Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żywokost lekarski
Żywokost lekarski
Nazwa łac. Symphytum officinale
Żywokost lekarski to znana od najdawniejszych czasów roślina lecznicza uprawiana w ogrodach klasztornych. Jest okazałą byliną dorastającą do 80 cm wysokości o dużych liściach i zwisających dzwoneczkowatych kwiatach koloru fioletowego, czasem białego lub kremowego. Ma długie korzenie (50 cm) z zewnątrz czarne, w środku białe. Liście pokryte szorstkimi włoskami także są długie, dorastają do 25 cm, zwykle największe liście są w dolnej części rośliny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy fioletowy
Żagwin ogrodowy fioletowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą fioletowe poduchy na skalniaku. Bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy
Żagwin ogrodowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą purpurowofioletowe poduchy. Wygląda uroczo posadzony na skalniaku, niezastąpiony na murkach, wzdłuż ścieżek i schodków. Rozrasta się szybko i bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | purpurowofioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Złocień margerytka
Złocień margerytka
Nazwa łac. Leucanthemum superbum
Złocień margerytka to charakterystyczna roślina o bardzo dużych koszyczkach kwiatowych. Kwitnie bardzo długo pod warunkiem, że przekwitające kwiaty są ścinane na bieżąco. Rewelacyjna na letnią rabatę. Często spotykana w wiejskich ogrodach.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Zawilec kanadyjski
Zawilec kanadyjski
Nazwa łac. Anemone canadensis
Atrakcyjny ze względu na porę kwitnienia (lato). Ma piękne kwiaty i bujne liście, dorasta do 30 cm, preferuje miejsca częściowo nasłonecznione. Szybko się rozrasta, doskonały do ogrodów naturalistycznych, tworzy białe łany.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Werbena oszczepowata 'Pink Spires'
Werbena oszczepowata (Verbena hastata 'Pink Spires')
**Opis**: Werbena oszczepowata 'Pink Spires' to wyjątkowa bylina o atrakcyjnych, różowych kwiatach, które wznoszą się na smukłych, wyprostowanych łodygach. Roślina ta osiąga wysokość od 90 do 150 cm, tworząc efektowne, kłosowate kwiatostany. Liście są lancetowate, zielone i delikatnie ząbkowane na brzegach, dodając roślinie subtelnego uroku.
**Okres kwitnienia**: Od lipca do września. W tym czasie ogród ożywa dzięki delikatnym różowym kwiatom, które przyciągają motyle i pszczoły, wspierając lokalną bioróżnorodność.
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Turzyca palmowa
Turzyca palmowa
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Turzyca muskegońska zwana palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 50-80 |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Nazwa łac. Tradescanthia andersoniana
Trzykrotka Andersona jest jedną z najdłużej kwitnących bylin, kwitnie od maja do października. Kwiaty otwierają się w dzień i podczas słońca.Trzykrotka jest długowieczna, może rosnąć wiele lat w jednym miejscu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, V-X |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka mini 'Satin Doll' rarytas!
Trzykrotka mini 'Satin Doll'
Nazwa łac. Tradescantia andersoniania
Malutka trzykrotka nadająca się na skalniak. Tworzy zgrabną kępkę wąskich liści obficie kwitnącą przez trzy miesiące latem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzcinnik 'Karl Foerster'
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’
Nazwa łac. Calamagrostis ×acutiflora
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’ tworzy gęste, wolno rozrastające się kępy o kolumnowym pokroju. Jego źdźbła są pionowo wzniesione do góry, dzięki czemu jest idealną trawą na rabaty kwiatowe, nie zajmuje dużo miejsca, nie jest ekspansywny wobec innych roślin.
| Wysokość: | 100-180 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy→ beżowożółte , VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tojeść orzęsiona 'Firecracker'
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’
Nazwa łac. Lysimachia ciliata
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’ jest atrakcyjną byliną głównie dzięki purpurowym liściom, które najładniej wybarwiają się na słońcu. Liście utrzymują kolor przez cały sezon, dlatego ta tojeść jest wyrazistym akcentem na rabacie. W czerwcu i lipcu pojawiają się bardzo ładne żółte kwiaty stanowiące kontrast z ciemnymi liśćmi.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni