Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Kotula 'Platts Black'
Nazwa łac. Leptinella squalida, Cotula
Kotula ‘Platt’s Black’ jest jedną z najniższych roślin skalnych (↑3 cm), tworząca tuż przy gruncie darń z brązowych listeczków podobnych w kształcie do paproci.
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Kotula 'Platt's Black' to niska, płożąca roślina dorastająca do 5-10 cm wysokości. Tworzy gęste dywany z ciemnopurpurowych, niemal czarnych liści, które przypominają paprocie.
- **Liście**: Liście są pierzaste, delikatne, o głębokim, ciemnym kolorze, co nadaje roślinie elegancki i tajemniczy wygląd. Są one ozdobne przez cały sezon, dodając ogrodowi wyjątkowego uroku.
- **Kwiaty**: Kwiaty są małe, żółte, pojawiają się w okresie letnim, choć to głównie liście stanowią o atrakcyjności tej rośliny.
Dostępność: brak towaru
Kostrzewa sina (popielata) 'Glauca'
Kostrzewa popielata
Nazwa łac. Festuca glauca
Zimozielona trawa, tworzy zgrabne poduszki niebieskawych liści. Rośnie w zwartych kępkach, nadaje się do ogrodu skalnego, żwirowego, na obwódki, do pojemników, na zielone dachy, idealna do zestawień kolorystycznych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawe |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka ‘Cheyenne Spirit’, to odmiana wielobarwna, kwitnąca bardzo długo i obficie. Kwiaty języczkowate mogą przybierać barwę kremową, czerwoną, łososiową, żółtą. Pokrój rośliny jest zwarty, pędy sztywne, nie pokładają się.
| Wysokość: | 50-80 cm |
| Kwiaty: | od kremowożółtej do czerwonej, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jastrzębiec pomarańczowy
Jastrzębiec pomarańczowy
Nazwa łac. Hieracium aurantiacum
Należy do niewielkiej grupy roślin wyróżniających się atrakcyjnym, jaskrawo pomarańczowym kolorem kwiatów, które rozwijają się aż do jesieni. Unoszą się one nad zwartym dywanem liści. Jest doskonałą rośliną zadarniającą na suche, bardzo nasłonecznione, mało urodzajne miejsca.
| Wysokość: | 20(40) cm |
| Kwiaty: | jaskrawo pomarańczowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jastrzębiec plamisty 'Leopard'
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’
Nazwa łac. Hieracium maculatum
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’ to niewielka bylina ozdobna z liści. Rozety zielonych liści w brązowe plamki szybko się rozrastają poprzez podziemne rozłogi, zapełniając wolne miejsca. Latem pojawiają się żółte kwiaty podobne do mniszka.
| Wysokość: | 10-20 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys żółty wodny
Irys żółty
Nazwa łac. Iris barbata
Piękne irysy o dużych, żółtych kwiatach i żywozielonych liściach. Nadają się na wyższe piętro rabat oraz do różnych kompozycji kolorystycznych.
| Wysokość: | 60-70 cm |
| Kwiaty: | żółty, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski śliwkowy
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach fioletu, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys niski biały z fioletową bródką
Irys niski śliwkowy
Nazwa łac. Iris barbata nana
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, z limonkowym blaskiem, bródka fioletowa, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys bródkowy amerykański wysoki mix kolorów
Irys Bródkowy Amerykański Mix Kolorów (Iris germanica) - Kolorowy Spektakl w Twoim Ogrodzie
Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Iris germanica
- **Wysokość:** Osiąga do 70-90 cm
- **Liście:** Mieczowate, zielone, tworzące gęste kępy
- **Kwiaty:** Duże, efektowne, o różnych kolorach - od białych, przez żółte, różowe, niebieskie, aż po fioletowe, kwitnące od maja do czerwca
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne do półcienistych
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym, wytrzymuje suszę
- **Zastosowanie:** Idealny do nasadzeń grupowych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do ogrodów naturalistycznych i formalnych
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) żółty 'Variegata'
Kosaciec żółty 'Variegata'
Nazwa łac. Iris pseudoacorus
Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia. Polecamy odmianę 'Variegata', która ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami. Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) syberyjski lawendowy
Irys syberyjski lawendowy
Nazwa łac. Iris sibirica
Najlepiej wyglądają większe kępy.Lawendowe kwiaty są eleganckim akcentem na rabacie, nad wodą, a także na trawniku. Liście są piękne do późnej jesieni. Nie wymaga prawie żadnej opieki.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | lawendowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) syberyjski
Irys (kosaciec) syberyjski
Nazwa łac. Iris sibirica
Bardzo dekoracyjny i odporny kosaciec dorastający do 1 m wysokości o wąskich liściach, zielonych z lekkim niebieskawym nalotem. W czerwcu ponad liśćmi ukazują się niebieskie kwiaty.
| Wysokość: | do 100cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) niski 'Bugsy'
Irys niski 'Bugsy'
Nazwa łac. Iris barbata nana
Irys 'Bugsy' to malutki kosaciec, kremowy z bordową plamką na dolnym płatku. Jest uroczym karzełkiem (dorasta do 12 cm), kwitnącym niezawodnie już w kwietniu. Doskonale prezentuje się w towarzystwie miniaturowych iglaków.
| Wysokość: | 12 cm |
| Kwiaty: | kremowe z bordową plamką, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni