Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka 'Othello'
Języczka pomarańczowa 'Othello'
Nazwa łac. Ligularia dentata
Bardzo ozdobna i okazała bylina. Tworzy duże kępy ciemnozielonych liści -od spodu purpurowych. W lipcu wyrastają sztywne łodygi, na końcach których pojawiają się dekoracyjne, żółte kwiaty.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Języczka pomarańczowa
Języczka pomarańczowa
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa jest bardzo atrakcyjną byliną zarówno dzięki pięknym pomarańczowym kwiatom, jak wielkim zielonym liściom. Kwitnie od sierpnia do września, osiąga wysokość do 150 cm. Lubi miejsca półcieniste, zawsze wilgotne, glebę żyzną, próchniczną, gliniastą.
| Wysokość: | 150 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’ wyróżnia się pięknymi, dużymi, bardzo ciemnymi fioletowymi, prawie czarnymi liśćmi, które tworzą zgrabną, zaokrągloną kępę. Pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów innych języczek pomarańczowych unoszą się ponad liśćmi, rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Liście: | ciemno fioletowe |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Języczka Przewalskiego
Języczka Przewalskiego
Nazwa łac. Ligularia przewalskii
Języczka Przewalskiego jest piękną, oryginalną byliną do cienia i półcienia. Jej złociste, wydłużone kwiatostany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu. Ozdobne są także jej duże, dłoniaste liście i czerwonawe łodygi.
| Wysokość: | 50/150 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Kokoryczka wielokwiatowa
Kokoryczka wielokwiatowa
Nazwa łac. Polygonatum multiflorum
Kępy goryczki wielokwiatowej imponująco prezentują się na półcienistych i cienistych rabatach. Ta duża, okazała bylina ma piękne liście skierowane ku górze, wyrastające na grubych, łukowato przewieszających się łodygach. Spod liści na krótkich łodyżkach zwieszają się dzwoneczkowate, białe kwiaty. Jesienią w ich miejscu pojawiają się czarne owoce.
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Kostrzewa sina (popielata) 'Glauca'
Kostrzewa popielata
Nazwa łac. Festuca glauca
Zimozielona trawa, tworzy zgrabne poduszki niebieskawych liści. Rośnie w zwartych kępkach, nadaje się do ogrodu skalnego, żwirowego, na obwódki, do pojemników, na zielone dachy, idealna do zestawień kolorystycznych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawe |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kotula 'Platts Black'
Nazwa łac. Leptinella squalida, Cotula
Kotula ‘Platt’s Black’ jest jedną z najniższych roślin skalnych (↑3 cm), tworząca tuż przy gruncie darń z brązowych listeczków podobnych w kształcie do paproci.
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Kotula 'Platt's Black' to niska, płożąca roślina dorastająca do 5-10 cm wysokości. Tworzy gęste dywany z ciemnopurpurowych, niemal czarnych liści, które przypominają paprocie.
- **Liście**: Liście są pierzaste, delikatne, o głębokim, ciemnym kolorze, co nadaje roślinie elegancki i tajemniczy wygląd. Są one ozdobne przez cały sezon, dodając ogrodowi wyjątkowego uroku.
- **Kwiaty**: Kwiaty są małe, żółte, pojawiają się w okresie letnim, choć to głównie liście stanowią o atrakcyjności tej rośliny.
Dostępność: brak towaru
Krwawnik kichawiec
Krwawnik kichawiec
Nazwa łac. Achillea ptarmica
Krwawnik kichawiec to idealna roślina dla początkujących ogrodników. Jest łatwa w uprawie i odporna na przesuszenie. Białe kwiaty drobne, pełne, pojawiają się bardzo obficie - doskonale komponują się z bylinami o bardziej wyrazistych barwach – niebieskich, czerwonych, różowych.
| Wysokość: | 40-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Kuklik pomarańczowy
Kuklik pomarańczowy
Nazwa łac. Geum coccineum
Kuklik pomarańczowy jest bardzo atrakcyjną byliną ze względu na piękny, intensywnie pomarańczowy kolor kwiatów, które są znacznie większe od kwiatów innych kuklików.
Kwitnie bardzo obficie wiosną i latem. Kwiaty unoszą się ponad kępą ozdobnych liści w kolorze głębokiej zieleni.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Kuklik zwisły
Kuklik zwisły
Nazwa łac. Geum rivale
Kuklik zwisły to bylina mająca oryginalne dzwoneczkowate kwiaty, czerwonobrązowe z zewnątrz, żółte wewnątrz. Liście ładne przez cały sezon. Lubi wilgoć, nie sprawia żadnych kłopotów. Do ogrodów naturalistycznych i na łąkę kwietną.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | czerwono-brązowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Lebiodka - oregano
Lebiodka Oregano (Origanum vulgare) – aromatyczne zioło w Twoim ogrodzie
Lebiodka oregano (Origanum vulgare), znana również jako oregano, to niezwykle aromatyczna roślina, która nie tylko upiększy Twój ogród, ale także wzbogaci Twoje potrawy swoim intensywnym smakiem. To wieloletnia roślina, którą warto mieć w każdym ogrodzie. Sprawdź, dlaczego oregano powinno znaleźć się w Twoim zielonym zakątku!
Cechy charakterystyczne:
- Wygląd: Lebiodka oregano to niewysoka, krzaczasta roślina, dorastająca do około 30-50 cm wysokości. Jej drobne, owalne liście mają intensywny zielony kolor, a latem pojawiają się drobne, różowe lub fioletowe kwiaty, które dodają roślinie uroku.
- Kwiaty: Kwiaty oregano są niewielkie, ale bardzo dekoracyjne. Pojawiają się na szczytach pędów w formie luźnych wiech, przyciągając pszczoły i motyle, co wspiera bioróżnorodność w ogrodzie. Jeśli nie chcesz, by lebiodka się rozsiewała, usuwa kwiaty po przekwitnieniu, zanim nasiona się rozsypią.
- Aromat i smak: To przede wszystkim dla niego uprawia się oregano. Liście tej rośliny mają intensywny, charakterystyczny zapach i smak, który jest niezastąpiony w kuchni, szczególnie w daniach śródziemnomorskich.
Dostępność: brak towaru
Lepnica baldaszkowa
Lepnica baldaszkowata
Nazwa łac. Silene armeria
Lepnica baldaszkowata jest byliną krótkowieczną, jednak raz posadzona w ogrodzie pozostanie w nim na zawsze, gdyż sama się rozsiewa. Rozetki niebieskozielonych liści są obecne na powierzchni gleby także zimą. Pięknie wyglądają większe kępy okryte latem burzą karminowych kwiatów.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Lilak 'Ludwig Spaeth'
Lilak pospolity ‘Ludwig Spaeth’
Nazwa łac. Syringa vulgaris
Intensywny zapach oraz głęboki kolor kwiatów to coś, co sprawia, że jest to wyjątkowa roślina.
Lilak 'Ludwig Spaeth' to duży rozłożysty krzew lub małe drzewko. Osiąga do 5 m wysokości. Cechą charakterystyczną są ciemno purpurowe, pojedyncze kwiaty zebrane w duże wiechy dorastające do 30 cm, które dodatkowo przyciągają uwagę swoim zapachem. Duże, błyszczące, zielone, sercowate liście. Jak większość przedstawicieli gatunku kwitnie w maju.
| Wysokość: | 4-5 m |
| Kwiaty: | fioletowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Frans Hals'
Liliowiec 'Frans Hals'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Frans Hals' to odmiana o długich, wąskich liściach tworzących obfite kępy. Od maja do lipca ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Kwiaty duże, liliokształtne, dwubarwne, żółto–pomarańczowe.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni