Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Liliowiec 'Longfields Tropica'
Liliowiec ‘Longfields Tropica’
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec ‘Longfields Tropica’ wyróżnia się dużymi, ognistymi kwiatami o pomarańczowo-czerwonych płatkach. Końce płatków są wywinięte na zewnątrz, a przez ich środek biegnie kremowy pasek. Gardziel jest żółtawo-zielonkawa. Zaletą tej odmiany jest to, że kwitnie później niż większość liliowców, co można wykorzystać i przedłużyć sezon na kolorowej rabacie z liliowcami.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | czerwonopomarańczowe z kremowym paskiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Lady Guinevre'
Hosta ‘Lady Guinevere’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Lady Guinevere’ należy do najbardziej atrakcyjnych przedstawicielek tego gatunku. Tworzy duże kępy jasnych liści z ciemniejszym, zielonym, lekko pofalowanym brzegiem. Liście w sezonie zmieniają barwę, najpierw są zielonkawe, potem kremowożółte, a następnie kremowe. Fioletowe kwiaty dość wysoko unoszą się ponad liśćmi.
| Wysokość: | 40/60 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Grosse Fontane' to okazała trawa dorastająca do 170 cm a w czasie kwitnienia nawet do 250 cm. Roślina ma luźną budowę o wąskich liściach, wygiętych łukowato w dół. Kwiaty, gdy nadejdzie czas kwitnienia wystrzeliwują znad liści, czerwonymi, gęstymi kwiatostanami, tworząc efektowną dekorację, niczym wielka fontanna. Przekwitając, kwiatostany żółkną.
| Wysokość: | 170-250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | czerwone wiechy, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: okresowo niedostępny
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’, to odmiana wielobarwna, kwitnąca bardzo długo i obficie. Kwiaty języczkowate mogą przybierać barwę kremową, czerwoną, łososiową, żółtą. Pokrój rośliny jest zwarty, pędy sztywne, nie pokładają się.
| Wysokość: | 50-80 cm |
| Kwiaty: | od kremowożółtej do czerwonej, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Czerpatka kanadyjska
Czerpatka kanadyjska
Nazwa łac. Hydrophyllum canadense
Czerpatka kanadyjska dość szybko się rozrasta, tworząc szczelny, zielony dywan, nie trzeba jej plewić, bo przez gęstą okrywę nie przebijają się żadne chwasty. Należy do bylin, które możemy posadzić i o nich zapomnieć, a będą trwać na posterunku przez długie lata.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | białe, , V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Patriot'
Hosta 'Patriot'
Nazwa łac: Hosta
Hosta ‘Patriot’ należy do klasycznych, najlepszych, najładniejszych odmian dzięki pięknym, efektownym liściom pośrodku zabarwionym na ciemnozielony kolor z szerokim nieregularnym białym marginesem. Tworzy zwarte kępy. Wychodzące wiosną z ziemi liście są zwinięte w rurkę, a potem w miarę rozwoju ładnie się układają i tworzą regularną kępę.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | ciemnozielone z białym marginesem |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Jest to jeden z najniższych i najpóźniej kwitnących astrów krzaczastych. Dorasta zaledwie do 10 cm wysokości i tworzy bardzo gęste dywany liści (od wiosny do lata), a potem – do późnej jesieni - białych kwiatów przypominających małe gwiazdeczki. Tych kwiatuszków jest takie mnóstwo, że nie widać spod nich liści. Kwitnienie trwa bardzo długo, do przymrozków, z biegiem czasu kwiaty przybierają lekko liliowy odcień.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe, IX_XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Silberfeder'
Miskant chiński 'Silberfeder'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Silberfeder’ tworzy okazałe gęste kępy wysokości 180-200 cm, szerokości 150 cm. Charakterystyczne dla tej odmiany są niebieskozielone liście ze srebrzystym nerwem przebiegającym przez środek. Kwiatostany pojawiające się pod koniec lata mają najpierw barwę różową, a potem stają się puszyste i przybierają kolor srebrzysty. Lubi gleby wilgotne, żyzne, miejsca słoneczne i zaciszne.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | niebieskozielone z srebrzystym nerwem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant olbrzymi
Miskant olbrzymi
Nazwa łac. Miscanthus giganteus
Należy do najsilniej rosnących traw ozdobnych. Jego kępa jest wysoka i często tak szeroka, że można w jej cieniu ustawić mały stolik i foteliki i odpocząć od letniego skwaru.
| Wysokość: | 300-400 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy należą do najlepszych, najpopularniejszych bylin rabatowych, kwitną przez kilka miesięcy. Odmiana 'Graf Zeppelin' dorastająca nawet do 100 cm wys. zachwyca okazałymi wiechami bladoróżowych kwiatów z ciemniejszym oczkiem, które rozjaśnią każdą kompozycję.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | bladoróżowe z ciemnoróżowym oczkiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni