Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka mini 'Satin Doll' rarytas!
Trzykrotka mini 'Satin Doll'
Nazwa łac. Tradescantia andersoniania
Malutka trzykrotka nadająca się na skalniak. Tworzy zgrabną kępkę wąskich liści obficie kwitnącą przez trzy miesiące latem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Nazwa łac. Tradescanthia andersoniana
Trzykrotka Andersona jest jedną z najdłużej kwitnących bylin, kwitnie od maja do października. Kwiaty otwierają się w dzień i podczas słońca.Trzykrotka jest długowieczna, może rosnąć wiele lat w jednym miejscu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, V-X |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena 'Bampton'
Werbena 'Bampton'
Verbena officinalis ‘Bampton’ – elegancja, dzikość i magia w jednej roślinie
Jeśli szukasz rośliny, która nie jest tylko ładna, ale która robi robotę, zatrzymuje spojrzenia i sprawia, że każda rabata wygląda jak z angielskiego ogrodu pełnego tajemnic – to właśnie ją znalazłaś.
‘Bampton’ to nie jest zwykła werbena.
To OGRODNICZA GWIAZDA INSTAGRAMA – z purpurowymi, niemal czarnymi łodygami i lekkimi, ażurowymi liśćmi w odcieniu fioletu. Kiedy pojawiają się delikatne różowo-fioletowe kwiatki, wyglądają jakby unosiły się w powietrzu niczym chmurki konfetti. I kwitnie długo. Tak długo, że aż zaczniesz się zastanawiać, czy ona w ogóle zna pojęcie „koniec sezonu”.
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy
Żagwin ogrodowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą purpurowofioletowe poduchy. Wygląda uroczo posadzony na skalniaku, niezastąpiony na murkach, wzdłuż ścieżek i schodków. Rozrasta się szybko i bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | purpurowofioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy fioletowy
Żagwin ogrodowy fioletowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą fioletowe poduchy na skalniaku. Bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru