Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek korzeniasty
Bodziszek korzeniasty
Nazwa łac. Geranium macrorrhizum
Rośnie bardzo bujnie, szybko zakrywa duże powierzchnie. Jest jednym z najlepszych bodziszków, może rosnąć w słońcu, półcieniu i w cieniu; dorasta do 30 cm wys. Liście charakterystycznie pachną, w sezonie są zielone, jesienią częściowo przebarwiają się na czerwonawo. Ma wszechstronne zastosowanie – na rabaty, do zadarniania dużych powierzchni, do sadzenia pod drzewami.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Karmina'
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’
Nazwa łac. Geranium x cantabrigense
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’ to ozdobny przez cały sezon, dorastający do 25 cm bodziszek tworzący szerokie kępy pachnących, zimozielonych, powcinanych głęboko liści, które jesienią wybarwiają się na różne odcienie brązu. Kwiaty intensywnie różowe zdobią roślinę od czerwca do lipca. Polecany ze względu na odporność na suszę.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Nazwa łac. Geranium x cantabrigiense
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo' to doskonała roślina okrywowa, pod drzewa i krzewy, na rabaty. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Tworzy dywany białych kwiatów z różowym nalotem na płatkach. Szybko się rozrasta, nie przepuszcza chwastów. Świetnie komponuje się z innymi bodziszkami.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | biało-różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek dalmacki
Nazwa łac. Geranium dalmaticum
Bodziszek dalmacki to malutki bodziszek, doskonały na skalniak, tworzy gęste nawisy pośród skałek. Rozrasta się powoli poprzez nieliczne, krótkie rozłogi, nie jest ekspansywny. Dekoracyjny również jesienią, kiedy liście przybierają odcienie czerwieni i brązu.
Wysokość: 10 cm
Stanowisko: na słońce, na suchą glebę, na skalniak, na przód rabaty
Kwiaty: jasnoróżowe, VI-VII
Bodziszki (Geranium) to jedna z najlepszych grup roślin, licząca ok. 400 gatunków. Są niezawodne, wytrzymałe, długowieczne, odporne na choroby. W większości szybko się rozrastają, dzięki czemu zaliczane są do najlepszych roślin okrywowych.
Wiele gatunków bodziszków może rosnąć zarówno w słońcu jak i cieniu, tworząc gęste dywany często pachnących liści, nad którymi unoszą się kwiaty różowe, karminowe, niebieskie, rzadziej białe, a także dwubarwne, czasem pełne.
Te dzielne rośliny nie są wybredne co do gleby, dają sobie radę na glebach ubogich, suchych. Cechy te oraz olbrzymi wybór spośród tysięcy odmian sprawiają, że bodziszki na stałe wpisały się do podstawowego ogrodniczego repertuaru.
Bodziszki nadają się do wszelkich typów ogrodów, choć najładniej wyglądają w ogrodach rustykalnych, naturalistycznych oraz (mniejsze formy) na skalniakach.
Dostępność: okresowo niedostępny
Bambus drobny
Bambus drobny
Nazwa łac. Sasa pumila
Bambus zimozielony miniaturowy, dorasta do 30 cm wysokości. Szybko się rozrasta. Jego kłącza 'wędrują'. Dzięki temu jest doskonałą rośliną okrywającą, po kilku latach utworzy gęsty łan, który nie będzie wymagał odchwaszczania.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | jasnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster rozkrzewiony
Aster rozkrzewiony
Nazwa łac. Aster divaricatus
Aster średniego wzrostu o wyjątkowym uroku. Kwitnie obficie, obsypując się licznymi, białymi gwiazdkami. Nie przepada za prażącym słońcem – woli półcień i wilgotną glebę. Kwiatuszki ładnie odznaczają się na ciemnozielonym tle liści.
| Wysokość: | 45-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty niebieski
Aster krzaczasty niebieski
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Aster krzaczasty niebieski tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte liliowoniebieskimi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony na późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | liliowoniebieskie, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty jasny fiolet p11
Aster krzaczasty jasny fiolet
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Uroczy aster-marcinek, który jest ozdobą jesiennego ogrodu. Szybko się rozrasta i tworzy w czasie kwitnienia piękne fioletowoniebieskie plamy. Lubi słońce i żyzną, niezbyt suchą glebę. Aby obficie kwitł, trzeba go co kilka lat wykopywać i dzielić.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Jest to jeden z najniższych i najpóźniej kwitnących astrów krzaczastych. Dorasta zaledwie do 10 cm wysokości i tworzy bardzo gęste dywany liści (od wiosny do lata), a potem – do późnej jesieni - białych kwiatów przypominających małe gwiazdeczki. Tych kwiatuszków jest takie mnóstwo, że nie widać spod nich liści. Kwitnienie trwa bardzo długo, do przymrozków, z biegiem czasu kwiaty przybierają lekko liliowy odcień.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe, IX_XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Anafalis perłowy
Nazwa łacińska: Anaphalis margaritacea
Cała roślina tworzy jasną, atrakcyjną plamę dzięki liściom okrytym gęstym, białym filcem i białym kocankowatym kwiatom. Dzięki temu stanowi bardzo ładny, srebrzysty akcent na rabacie, ładnie kontrastując z zielenią bodziszków czy innych kwitnących w intensywnych kolorach bylin. Jest doskonały do dekoracji wnętrz, gdyż nadaje się na suche bukiety.
Zaliczamy go do bylin nadających się na trudne miejsca; może rosnąć na piaszczystej, nieurodzajnej ziemi, wytrzymuje suszę i silne słońce. Świetnie zadarnia suche miejsca, gdzie inne rośliny mają spore problemy. Nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji, szybko się rozrasta.
Po przekwitnięciu ścinamy kwiaty i częściowo liście i w ten sposób uzyskujemy srebrzystobiały dywan.
Wysokość: 30-40 cm,
Stanowisko: słoneczne, na suchą, piaszczystą glebę
Kwiaty: białe, VII-IX
Dostępność: brak towaru
Akant długolistny
Akant długolistny
Nazwa łac. Acanthus longifolius
Kępa akantu długolistnego tworzy nienaganną sylwetkę z wyprostowanymi, sztywnymi kwiatostanami. Na łodygach wysokości około 1m od czerwca rozwijają się długie (40 cm) kwiatostany unoszące się nad kępą długich, pofalowanych, mocno powcinanych, lekko lśniących liści.
| Wysokość: | 60-120 cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | na słońce |
Dostępność: brak towaru