Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Krwawnica pospolita
Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria) to mrozoodporna, wilgociolubna bylina, ceniona za długie kwitnienie latem oraz dużą wartość dla zapylaczy.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Skalnica gronkowa
Skalnica gronkowa
Nazwa łac. Saxifraga paniculata
Łatwa w uprawie, niekapryśna. Dobrze rośnie w ubogiej, przepuszczalnej glebie. Tworzy bardzo atrakcyjne poduszki sztywnych rozetek liściowych przypominających kształtem małe różyczki. Kwiaty podobne do białych gwiazdeczek pojawiają się w maju.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) MIX
Pierwiosnek główkowy
Nazwa łac. Primula denticulata
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) należy do najwcześniej kwitnących pierwiosnków. Kwiaty rozwijają się przed liśćmi w marcu i kwietniu. Ten pierwiosnek nadaje się do alpinarium i ogrodu skalnego.
| Wysokość: | 10/20 cm |
| Kwiaty: | różowe, lila, białe, karminowe, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Naparstnica rdzawa 'Gigant Gelber Herold'
Naparstnica rdzawa
Nazwa łac. Digitalis ferruginea
Naparstnica rdzawa, o czym świadczy sama nazwa, wyróżnia się ciekawym kolorem kwiatów, które mogą przyjmować barwę od kremowej do rudopomarańczowej. Ze względu na znaczne rozmiary i charakterystyczną formę, nadaje się do pojedynczych nasadzeń lub jako architektoniczny mocny punkt rabaty bylinowej. Ciekawie wygląda posadzona wśród traw i i kompozycji z iglaków, świetnie wygląda w ogrodzie preriowym.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | rudopomarzńczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Łubin trwały mix kolorów
Łubin trwały (Lupinus polyphyllus)
Łubin trwały to jedna z tych bylin, które widać już z daleka i kiedy kwitną, nie maja sobie równych. Jego wysokie, strzeliste kwiatostany od razu przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród zaczyna wyglądać bardziej dojrzale, pełniej, z charakterem. To roślina, która daje mocny efekt i pozostaje zapamiętana na długo. Wnosi pion, rytm i ten trochę romantyczny, trochę wiejski klimat, który tak dobrze wygląda w ogrodach pełnych bylin.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Firletka kwiecista
Firletka kwiecista
Nazwa łacińska: Lychnis coronaria
Karminowe kwiaty rozwijają się na końcach wysokich łodyg. Łodygi i liście są pokryte szarobiałym meszkiem, dzięki temu ta firletka jest ozdobna od wczesnej wiosny, kiedy tworzy jasne kępki liści. Bardzo dobra do zapełniania rabat. Nie jest długowieczna, ale sama obficie się rozsiewa i dzięki temu łatwo ją utrzymać w ogrodzie. Zakwita w czerwcu, kwiaty rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 45 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kostrzewa sina (popielata) 'Glauca'
Kostrzewa popielata
Nazwa łac. Festuca glauca
Zimozielona trawa, tworzy zgrabne poduszki niebieskawych liści. Rośnie w zwartych kępkach, nadaje się do ogrodu skalnego, żwirowego, na obwódki, do pojemników, na zielone dachy, idealna do zestawień kolorystycznych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawe |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni