Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Turzyca palmowa
Turzyca palmowa
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Turzyca muskegońska zwana palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 50-80 |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena oszczepowata 'Pink Spires'
Werbena oszczepowata (Verbena hastata 'Pink Spires')
**Opis**: Werbena oszczepowata 'Pink Spires' to wyjątkowa bylina o atrakcyjnych, różowych kwiatach, które wznoszą się na smukłych, wyprostowanych łodygach. Roślina ta osiąga wysokość od 90 do 150 cm, tworząc efektowne, kłosowate kwiatostany. Liście są lancetowate, zielone i delikatnie ząbkowane na brzegach, dodając roślinie subtelnego uroku.
**Okres kwitnienia**: Od lipca do września. W tym czasie ogród ożywa dzięki delikatnym różowym kwiatom, które przyciągają motyle i pszczoły, wspierając lokalną bioróżnorodność.
Dostępność: brak towaru
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Wiązówka czerwona 'Venusta'
Wiązówka czerwona ‘Venusta’ – majestatyczna bylina o romantycznym wyglądzie
Filipendula rubra ‘Venusta’ – sadzonki do wilgotnych rabat, naturalistycznych ogrodów i strefy przy oczku wodnym
Jeśli marzy Ci się roślina, która łączy dzikość z elegancją, ma lekko ziołowy charakter, a przy tym zachwyca kwiatami jak różowe obłoki, to wiązówka czerwona ‘Venusta’ będzie idealnym wyborem. To odmiana o dużych, puszystych kwiatostanach w odcieniach intensywnego różu, które unoszą się nad ogrodem niczym mgiełka. Kwitnie latem – od lipca do sierpnia, przyciągając wzrok i owady zapylające.
To bylina, która świetnie odnajduje się na wilgotnych rabatach, przy oczkach wodnych i w miejscach naturalnie podmokłych, ale dobrze sobie radzi także na glebach przeciętnych – jeśli nie brakuje jej wody w czasie suszy.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy
Żagwin ogrodowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą purpurowofioletowe poduchy. Wygląda uroczo posadzony na skalniaku, niezastąpiony na murkach, wzdłuż ścieżek i schodków. Rozrasta się szybko i bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | purpurowofioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żagwin ogrodowy fioletowy
Żagwin ogrodowy fioletowy
Nazwa łac. Aubrieta cultorum
Żagwin ogrodowy jest niewielką byliną tworzącą fioletowe poduchy na skalniaku. Bardzo obficie kwitnie od kwietnia do maja. Ma małe wymagania i jest mrozoodporny.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru