Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy należą do najlepszych, najpopularniejszych bylin rabatowych, kwitną przez kilka miesięcy. Odmiana 'Graf Zeppelin' dorastająca nawet do 100 cm wys. zachwyca okazałymi wiechami bladoróżowych kwiatów z ciemniejszym oczkiem, które rozjaśnią każdą kompozycję.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | bladoróżowe z ciemnoróżowym oczkiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Jastrzębiec pomarańczowy
Jastrzębiec pomarańczowy
Nazwa łac. Hieracium aurantiacum
Należy do niewielkiej grupy roślin wyróżniających się atrakcyjnym, jaskrawo pomarańczowym kolorem kwiatów, które rozwijają się aż do jesieni. Unoszą się one nad zwartym dywanem liści. Jest doskonałą rośliną zadarniającą na suche, bardzo nasłonecznione, mało urodzajne miejsca.
| Wysokość: | 20(40) cm |
| Kwiaty: | jaskrawo pomarańczowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Nazwa łac. Erigeron compositus discoideus
Oryginalny, niezbyt wybredny karzełek dla którego powinno się znaleźć miejsce na każdym skalniaku. Niziutkie (5 cm) kępki pierzastych liści koloru sinozielonego, z których wyrastają śliczne stokrotkowate kwiaty białe lub lekko zaróżowione z żółtym środkiem.
| Wysokość: | 5/10 cm |
| Kwiaty: | białe, różowe , V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bambus drobny
Bambus drobny
Nazwa łac. Sasa pumila
Bambus zimozielony miniaturowy, dorasta do 30 cm wysokości. Szybko się rozrasta. Jego kłącza 'wędrują'. Dzięki temu jest doskonałą rośliną okrywającą, po kilku latach utworzy gęsty łan, który nie będzie wymagał odchwaszczania.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | jasnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Malepartus'
Miskant chiński 'Malepartus'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Malepartus' jest najlepszą z nowych odmian. Ma szerokie liście z wyraźnym srebrzystym nerwem środkowym; liście przebarwiają się na wiele kolorów, od ochry, poprzez żółty do rdzawych brązów. Mocna odmiana, łatwa w uprawie, szybko zakwita. Kwiatostany są najpierw purpurowe, potem różowosrebrzyste, potem jasnobrązowe.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, przebarwiają się w kolorach ochry i brązu |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) syberyjski
Irys (kosaciec) syberyjski
Nazwa łac. Iris sibirica
Bardzo dekoracyjny i odporny kosaciec dorastający do 1 m wysokości o wąskich liściach, zielonych z lekkim niebieskawym nalotem. W czerwcu ponad liśćmi ukazują się niebieskie kwiaty.
| Wysokość: | do 100cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Skalnica gronkowa
Skalnica gronkowa
Nazwa łac. Saxifraga paniculata
Łatwa w uprawie, niekapryśna. Dobrze rośnie w ubogiej, przepuszczalnej glebie. Tworzy bardzo atrakcyjne poduszki sztywnych rozetek liściowych przypominających kształtem małe różyczki. Kwiaty podobne do białych gwiazdeczek pojawiają się w maju.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni