Miskant chiński 'Adagio'
Miskant chiński 'Adagio'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Adagio’ jest cenny ze względu na swój stosunkowo niewysoki wzrost, tworząc zgrabne kępy wysokości 80-100 cm. Jego kwiatostany są najpierw różowe, potem białe, szarozielone liście jesienią przebarwiają się na złotożółty kolor. Nadaje się do pojemników, na większe i mniejsze rabaty, nad brzeg oczka wodnego.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Liście: | szarozielone, jesienią złotożółte |
| Kwiaty: | różowe, potem białe wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Nazwa łac. Papaver orientale
Bylina o niezwykle okazałych i dekoracyjnych kwiatach. Płatki wybarwione na intensywnie czerwony kolor, środek kwiatu kontrastujący, czarny. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Roślina wysoka, dorasta do 80 cm i tworzy zwartą kępę.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | intensywnie czerwone |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec rdzawy
Liliowiec rdzawy
Nazwa łac. Hemerocallis fulva
Bardzo odporny liliowiec o ceglasto pomarańczowej barwie. Kwitnie niezawodnie przez długie lata w jednym miejscu.
Może być sadzony grupowo lub pojedynczo. Doskonale komponuje się z trawami ozdobnymi, funkiami. Do obsadzania oczek wodnych, strumyków, obrzeży wysokich rabat, czy ścieżek.
| Wysokość: | 100-120 cm |
| Kwiaty: | rdzawopomarańczowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec cytrynowy
Liliowiec cytrynowy
Nazwa łac. Hemerocallis citrina
Liliowiec cytrynowy dorastający do 100 cm wys. kwitnie bardzo obficie, na jednym pędzie rozwija do 60 żółtych kwiatów. Jest łatwy w uprawie, niewybredny co do gleby, odporny na niskie temperatury. Kwiaty są jadalne i pachnące.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | cytrynowożółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Show Girl' to odmiana dorastająca do ok. 35 cm, kwiaty czerwone z żółtą gardzielą i ciemniejszą obwódką o płatkach z falbanką.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | czerwone z żółtą gardzielą, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Ruby Stella'
Liliowiec 'Ruby Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec o czerwonych kwiatach z żółtym gardłem. Należy do grupy liliowców „Stella″: jest nieduży, powtarza kwitnienie, w sezonie wydaje około 400 kwiatów średnicy około 9 cm. Pachnący.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | czerwone z zielonożółtym gardłem, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Longfields Tropica'
Liliowiec ‘Longfields Tropica’
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec ‘Longfields Tropica’ wyróżnia się dużymi, ognistymi kwiatami o pomarańczowo-czerwonych płatkach. Końce płatków są wywinięte na zewnątrz, a przez ich środek biegnie kremowy pasek. Gardziel jest żółtawo-zielonkawa. Zaletą tej odmiany jest to, że kwitnie później niż większość liliowców, co można wykorzystać i przedłużyć sezon na kolorowej rabacie z liliowcami.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | czerwonopomarańczowe z kremowym paskiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Frans Hals'
Liliowiec 'Frans Hals'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Frans Hals' to odmiana o długich, wąskich liściach tworzących obfite kępy. Od maja do lipca ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Kwiaty duże, liliokształtne, dwubarwne, żółto–pomarańczowe.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni