Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Prof. Wójcicki'
To klasyczna odmiana, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi piwonii – kwiat, który staje się prawdziwą ozdobą każdego ogrodu.
Cechy odmiany:
- Kolor kwiatów: intensywnie różowy
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość rośliny: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
- Gleba: żyzna, przepuszczalna
- Odporność: bardzo dobra na mrozy
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Piwonia 'Władysława'
Piwonia 'Władysława' to doskonały wybór dla każdego miłośnika ogrodów, który pragnie dodać swojemu zielonemu zakątkowi odrobinę romantyzmu i klasy. Dzięki swojej urodzie i łatwej pielęgnacji, szybko stanie się ulubioną rośliną w Twoim ogrodzie!
Zamów już teraz i ciesz się pięknem piwonii 'Władysława' w swoim ogrodzie.
**Cechy odmiany:**
- Kolor kwiatów: intensywny różowy z kremowożółtymi pręcikami
- Forma kwiatów: pojedyncza
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
Dostępność: brak towaru
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Oman wielki
Inula helenium
Oman wielki – potęga natury na Twojej rabacie!
Inula helenium – sadzonki bylin do ogrodu naturalistycznego, zdrowotnego i wiejskiego stylu
Jeśli szukasz rośliny, która przyciąga wzrok swoim imponującym wzrostem, dodaje ogrodowi dzikości i naturalnego uroku, a przy tym jest wyjątkowo łatwa w uprawie, to oman wielki powinien zagościć w Twoim ogrodzie.
To bylina, która dorasta nawet do 2 metrów wysokości, tworząc majestatyczne kępy o dużych, żółtych kwiatach przypominających słoneczniki – z cienkimi, rozchylonymi płatkami i ciemniejszym środkiem. Kwitnie od lipca do września i jest niezastąpiona w ogrodach o dzikim, naturalnym charakterze.
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Monte Baldo'
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Rotsilber'
Miskant chiński 'Rotsilber'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Rotsilber' to bardzo atrakcyjna odmiana, której wyprostowane, osadzone wysoko ponad liśćmi, czerwono-miedziane kwiatostany wnoszą mocny akcent kolorystyczny na jesienne rabaty; z czasem nabierają srebrzystych tonów.
Liście miskanta 'Rotsilber' przebarwiają się na złoto i bordowo.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią złoto-bordowe |
| Kwiaty: | miedziane, potem srebrzyste wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Daria'
Miskant chiński 'Daria'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Daria' to szeroko rozrastająca się trawa, niezbyt wysoka, dorastająca do 130 cm wysokości. Liście swobodnie przewieszają się, a w okresie kwitnienia nad nimi, ukazują się efektowne kwiatostany.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | beżowo-srebrne wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Goliath'
Miskant chiński 'Goliath'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Goliath’ prezentuje się bardzo okazale. Liście są zielone z białym paskiem pośrodku i tworzą zgrabną kępę. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Ponad liśćmi od września unoszą się bardzo atrakcyjne, bordowe kwiatostany, które z biegiem czasu robią się coraz jaśniejsze i coraz bardziej puszyste; pozostają na łodygach przez całą zimę.
| Wysokość: | 150/250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | bordowe wiechy, od IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Chryzantema ogrodowa żółta
Chryzantema ogrodowa żółta
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema ogrodowa żółta jest w pełni mrozoodporną byliną kwitnącą jesienią. Jej pełne kwiaty rozwijają się w październiku i utrzymują się na gałązkach aż do mrozów. Należy do grupy tradycyjnych „babcinych” chryzantem, które nad nowoczesnymi odmianami mają tę przewagę, że rosną silniej i nie są tak wrażliwe na chłody.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | żółte, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni