Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Piwonia 'Prof. Wójcicki'
To klasyczna odmiana, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi piwonii – kwiat, który staje się prawdziwą ozdobą każdego ogrodu.
Cechy odmiany:
- Kolor kwiatów: intensywnie różowy
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość rośliny: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
- Gleba: żyzna, przepuszczalna
- Odporność: bardzo dobra na mrozy
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Proso rózgowate
Proso rózgowate
Nazwa łac. Panicum virgatum
Kwiatostany tworzą gęstą mgiełkę, nadają się do suchych bukietów, liście początkowo jaskrawozielone z czasem przebarwiają się na kolor złoty.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | jasnozielone→złote |
| Kwiaty: | purpurowozielone VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik kłosowy
Przetacznik kłosowy
Nazwa łac. Veronica spicata
Przetacznik kłosowy to bylina wytwarzająca zwarte kępy kłosowych kwiatostanów. Owłosione łodygi wzniesione są sztywno i mają barwę szarozieloną. Kwitnie długo i obficie. Jest łatwy w uprawie, a więc polecany dla początkujących ogrodników lub na trudne stanowiska.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Nazwa łac. Erigeron compositus discoideus
Oryginalny, niezbyt wybredny karzełek dla którego powinno się znaleźć miejsce na każdym skalniaku. Niziutkie (5 cm) kępki pierzastych liści koloru sinozielonego, z których wyrastają śliczne stokrotkowate kwiaty białe lub lekko zaróżowione z żółtym środkiem.
| Wysokość: | 5/10 cm |
| Kwiaty: | białe, różowe , V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kamczacki
Rozchodnik kamczacki
Nazwa łac. Sedum kamtschaticum
Rozchodnik kamczacki jest doskonałą rośliną zadarniającą na miejsca silnie nasłonecznione. Ma zimozielone liście, kwitnie wówczas, gdy większość roślin na skalniaku już dawno przekwitła. Jest atrakcyjny również po przekwitnięciu dzięki pomarańczowym słupkom.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | żółte, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kwiecisty
Rozchodnik kwiecisty
Nazwa łac. Sedum floriferum
Dywany żółto-pomarańczowych kwiatów i mięsistych ciemnozielonych liści. Do zadarniania suchych, nasłonecznionych miejsc, na skarpy. Kwitnie w pełni lata.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik Siebolda
Rozchodnik Siebolda (Sedum sieboldii) – Idealna Roślina do Twojego Ogrodu
Cechy charakterystyczne:
- Wygląd: Rozchodnik Siebolda wyróżnia się pięknymi, okrągłymi liśćmi, które przyjmują atrakcyjny, niebieskozielony kolor. Jesienią liście przebarwiają się na różowopurwurowy odcień, dodając uroku każdemu ogrodowi.
- Kwiaty: W okresie późnego lata i jesieni roślina zakwita, tworząc piękne, różowe lub karminowe kwiaty zebrane w niewielkie baldachy. Kwiaty są nie tylko ozdobne, ale również przyciągają pszczoły i motyle, wspierając bioróżnorodność w Twoim ogrodzie.
- Wysokość: Dorasta do 10-15 cm wysokości, co czyni ją idealną rośliną okrywową, doskonałą do sadzenia na skalniakach, murkach, rabatach i w donicach.
Dostępność: brak towaru
Rozplenica 'Hameln'
Rozplenica japońska (piórkówka) 'Hameln'
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica 'Hameln' to niezwykle atrakcyjna trawa ozdobna, której kępa przypomina fontannę. Ponad bardzo gęstymi, wąskimi liśćmi unoszą się puszyste kwiatostany kształtem przypominające małe szczotki do butelek.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Liście: | zielone → rudopomarańczowy |
| Kwiaty: | białobeżowe kłosy, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozplenica japońska 'Lady U'
Rozplenica ‘Lady U’
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica japońska ‘Lady U’ należy do najbardziej atrakcyjnych, wieloletnich ozdobnych traw ogrodowych. Jej kępa ma ładny, zwarty, półkolisty kształt. Przepięknie wygląda latem i jesienią, kiedy rozwijają się jej kwiatostany w kształcie puszystych kłosów koloru beżowo-fioletowego. C1
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Liście: | zielone, jesienią żółte |
| Kwiaty: | beżowo-fioletowe kłosy, od VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozplenica wschodnia
Rozplenica (piórkówka) wschodnia
Nazwa łac. Pennisetum orientale
Jeśli chcesz mieć w ogrodzie wcześnie kwitnącą piórówkę, posadź rozplenicę wschodnią, która już w czerwcu rozwija oryginalne, przepiękne, różowe kwiatostany, które po przekwitnieniu przybierają kolor jasnosłomkowy. Kępa tej rozplenicy jest zwiewna, wąskie liście z wdziękiem poruszają się przy podmuchach wiatru, kwiatostany lekko przewieszają się ku dołowi.
Rozplenica wschodnia wyjątkowo długo kwitnie, bo od czerwca do października, a jej kwiatostany zebrane w kłosy są o wiele dłuższe od innych rozplenic, dorastają czasem do 15 cm długości.
| Wysokość: | 90-100 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Skalnica gronkowa
Skalnica gronkowa
Nazwa łac. Saxifraga paniculata
Łatwa w uprawie, niekapryśna. Dobrze rośnie w ubogiej, przepuszczalnej glebie. Tworzy bardzo atrakcyjne poduszki sztywnych rozetek liściowych przypominających kształtem małe różyczki. Kwiaty podobne do białych gwiazdeczek pojawiają się w maju.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Słoneczniczek szorstki
Słoneczniczek szorstki
Nazwa łac. Heliopsis scabra
Słoneczniczek szorstki o kwiatach półpełnych, złocistych. Dorasta do 90 cm, a więc jego zaletą jest to, że nie jest zbyt wysoki, jak inne kwiaty z tej grupy. Ma grube, sztywne łodygi, nie przewraca się.
| Wysokość: | 90 m |
| Kwiaty: | żółte, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Szczypiorek
Szczypiorek
Nazwa łac. Allium schoenoprasum
Bylina znana i ceniona ze względu na swój aromatyczny, ostry smak oraz liczne wartości odżywcze. Mimo że największe zastosowanie znajduje w kuchni, to kiedy kwitnie jest niezwykłą ozdobą ogrodu. Na końcach zielonych łodyg tworzy fioletowe baldachy, które również można spożywać.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | jasnofioletowe V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tarczownica tarczowata
Tarczownica tarczowata
Nazwa łac. Darmera peltata (Peltiphyllum peltatum)
Tarczownica tarczowata ma grube kłącza pełzające tuż pod ziemią lub na jej powierzchni. Wiosną wyrastają z nich łodygi z dużymi kulami różowych kwiatów, a potem wielkie liście (30 - 50 cm średnicy), które jesienią przebarwiają się na czerwonawo. Jest dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
| Wysokość: | 50/80 cm |
| Kwiaty: | różowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni