Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa biała
Tawułka Arendsa biała
Nazwa łac. Astilbe arendsii
Tawułka Arendsa biała z początkiem lata okrywa się masą drobnych białokremowych kwiatów, a liście jej zdobią rabatę cały sezon.
| Wysokość: | 50-60 cm |
| Kwiaty: | białokremowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek gruziński
Pierwiosnek gruziński
Nazwa łac. Primula juliae
Pierwiosnek gruziński to jeden z najniższych pierwiosnków, o pięknych, dużych kwiatach pojawiających się na tle ciemnozielonych, okrągławych liści. Tworzy gęstą darń wysokości zaledwie 3-4 cm. Karminowo-fioletowe kwiaty pojawiają się bardzo obficie wczesną wiosną.
| Wysokość: | 4 cm |
| Kwiaty: | karminowo-fioletowe, |
| Stanowisko: | cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) MIX
Pierwiosnek główkowy
Nazwa łac. Primula denticulata
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) należy do najwcześniej kwitnących pierwiosnków. Kwiaty rozwijają się przed liśćmi w marcu i kwietniu. Ten pierwiosnek nadaje się do alpinarium i ogrodu skalnego.
| Wysokość: | 10/20 cm |
| Kwiaty: | różowe, lila, białe, karminowe, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Naparstnica rdzawa 'Gigant Gelber Herold'
Naparstnica rdzawa
Nazwa łac. Digitalis ferruginea
Naparstnica rdzawa, o czym świadczy sama nazwa, wyróżnia się ciekawym kolorem kwiatów, które mogą przyjmować barwę od kremowej do rudopomarańczowej. Ze względu na znaczne rozmiary i charakterystyczną formę, nadaje się do pojedynczych nasadzeń lub jako architektoniczny mocny punkt rabaty bylinowej. Ciekawie wygląda posadzona wśród traw i i kompozycji z iglaków, świetnie wygląda w ogrodzie preriowym.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | rudopomarzńczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Skalnica poduszkowa
Skalnica poduszkowa
Nazwa łac. Saxifraga apiculata
Skalnica poduszkowa to cenna bylina skalna, która tworzy intensywnie zielone poduszki liści. Liście nie tracą urody zimą, są ładne i świeże, o każdej porze roku tworzą zwartą darń. Zjawiskowo wyglądają jasnożółte kwiatuszki, które w ogromnej liczbie pojawiają się już w marcu. Dzięki temu ta skalnica jest cudowną ozdobą ogrodu skalnego na przedwiośniu, kiedy jeszcze niewiele roślin kwitnie.
| Wysokość: | do 10 cm |
| Kwiaty: | jasnożółte, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek japoński 'Miller's Crimson'
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’ – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | karminowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Śnieżyczka-przebiśnieg
Śnieżyczka-przebiśnieg
Nazwa łac. Galanthus nivalis
Przebiśniegi to kwiaty charakterystyczne dla przedwiośnia. Często wybijają jeszcze spod śniegu. Dzwonkowaty, zwisający kwiat zbudowany jest z trzech płatków. Bywa mylony ze śnieżycą wiosenną, której kwiaty mają kształt kubełków i podobne są bardziej do konwalii. Przebiśniegi lekko pachną i są miododajne. Przyciągają rozbudzone pszczoły – są pierwszym wiosennym pożytkiem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | biało-zielone, II-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek japoński czerwony
Pierwiosnek japoński czerwony
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński czerwony – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | czerwone, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek różowy
Pierwiosnek różowy (Primula rosea)
Czy szukasz rośliny, która wprawi Twój ogród w radosne wiosenne nastroje? Pierwiosnek różowy (Primula rosea) to idealny wybór dla każdego, kto pragnie wprowadzić kolor i życie do swojego ogrodu już na wczesnym etapie sezonu. Ta niewielka, ale wyrazista bylina zachwyca swoimi intensywnie różowymi kwiatami, które pojawiają się już w marcu, zwiastując nadejście wiosny.
Dostępność: brak towaru