Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Anafalis perłowy
Nazwa łacińska: Anaphalis margaritacea
Cała roślina tworzy jasną, atrakcyjną plamę dzięki liściom okrytym gęstym, białym filcem i białym kocankowatym kwiatom. Dzięki temu stanowi bardzo ładny, srebrzysty akcent na rabacie, ładnie kontrastując z zielenią bodziszków czy innych kwitnących w intensywnych kolorach bylin. Jest doskonały do dekoracji wnętrz, gdyż nadaje się na suche bukiety.
Zaliczamy go do bylin nadających się na trudne miejsca; może rosnąć na piaszczystej, nieurodzajnej ziemi, wytrzymuje suszę i silne słońce. Świetnie zadarnia suche miejsca, gdzie inne rośliny mają spore problemy. Nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji, szybko się rozrasta.
Po przekwitnięciu ścinamy kwiaty i częściowo liście i w ten sposób uzyskujemy srebrzystobiały dywan.
Wysokość: 30-40 cm,
Stanowisko: słoneczne, na suchą, piaszczystą glebę
Kwiaty: białe, VII-IX
Dostępność: brak towaru
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozchodnik kwiecisty
Rozchodnik kwiecisty
Nazwa łac. Sedum floriferum
Dywany żółto-pomarańczowych kwiatów i mięsistych ciemnozielonych liści. Do zadarniania suchych, nasłonecznionych miejsc, na skarpy. Kwitnie w pełni lata.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bambus drobny
Bambus drobny
Nazwa łac. Sasa pumila
Bambus zimozielony miniaturowy, dorasta do 30 cm wysokości. Szybko się rozrasta. Jego kłącza 'wędrują'. Dzięki temu jest doskonałą rośliną okrywającą, po kilku latach utworzy gęsty łan, który nie będzie wymagał odchwaszczania.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | jasnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Słoneczniczek szorstki
Słoneczniczek szorstki
Nazwa łac. Heliopsis scabra
Słoneczniczek szorstki o kwiatach półpełnych, złocistych. Dorasta do 90 cm, a więc jego zaletą jest to, że nie jest zbyt wysoki, jak inne kwiaty z tej grupy. Ma grube, sztywne łodygi, nie przewraca się.
| Wysokość: | 90 m |
| Kwiaty: | żółte, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka chińska 'Superba'
Tawułka chińska ‘Superba’
Nazwa łac. Astilbe chinensis
Tawułka chińska ‘Superba’ należy do najwyższych, najbardziej okazałych tawułek. Na wyprostowanych łodygach rozwijają się okazałe, puszyste, bardzo gęste kwiatostany, które rozwijają się od lata do jesieni. Efektownie wygląda, gdy posadzimy od kilku do kilkunastu roślin w jednym miejscu.
| Wysokość: | 80-90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Show Girl' to odmiana dorastająca do ok. 35 cm, kwiaty czerwone z żółtą gardzielą i ciemniejszą obwódką o płatkach z falbanką.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | czerwone z żółtą gardzielą, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Rozplenica wschodnia
Rozplenica (piórkówka) wschodnia
Nazwa łac. Pennisetum orientale
Jeśli chcesz mieć w ogrodzie wcześnie kwitnącą piórówkę, posadź rozplenicę wschodnią, która już w czerwcu rozwija oryginalne, przepiękne, różowe kwiatostany, które po przekwitnieniu przybierają kolor jasnosłomkowy. Kępa tej rozplenicy jest zwiewna, wąskie liście z wdziękiem poruszają się przy podmuchach wiatru, kwiatostany lekko przewieszają się ku dołowi.
Rozplenica wschodnia wyjątkowo długo kwitnie, bo od czerwca do października, a jej kwiatostany zebrane w kłosy są o wiele dłuższe od innych rozplenic, dorastają czasem do 15 cm długości.
| Wysokość: | 90-100 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozplenica japońska 'Lady U'
Rozplenica ‘Lady U’
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica japońska ‘Lady U’ należy do najbardziej atrakcyjnych, wieloletnich ozdobnych traw ogrodowych. Jej kępa ma ładny, zwarty, półkolisty kształt. Przepięknie wygląda latem i jesienią, kiedy rozwijają się jej kwiatostany w kształcie puszystych kłosów koloru beżowo-fioletowego. C1
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Liście: | zielone, jesienią żółte |
| Kwiaty: | beżowo-fioletowe kłosy, od VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru