Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Prof. Wójcicki'
To klasyczna odmiana, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi piwonii – kwiat, który staje się prawdziwą ozdobą każdego ogrodu.
Cechy odmiany:
- Kolor kwiatów: intensywnie różowy
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość rośliny: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
- Gleba: żyzna, przepuszczalna
- Odporność: bardzo dobra na mrozy
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Piwonia 'Władysława'
Piwonia 'Władysława' to doskonały wybór dla każdego miłośnika ogrodów, który pragnie dodać swojemu zielonemu zakątkowi odrobinę romantyzmu i klasy. Dzięki swojej urodzie i łatwej pielęgnacji, szybko stanie się ulubioną rośliną w Twoim ogrodzie!
Zamów już teraz i ciesz się pięknem piwonii 'Władysława' w swoim ogrodzie.
**Cechy odmiany:**
- Kolor kwiatów: intensywny różowy z kremowożółtymi pręcikami
- Forma kwiatów: pojedyncza
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
Dostępność: brak towaru
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hortensja ogrodowa 'Masja'
Hortensja ogrodowa ‘Masja’
Nazwa łac. Hydrangea macrophylla
Hortensja ogrodowa ‘Masja’ to rozłożysto-kopulasty krzew o intensywnie zielonych liściach, które są bardzo ładne i stanowią ozdobę od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się w kierunku bordowego. Największą ozdobą odmiany 'Masja' są karminowo-czerwone kwiaty, tworzące półkuliste baldachy, bardzo duże, dochodzące na starszych egzemplarzach do 25-30 cm średnicy!
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | karminowo-różowe, VI/VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione, osłonięte |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Rotsilber'
Miskant chiński 'Rotsilber'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Rotsilber' to bardzo atrakcyjna odmiana, której wyprostowane, osadzone wysoko ponad liśćmi, czerwono-miedziane kwiatostany wnoszą mocny akcent kolorystyczny na jesienne rabaty; z czasem nabierają srebrzystych tonów.
Liście miskanta 'Rotsilber' przebarwiają się na złoto i bordowo.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią złoto-bordowe |
| Kwiaty: | miedziane, potem srebrzyste wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Daria'
Miskant chiński 'Daria'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Daria' to szeroko rozrastająca się trawa, niezbyt wysoka, dorastająca do 130 cm wysokości. Liście swobodnie przewieszają się, a w okresie kwitnienia nad nimi, ukazują się efektowne kwiatostany.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | beżowo-srebrne wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Goliath'
Miskant chiński 'Goliath'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Goliath’ prezentuje się bardzo okazale. Liście są zielone z białym paskiem pośrodku i tworzą zgrabną kępę. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Ponad liśćmi od września unoszą się bardzo atrakcyjne, bordowe kwiatostany, które z biegiem czasu robią się coraz jaśniejsze i coraz bardziej puszyste; pozostają na łodygach przez całą zimę.
| Wysokość: | 150/250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | bordowe wiechy, od IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Roter Pfeil'
Miskant ‘Roter Pfeil’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Roter Pfeil’ to wysoka trawa, liście tworzą zwartą kępę i mocno się przewieszają. Początkowo są zielone, ale od końca lata zaczynają przebarwiać się w kolorach jesieni – czerwieni, purpury, miedzi. Zaczyna kwitnąć w sierpniu na purpurowo-czerwono. Później przekwitające wiechy zamieniają się w puszyste, białe pióropusze, które falują na wietrze. Pojemnik C2
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią miedziano-purpurowe |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy przebarwiają się na biało, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Anafalis perłowy
Nazwa łacińska: Anaphalis margaritacea
Cała roślina tworzy jasną, atrakcyjną plamę dzięki liściom okrytym gęstym, białym filcem i białym kocankowatym kwiatom. Dzięki temu stanowi bardzo ładny, srebrzysty akcent na rabacie, ładnie kontrastując z zielenią bodziszków czy innych kwitnących w intensywnych kolorach bylin. Jest doskonały do dekoracji wnętrz, gdyż nadaje się na suche bukiety.
Zaliczamy go do bylin nadających się na trudne miejsca; może rosnąć na piaszczystej, nieurodzajnej ziemi, wytrzymuje suszę i silne słońce. Świetnie zadarnia suche miejsca, gdzie inne rośliny mają spore problemy. Nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji, szybko się rozrasta.
Po przekwitnięciu ścinamy kwiaty i częściowo liście i w ten sposób uzyskujemy srebrzystobiały dywan.
Wysokość: 30-40 cm,
Stanowisko: słoneczne, na suchą, piaszczystą glebę
Kwiaty: białe, VII-IX
Dostępność: brak towaru
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni