Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hortensja ogrodowa 'Masja'
Hortensja ogrodowa ‘Masja’
Nazwa łac. Hydrangea macrophylla
Hortensja ogrodowa ‘Masja’ to rozłożysto-kopulasty krzew o intensywnie zielonych liściach, które są bardzo ładne i stanowią ozdobę od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się w kierunku bordowego. Największą ozdobą odmiany 'Masja' są karminowo-czerwone kwiaty, tworzące półkuliste baldachy, bardzo duże, dochodzące na starszych egzemplarzach do 25-30 cm średnicy!
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | karminowo-różowe, VI/VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione, osłonięte |
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk pierzasty ‘Diamant’
Goździk pierzasty 'Diamant'
Nazwa łac. Dianthus plumarius
Piękny goździk o białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach. Bardzo ozdobne są jego niebieskozielone liście tworzące zgrabne, zwarte, gęste poduszki.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty różowy
Floks wiechowaty różowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty karminowy
Floks wiechowaty karminowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia. Pachnące kwiaty mogą być niebieskie, białe, różowe, lila, czerwone, łososiowe.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy należą do najlepszych, najpopularniejszych bylin rabatowych, kwitną przez kilka miesięcy. Odmiana 'Graf Zeppelin' dorastająca nawet do 100 cm wys. zachwyca okazałymi wiechami bladoróżowych kwiatów z ciemniejszym oczkiem, które rozjaśnią każdą kompozycję.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | bladoróżowe z ciemnoróżowym oczkiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks (płomyk) szydlasty lila
Floks szydlasty lila
Nazwa łac. Phlox subulata
Floks szydlasty lila ma liście zimozielone, przypominające igiełki, kwitnienie rozpoczynające się w maju trwa kilka tygodni i jest bardzo obfite. Kwiaty są koloru lilaróżowego. Nadaje się na większe półki skalne, tworzy dywany wys. 10 cm w miejscach nasłonecznionych.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | lilaróżowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista biała 'Alba'
Firletka Kwiecista Biała (Lychnis coronaria 'Alba') – Subtelny Akcent Twojego Ogrodu
Firletka kwiecista biała (Lychnis coronaria 'Alba') to urokliwa roślina, która zachwyca swoim delikatnym, białym kwitnieniem. Idealna do każdego ogrodu, wprowadza lekkość i romantyczny nastrój. Przekonaj się, dlaczego warto dodać tę niezwykłą roślinę do swojego ogrodu!
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Firletka kwiecista biała to średniej wielkości bylina dorastająca do 60-80 cm wysokości. Jej srebrzystoszare, owłosione liście tworzą gęste kępy, które stanowią piękne tło dla białych kwiatów.
- **Kwiaty**: Kwiaty są czystobiałe, pięciopłatkowe, zebrane w luźne kwiatostany na szczytach pędów. Kwitną obficie od czerwca do sierpnia, wprowadzając do ogrodu elegancję i świeżość.
- **Liście**: Srebrzyste, lancetowate liście dodają roślinie charakteru, pięknie kontrastując z białymi kwiatami. Są one także atrakcyjne przez cały sezon, nawet po przekwitnięciu rośliny.
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista
Firletka kwiecista
Nazwa łacińska: Lychnis coronaria
Karminowe kwiaty rozwijają się na końcach wysokich łodyg. Łodygi i liście są pokryte szarobiałym meszkiem, dzięki temu ta firletka jest ozdobna od wczesnej wiosny, kiedy tworzy jasne kępki liści. Bardzo dobra do zapełniania rabat. Nie jest długowieczna, ale sama obficie się rozsiewa i dzięki temu łatwo ją utrzymać w ogrodzie. Zakwita w czerwcu, kwiaty rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 45 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Dzwonek Poszarskiego
Dzwonek Poszarskiego
Nazwa łac. Campanula poscharskyana
Dzwonek Poszarskiego należy do grupy bylin płożących, nie jest wymagający, jego sercowate liście i fioletowo niebieskie kwiaty zachowują urodę przez cały sezon. Kwitnie od czerwca przez 5 miesięcy, a więc należy do rekordzistów w tej dziedzinie.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | niebieskofioletowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek gruziński
Dzwonek gruziński
Nazwa łac. Campanula kemulariae
Dzwonek gruziński tworzy pełzające po powierzchni gleby łodyżki liści i białokremowych kwiatów. Doskonała roślina zwisająca z wyższych skałek, zadarniająca, łagodząca brukowane powierzchnie.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan ogrodowy 'Helena Gold'
Dzielżan ogrodowy
Nazwa łac. Helenium hybridum
Dzielżan ogrodowy jest piękną, okazałą, bardzo dekoracyjną byliną. Śmiało można go zaliczyć do rekordzistów kwitnienia, bo jego kwiaty pojawiają się na początku lata (w czerwcu) i rozwijają się aż do października. Kępa dzielżanu jest zawsze dobrze widoczna, niezależnie od tego, czy rośnie samotnie, np. na trawniku, czy wśród innych bylin na rabacie. Nadaje się do różnych typów ogrodów, ale najbardziej pasuje do nasadzeń naturalistycznych, rustykalnych.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wielkokwiatowy
Czyściec wielkokwiatowy
Nazwa łac. Stachys grandiflora
Czyściec wielkokwiatowy tworzy zgrabne kępy zielonych liści. Wargowe kwiaty ułożone okółkowo na wyższym pędzie unoszą się ponad kępą. Kwitnie obficie na purpurowo-fioletowy kolor.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru