Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) niski 'Bugsy'
Irys niski 'Bugsy'
Nazwa łac. Iris barbata nana
Irys 'Bugsy' to malutki kosaciec, kremowy z bordową plamką na dolnym płatku. Jest uroczym karzełkiem (dorasta do 12 cm), kwitnącym niezawodnie już w kwietniu. Doskonale prezentuje się w towarzystwie miniaturowych iglaków.
| Wysokość: | 12 cm |
| Kwiaty: | kremowe z bordową plamką, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys bródkowy amerykański wysoki mix kolorów
Irys Bródkowy Amerykański Mix Kolorów (Iris germanica) - Kolorowy Spektakl w Twoim Ogrodzie
Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Iris germanica
- **Wysokość:** Osiąga do 70-90 cm
- **Liście:** Mieczowate, zielone, tworzące gęste kępy
- **Kwiaty:** Duże, efektowne, o różnych kolorach - od białych, przez żółte, różowe, niebieskie, aż po fioletowe, kwitnące od maja do czerwca
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne do półcienistych
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym, wytrzymuje suszę
- **Zastosowanie:** Idealny do nasadzeń grupowych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do ogrodów naturalistycznych i formalnych
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski biały z fioletową bródką
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, z limonkowym blaskiem, bródka fioletowa, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski śliwkowy
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach fioletu, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Krwawnik kichawiec
Krwawnik kichawiec
Nazwa łac. Achillea ptarmica
Krwawnik kichawiec to idealna roślina dla początkujących ogrodników. Jest łatwa w uprawie i odporna na przesuszenie. Białe kwiaty drobne, pełne, pojawiają się bardzo obficie - doskonale komponują się z bylinami o bardziej wyrazistych barwach – niebieskich, czerwonych, różowych.
| Wysokość: | 40-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Krwawnik pospolity 'Dark Pink'
Krwawnik ‘Dark Pink’ – róż, który się nie nudzi
(Achillea millefolium ‘Dark Pink’)
Masz dość bladych, wypranych pastelami rabat? Chcesz czegoś z charakterem, ale nadal naturalnego i kobiecego? Krwawnik ‘Dark Pink’ to odpowiedź na to ogrodnicze pragnienie.
Jego kwiatostany w głębokim, malinowo-różowym kolorze unoszą się nad srebrzysto-zielonymi liśćmi jak barwny obłok, który przyciąga wzrok z daleka. Jest elegancki, wyrazisty i... niesamowicie łatwy w uprawie.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Kuklik pomarańczowy
Kuklik pomarańczowy
Nazwa łac. Geum coccineum
Kuklik pomarańczowy jest bardzo atrakcyjną byliną ze względu na piękny, intensywnie pomarańczowy kolor kwiatów, które są znacznie większe od kwiatów innych kuklików.
Kwitnie bardzo obficie wiosną i latem. Kwiaty unoszą się ponad kępą ozdobnych liści w kolorze głębokiej zieleni.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Kuklik zwisły
Kuklik zwisły
Nazwa łac. Geum rivale
Kuklik zwisły to bylina mająca oryginalne dzwoneczkowate kwiaty, czerwonobrązowe z zewnątrz, żółte wewnątrz. Liście ładne przez cały sezon. Lubi wilgoć, nie sprawia żadnych kłopotów. Do ogrodów naturalistycznych i na łąkę kwietną.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | czerwono-brązowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Lepnica baldaszkowa
Lepnica baldaszkowata
Nazwa łac. Silene armeria
Lepnica baldaszkowata jest byliną krótkowieczną, jednak raz posadzona w ogrodzie pozostanie w nim na zawsze, gdyż sama się rozsiewa. Rozetki niebieskozielonych liści są obecne na powierzchni gleby także zimą. Pięknie wyglądają większe kępy okryte latem burzą karminowych kwiatów.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni