Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Kostrzewa sina (popielata) 'Glauca'
Kostrzewa popielata
Nazwa łac. Festuca glauca
Zimozielona trawa, tworzy zgrabne poduszki niebieskawych liści. Rośnie w zwartych kępkach, nadaje się do ogrodu skalnego, żwirowego, na obwódki, do pojemników, na zielone dachy, idealna do zestawień kolorystycznych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawe |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Kokoryczka wielokwiatowa
Kokoryczka wielokwiatowa
Nazwa łac. Polygonatum multiflorum
Kępy goryczki wielokwiatowej imponująco prezentują się na półcienistych i cienistych rabatach. Ta duża, okazała bylina ma piękne liście skierowane ku górze, wyrastające na grubych, łukowato przewieszających się łodygach. Spod liści na krótkich łodyżkach zwieszają się dzwoneczkowate, białe kwiaty. Jesienią w ich miejscu pojawiają się czarne owoce.
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Języczka Przewalskiego
Języczka Przewalskiego
Nazwa łac. Ligularia przewalskii
Języczka Przewalskiego jest piękną, oryginalną byliną do cienia i półcienia. Jej złociste, wydłużone kwiatostany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu. Ozdobne są także jej duże, dłoniaste liście i czerwonawe łodygi.
| Wysokość: | 50/150 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’ wyróżnia się pięknymi, dużymi, bardzo ciemnymi fioletowymi, prawie czarnymi liśćmi, które tworzą zgrabną, zaokrągloną kępę. Pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów innych języczek pomarańczowych unoszą się ponad liśćmi, rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Liście: | ciemno fioletowe |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Języczka pomarańczowa
Języczka pomarańczowa
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa jest bardzo atrakcyjną byliną zarówno dzięki pięknym pomarańczowym kwiatom, jak wielkim zielonym liściom. Kwitnie od sierpnia do września, osiąga wysokość do 150 cm. Lubi miejsca półcieniste, zawsze wilgotne, glebę żyzną, próchniczną, gliniastą.
| Wysokość: | 150 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka 'Othello'
Języczka pomarańczowa 'Othello'
Nazwa łac. Ligularia dentata
Bardzo ozdobna i okazała bylina. Tworzy duże kępy ciemnozielonych liści -od spodu purpurowych. W lipcu wyrastają sztywne łodygi, na końcach których pojawiają się dekoracyjne, żółte kwiaty.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’, to odmiana wielobarwna, kwitnąca bardzo długo i obficie. Kwiaty języczkowate mogą przybierać barwę kremową, czerwoną, łososiową, żółtą. Pokrój rośliny jest zwarty, pędy sztywne, nie pokładają się.
| Wysokość: | 50-80 cm |
| Kwiaty: | od kremowożółtej do czerwonej, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jastrzębiec pomarańczowy
Jastrzębiec pomarańczowy
Nazwa łac. Hieracium aurantiacum
Należy do niewielkiej grupy roślin wyróżniających się atrakcyjnym, jaskrawo pomarańczowym kolorem kwiatów, które rozwijają się aż do jesieni. Unoszą się one nad zwartym dywanem liści. Jest doskonałą rośliną zadarniającą na suche, bardzo nasłonecznione, mało urodzajne miejsca.
| Wysokość: | 20(40) cm |
| Kwiaty: | jaskrawo pomarańczowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jastrzębiec plamisty 'Leopard'
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’
Nazwa łac. Hieracium maculatum
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’ to niewielka bylina ozdobna z liści. Rozety zielonych liści w brązowe plamki szybko się rozrastają poprzez podziemne rozłogi, zapełniając wolne miejsca. Latem pojawiają się żółte kwiaty podobne do mniszka.
| Wysokość: | 10-20 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys żółty wodny
Irys żółty
Nazwa łac. Iris barbata
Piękne irysy o dużych, żółtych kwiatach i żywozielonych liściach. Nadają się na wyższe piętro rabat oraz do różnych kompozycji kolorystycznych.
| Wysokość: | 60-70 cm |
| Kwiaty: | żółty, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski śliwkowy
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach fioletu, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski mix
Nazwa łac. Iris barbata nana
Mix kolorów bez oznaczenia - zrób sobie niespodziankę!
Niskie irysy (kosaćce) bródkowe zakwitają bardzo wcześnie, bo już w kwietniu. Ich kwiaty rozwijają się stopniowo i możemy się cieszyć nimi przez kilka tygodni, także w maju. Są niewysokie (od 10 do 20 cm), dzięki czemu nie pokładają się i nie trzeba ich podpierać. Tworzą bardzo zgrabne kępki pięknie prezentujące się na skalniku, na rabacie żwirowej, czy posadzone wzdłuż ścieżki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski biały z fioletową bródką
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, z limonkowym blaskiem, bródka fioletowa, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni