Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Dzielżan ogrodowy 'Helena Gold'
Dzielżan ogrodowy
Nazwa łac. Helenium hybridum
Dzielżan ogrodowy jest piękną, okazałą, bardzo dekoracyjną byliną. Śmiało można go zaliczyć do rekordzistów kwitnienia, bo jego kwiaty pojawiają się na początku lata (w czerwcu) i rozwijają się aż do października. Kępa dzielżanu jest zawsze dobrze widoczna, niezależnie od tego, czy rośnie samotnie, np. na trawniku, czy wśród innych bylin na rabacie. Nadaje się do różnych typów ogrodów, ale najbardziej pasuje do nasadzeń naturalistycznych, rustykalnych.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dąbrówka rozłogowa 'Mahogany'
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’
Nazwa łac. Ajuga reptans
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’ to zadarniająca uniwersalna bylina, która może rosnąć zarówno w miejscach słonecznych, półcienistych, jak i cienistych. Jej główną ozdobą są błyszczące liście o atrakcyjnej brązowo-purpurowej barwie. Na przełomie wiosny i lata pojawiają się wyniesione nad liśćmi ciemnoniebieskie kwiaty.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoniebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wielkokwiatowy
Czyściec wielkokwiatowy
Nazwa łac. Stachys grandiflora
Czyściec wielkokwiatowy tworzy zgrabne kępy zielonych liści. Wargowe kwiaty ułożone okółkowo na wyższym pędzie unoszą się ponad kępą. Kwitnie obficie na purpurowo-fioletowy kolor.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Czerpatka kanadyjska
Czerpatka kanadyjska
Nazwa łac. Hydrophyllum canadense
Czerpatka kanadyjska dość szybko się rozrasta, tworząc szczelny, zielony dywan, nie trzeba jej plewić, bo przez gęstą okrywę nie przebijają się żadne chwasty. Należy do bylin, które możemy posadzić i o nich zapomnieć, a będą trwać na posterunku przez długie lata.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | białe, , V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białoróżowe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema ogrodowa żółta
Chryzantema ogrodowa żółta
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema ogrodowa żółta jest w pełni mrozoodporną byliną kwitnącą jesienią. Jej pełne kwiaty rozwijają się w październiku i utrzymują się na gałązkach aż do mrozów. Należy do grupy tradycyjnych „babcinych” chryzantem, które nad nowoczesnymi odmianami mają tę przewagę, że rosną silniej i nie są tak wrażliwe na chłody.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | żółte, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bukwica zwyczajna
Bukwica zwyczajna
Nazwa łac. Betonica officinalis, Stachys officinalis
Inne nazwy tej rośliny to: bukwica lekarska, czyściec lekarski. Bukwica jest doskonałą byliną do ogrodów naturalistycznych. Tworzy kępy podłużnych, tępo zakończonych liści ozdobnych przez cały sezon. Nad liśćmi przez cztery, a niekiedy nawet przez pięć miesięcy unoszą się na wyprostowanych łodygach wargowe, jasnopurpurowe kwiaty, zebrane w podobne do szerokich kłosów kwiatostany.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | jasnopurpurowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni