Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Miskant chiński 'Rotsilber'
Miskant chiński 'Rotsilber'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Rotsilber' to bardzo atrakcyjna odmiana, której wyprostowane, osadzone wysoko ponad liśćmi, czerwono-miedziane kwiatostany wnoszą mocny akcent kolorystyczny na jesienne rabaty; z czasem nabierają srebrzystych tonów.
Liście miskanta 'Rotsilber' przebarwiają się na złoto i bordowo.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią złoto-bordowe |
| Kwiaty: | miedziane, potem srebrzyste wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Roter Pfeil'
Miskant ‘Roter Pfeil’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Roter Pfeil’ to wysoka trawa, liście tworzą zwartą kępę i mocno się przewieszają. Początkowo są zielone, ale od końca lata zaczynają przebarwiać się w kolorach jesieni – czerwieni, purpury, miedzi. Zaczyna kwitnąć w sierpniu na purpurowo-czerwono. Później przekwitające wiechy zamieniają się w puszyste, białe pióropusze, które falują na wietrze. Pojemnik C2
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią miedziano-purpurowe |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy przebarwiają się na biało, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Purpurascens'
Miskant chiński ‘Purpurascens’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis var.purpurascens
Bardzo efektowna, silnie rosnąca trawa ozdobna. Jej duże, gęste kępy doskonale prezentują się posadzone pojedynczo, jak i w grupach. Świetnie nadaje się do kompozycji z różnych traw ze względu na przebarwiające się na rudo liście, które od lata do końca sezonu są silnym akcentem kolorystycznym.
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Malepartus'
Miskant chiński 'Malepartus'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Malepartus' jest najlepszą z nowych odmian. Ma szerokie liście z wyraźnym srebrzystym nerwem środkowym; liście przebarwiają się na wiele kolorów, od ochry, poprzez żółty do rdzawych brązów. Mocna odmiana, łatwa w uprawie, szybko zakwita. Kwiatostany są najpierw purpurowe, potem różowosrebrzyste, potem jasnobrązowe.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, przebarwiają się w kolorach ochry i brązu |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Krater'
Miskant chiński 'Krater'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Krater’ należy do mniejszych miskantów i nadaje się do niewielkich ogrodów. Tworzy bardzo zgrabną kępę liści, z której jesienią wyrastają czerwonawe wiechy ozdabiające roślinę aż do mrozów. Liście tego miskanta wiosną i latem są zielone, a jesienią przebarwiają się na kolor rudy.
| Wysokość: | 170 cm |
| Liście: | zielone, jesienią rude |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Grosse Fontane' to okazała trawa dorastająca do 170 cm a w czasie kwitnienia nawet do 250 cm. Roślina ma luźną budowę o wąskich liściach, wygiętych łukowato w dół. Kwiaty, gdy nadejdzie czas kwitnienia wystrzeliwują znad liści, czerwonymi, gęstymi kwiatostanami, tworząc efektowną dekorację, niczym wielka fontanna. Przekwitając, kwiatostany żółkną.
| Wysokość: | 170-250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | czerwone wiechy, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: okresowo niedostępny
Miskant chiński 'Goliath'
Miskant chiński 'Goliath'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Goliath’ prezentuje się bardzo okazale. Liście są zielone z białym paskiem pośrodku i tworzą zgrabną kępę. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Ponad liśćmi od września unoszą się bardzo atrakcyjne, bordowe kwiatostany, które z biegiem czasu robią się coraz jaśniejsze i coraz bardziej puszyste; pozostają na łodygach przez całą zimę.
| Wysokość: | 150/250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | bordowe wiechy, od IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Daria'
Miskant chiński 'Daria'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Daria' to szeroko rozrastająca się trawa, niezbyt wysoka, dorastająca do 130 cm wysokości. Liście swobodnie przewieszają się, a w okresie kwitnienia nad nimi, ukazują się efektowne kwiatostany.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | beżowo-srebrne wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Adagio'
Miskant chiński 'Adagio'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Adagio’ jest cenny ze względu na swój stosunkowo niewysoki wzrost, tworząc zgrabne kępy wysokości 80-100 cm. Jego kwiatostany są najpierw różowe, potem białe, szarozielone liście jesienią przebarwiają się na złotożółty kolor. Nadaje się do pojemników, na większe i mniejsze rabaty, nad brzeg oczka wodnego.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Liście: | szarozielone, jesienią złotożółte |
| Kwiaty: | różowe, potem białe wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Nazwa łac. Papaver orientale
Bylina o niezwykle okazałych i dekoracyjnych kwiatach. Płatki wybarwione na intensywnie czerwony kolor, środek kwiatu kontrastujący, czarny. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Roślina wysoka, dorasta do 80 cm i tworzy zwartą kępę.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | intensywnie czerwone |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Łubin trwały mix kolorów
Łubin trwały (Lupinus polyphyllus)
Łubin trwały to jedna z tych bylin, które widać już z daleka i kiedy kwitną, nie maja sobie równych. Jego wysokie, strzeliste kwiatostany od razu przyciągają wzrok i sprawiają, że ogród zaczyna wyglądać bardziej dojrzale, pełniej, z charakterem. To roślina, która daje mocny efekt i pozostaje zapamiętana na długo. Wnosi pion, rytm i ten trochę romantyczny, trochę wiejski klimat, który tak dobrze wygląda w ogrodach pełnych bylin.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec rdzawy
Liliowiec rdzawy
Nazwa łac. Hemerocallis fulva
Bardzo odporny liliowiec o ceglasto pomarańczowej barwie. Kwitnie niezawodnie przez długie lata w jednym miejscu.
Może być sadzony grupowo lub pojedynczo. Doskonale komponuje się z trawami ozdobnymi, funkiami. Do obsadzania oczek wodnych, strumyków, obrzeży wysokich rabat, czy ścieżek.
| Wysokość: | 100-120 cm |
| Kwiaty: | rdzawopomarańczowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec cytrynowy
Liliowiec cytrynowy
Nazwa łac. Hemerocallis citrina
Liliowiec cytrynowy dorastający do 100 cm wys. kwitnie bardzo obficie, na jednym pędzie rozwija do 60 żółtych kwiatów. Jest łatwy w uprawie, niewybredny co do gleby, odporny na niskie temperatury. Kwiaty są jadalne i pachnące.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | cytrynowożółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru