Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) żółty 'Variegata'
Kosaciec żółty 'Variegata'
Nazwa łac. Iris pseudoacorus
Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia. Polecamy odmianę 'Variegata', która ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami. Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista
Firletka kwiecista
Nazwa łacińska: Lychnis coronaria
Karminowe kwiaty rozwijają się na końcach wysokich łodyg. Łodygi i liście są pokryte szarobiałym meszkiem, dzięki temu ta firletka jest ozdobna od wczesnej wiosny, kiedy tworzy jasne kępki liści. Bardzo dobra do zapełniania rabat. Nie jest długowieczna, ale sama obficie się rozsiewa i dzięki temu łatwo ją utrzymać w ogrodzie. Zakwita w czerwcu, kwiaty rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 45 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek korzeniasty
Bodziszek korzeniasty
Nazwa łac. Geranium macrorrhizum
Rośnie bardzo bujnie, szybko zakrywa duże powierzchnie. Jest jednym z najlepszych bodziszków, może rosnąć w słońcu, półcieniu i w cieniu; dorasta do 30 cm wys. Liście charakterystycznie pachną, w sezonie są zielone, jesienią częściowo przebarwiają się na czerwonawo. Ma wszechstronne zastosowanie – na rabaty, do zadarniania dużych powierzchni, do sadzenia pod drzewami.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Nazwa łac. Geranium x cantabrigiense
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo' to doskonała roślina okrywowa, pod drzewa i krzewy, na rabaty. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Tworzy dywany białych kwiatów z różowym nalotem na płatkach. Szybko się rozrasta, nie przepuszcza chwastów. Świetnie komponuje się z innymi bodziszkami.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | biało-różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Anafalis perłowy
Nazwa łacińska: Anaphalis margaritacea
Cała roślina tworzy jasną, atrakcyjną plamę dzięki liściom okrytym gęstym, białym filcem i białym kocankowatym kwiatom. Dzięki temu stanowi bardzo ładny, srebrzysty akcent na rabacie, ładnie kontrastując z zielenią bodziszków czy innych kwitnących w intensywnych kolorach bylin. Jest doskonały do dekoracji wnętrz, gdyż nadaje się na suche bukiety.
Zaliczamy go do bylin nadających się na trudne miejsca; może rosnąć na piaszczystej, nieurodzajnej ziemi, wytrzymuje suszę i silne słońce. Świetnie zadarnia suche miejsca, gdzie inne rośliny mają spore problemy. Nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji, szybko się rozrasta.
Po przekwitnięciu ścinamy kwiaty i częściowo liście i w ten sposób uzyskujemy srebrzystobiały dywan.
Wysokość: 30-40 cm,
Stanowisko: słoneczne, na suchą, piaszczystą glebę
Kwiaty: białe, VII-IX
Dostępność: brak towaru
Akant długolistny
Akant długolistny
Nazwa łac. Acanthus longifolius
Kępa akantu długolistnego tworzy nienaganną sylwetkę z wyprostowanymi, sztywnymi kwiatostanami. Na łodygach wysokości około 1m od czerwca rozwijają się długie (40 cm) kwiatostany unoszące się nad kępą długich, pofalowanych, mocno powcinanych, lekko lśniących liści.
| Wysokość: | 60-120 cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | na słońce |
Dostępność: brak towaru
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni