Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Rozchodnik kwiecisty
Rozchodnik kwiecisty
Nazwa łac. Sedum floriferum
Dywany żółto-pomarańczowych kwiatów i mięsistych ciemnozielonych liści. Do zadarniania suchych, nasłonecznionych miejsc, na skarpy. Kwitnie w pełni lata.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Pięciornik złoty
Pięciornik złoty
Nazwa łac. Potentilla aurea
Dywany złocistych kwiatów na tle ładnych, zielonych liści wyrastających tuż nad ziemią. Dorasta do 5 cm. Nadaje się na niższe piętra skalniaka, a także do wypełniania miejsc między kamieniami.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Parzydło miniaturowe
Parzydło mniaturowe
Nazwa łac. Aruncus aethusifolius
Karzełek w grupie parzydeł, liście dorastają tylko do 10-15 cm wysokości, a kwiaty do 20-25 cm. Tworzy zgrabne, półkuliste kępy strzępiastych liści - ciemnozielonych latem, a jesienią przebarwiających się na czerwono.
| Wysokość: | 15 (25) cm |
| Kwiaty: | kremowożółte, IV |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk pierzasty ‘Diamant’
Goździk pierzasty 'Diamant'
Nazwa łac. Dianthus plumarius
Piękny goździk o białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach. Bardzo ozdobne są jego niebieskozielone liście tworzące zgrabne, zwarte, gęste poduszki.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) niski 'Bugsy'
Irys niski 'Bugsy'
Nazwa łac. Iris barbata nana
Irys 'Bugsy' to malutki kosaciec, kremowy z bordową plamką na dolnym płatku. Jest uroczym karzełkiem (dorasta do 12 cm), kwitnącym niezawodnie już w kwietniu. Doskonale prezentuje się w towarzystwie miniaturowych iglaków.
| Wysokość: | 12 cm |
| Kwiaty: | kremowe z bordową plamką, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek dalmacki
Nazwa łac. Geranium dalmaticum
Bodziszek dalmacki to malutki bodziszek, doskonały na skalniak, tworzy gęste nawisy pośród skałek. Rozrasta się powoli poprzez nieliczne, krótkie rozłogi, nie jest ekspansywny. Dekoracyjny również jesienią, kiedy liście przybierają odcienie czerwieni i brązu.
Wysokość: 10 cm
Stanowisko: na słońce, na suchą glebę, na skalniak, na przód rabaty
Kwiaty: jasnoróżowe, VI-VII
Bodziszki (Geranium) to jedna z najlepszych grup roślin, licząca ok. 400 gatunków. Są niezawodne, wytrzymałe, długowieczne, odporne na choroby. W większości szybko się rozrastają, dzięki czemu zaliczane są do najlepszych roślin okrywowych.
Wiele gatunków bodziszków może rosnąć zarówno w słońcu jak i cieniu, tworząc gęste dywany często pachnących liści, nad którymi unoszą się kwiaty różowe, karminowe, niebieskie, rzadziej białe, a także dwubarwne, czasem pełne.
Te dzielne rośliny nie są wybredne co do gleby, dają sobie radę na glebach ubogich, suchych. Cechy te oraz olbrzymi wybór spośród tysięcy odmian sprawiają, że bodziszki na stałe wpisały się do podstawowego ogrodniczego repertuaru.
Bodziszki nadają się do wszelkich typów ogrodów, choć najładniej wyglądają w ogrodach rustykalnych, naturalistycznych oraz (mniejsze formy) na skalniakach.
Dostępność: okresowo niedostępny
Liliowiec cytrynowy
Liliowiec cytrynowy
Nazwa łac. Hemerocallis citrina
Liliowiec cytrynowy dorastający do 100 cm wys. kwitnie bardzo obficie, na jednym pędzie rozwija do 60 żółtych kwiatów. Jest łatwy w uprawie, niewybredny co do gleby, odporny na niskie temperatury. Kwiaty są jadalne i pachnące.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | cytrynowożółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozplenica 'Hameln'
Rozplenica japońska (piórkówka) 'Hameln'
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica 'Hameln' to niezwykle atrakcyjna trawa ozdobna, której kępa przypomina fontannę. Ponad bardzo gęstymi, wąskimi liśćmi unoszą się puszyste kwiatostany kształtem przypominające małe szczotki do butelek.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Liście: | zielone → rudopomarańczowy |
| Kwiaty: | białobeżowe kłosy, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzcinnik 'Karl Foerster'
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’
Nazwa łac. Calamagrostis ×acutiflora
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’ tworzy gęste, wolno rozrastające się kępy o kolumnowym pokroju. Jego źdźbła są pionowo wzniesione do góry, dzięki czemu jest idealną trawą na rabaty kwiatowe, nie zajmuje dużo miejsca, nie jest ekspansywny wobec innych roślin.
| Wysokość: | 100-180 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy→ beżowożółte , VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kostrzewa sina (popielata) 'Glauca'
Kostrzewa popielata
Nazwa łac. Festuca glauca
Zimozielona trawa, tworzy zgrabne poduszki niebieskawych liści. Rośnie w zwartych kępkach, nadaje się do ogrodu skalnego, żwirowego, na obwódki, do pojemników, na zielone dachy, idealna do zestawień kolorystycznych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawe |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Zawilec kanadyjski
Zawilec kanadyjski
Nazwa łac. Anemone canadensis
Atrakcyjny ze względu na porę kwitnienia (lato). Ma piękne kwiaty i bujne liście, dorasta do 30 cm, preferuje miejsca częściowo nasłonecznione. Szybko się rozrasta, doskonały do ogrodów naturalistycznych, tworzy białe łany.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru