aster krzaczasty jasny fiolet
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Uroczy aster-marcinek, który jest ozdobą jesiennego ogrodu. Szybko się rozrasta i tworzy w czasie kwitnienia piękne fioletowoniebieskie plamy. Lubi słońce i żyzną, niezbyt suchą glebę. Aby obficie kwitł, trzeba go co kilka lat wykopywać i dzielić.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni