Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Floks wiechowaty różowy
Floks wiechowaty różowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster rozkrzewiony
Aster rozkrzewiony
Nazwa łac. Aster divaricatus
Aster średniego wzrostu o wyjątkowym uroku. Kwitnie obficie, obsypując się licznymi, białymi gwiazdkami. Nie przepada za prażącym słońcem – woli półcień i wilgotną glebę. Kwiatuszki ładnie odznaczają się na ciemnozielonym tle liści.
| Wysokość: | 45-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Akant długolistny
Akant długolistny
Nazwa łac. Acanthus longifolius
Kępa akantu długolistnego tworzy nienaganną sylwetkę z wyprostowanymi, sztywnymi kwiatostanami. Na łodygach wysokości około 1m od czerwca rozwijają się długie (40 cm) kwiatostany unoszące się nad kępą długich, pofalowanych, mocno powcinanych, lekko lśniących liści.
| Wysokość: | 60-120 cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | na słońce |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Parzydło miniaturowe
Parzydło mniaturowe
Nazwa łac. Aruncus aethusifolius
Karzełek w grupie parzydeł, liście dorastają tylko do 10-15 cm wysokości, a kwiaty do 20-25 cm. Tworzy zgrabne, półkuliste kępy strzępiastych liści - ciemnozielonych latem, a jesienią przebarwiających się na czerwono.
| Wysokość: | 15 (25) cm |
| Kwiaty: | kremowożółte, IV |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kuklik pomarańczowy
Kuklik pomarańczowy
Nazwa łac. Geum coccineum
Kuklik pomarańczowy jest bardzo atrakcyjną byliną ze względu na piękny, intensywnie pomarańczowy kolor kwiatów, które są znacznie większe od kwiatów innych kuklików.
Kwitnie bardzo obficie wiosną i latem. Kwiaty unoszą się ponad kępą ozdobnych liści w kolorze głębokiej zieleni.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Tarczownica tarczowata
Tarczownica tarczowata
Nazwa łac. Darmera peltata (Peltiphyllum peltatum)
Tarczownica tarczowata ma grube kłącza pełzające tuż pod ziemią lub na jej powierzchni. Wiosną wyrastają z nich łodygi z dużymi kulami różowych kwiatów, a potem wielkie liście (30 - 50 cm średnicy), które jesienią przebarwiają się na czerwonawo. Jest dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
| Wysokość: | 50/80 cm |
| Kwiaty: | różowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Adagio'
Miskant chiński 'Adagio'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Adagio’ jest cenny ze względu na swój stosunkowo niewysoki wzrost, tworząc zgrabne kępy wysokości 80-100 cm. Jego kwiatostany są najpierw różowe, potem białe, szarozielone liście jesienią przebarwiają się na złotożółty kolor. Nadaje się do pojemników, na większe i mniejsze rabaty, nad brzeg oczka wodnego.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Liście: | szarozielone, jesienią złotożółte |
| Kwiaty: | różowe, potem białe wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek Poszarskiego
Dzwonek Poszarskiego
Nazwa łac. Campanula poscharskyana
Dzwonek Poszarskiego należy do grupy bylin płożących, nie jest wymagający, jego sercowate liście i fioletowo niebieskie kwiaty zachowują urodę przez cały sezon. Kwitnie od czerwca przez 5 miesięcy, a więc należy do rekordzistów w tej dziedzinie.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | niebieskofioletowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’ wyróżnia się pięknymi, dużymi, bardzo ciemnymi fioletowymi, prawie czarnymi liśćmi, które tworzą zgrabną, zaokrągloną kępę. Pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów innych języczek pomarańczowych unoszą się ponad liśćmi, rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Liście: | ciemno fioletowe |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Czyściec wielkokwiatowy
Czyściec wielkokwiatowy
Nazwa łac. Stachys grandiflora
Czyściec wielkokwiatowy tworzy zgrabne kępy zielonych liści. Wargowe kwiaty ułożone okółkowo na wyższym pędzie unoszą się ponad kępą. Kwitnie obficie na purpurowo-fioletowy kolor.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dąbrówka rozłogowa 'Mahogany'
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’
Nazwa łac. Ajuga reptans
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’ to zadarniająca uniwersalna bylina, która może rosnąć zarówno w miejscach słonecznych, półcienistych, jak i cienistych. Jej główną ozdobą są błyszczące liście o atrakcyjnej brązowo-purpurowej barwie. Na przełomie wiosny i lata pojawiają się wyniesione nad liśćmi ciemnoniebieskie kwiaty.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoniebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Naradka pierwiosnkowata
Naradka pierwiosnkowata
Nazwa łac. Androsace sarmentosa
Śliczne ciemnoróżowe kwiatuszki naradki pierwiosnkowatej są niewątpliwą atrakcją każdego skalniaka w maju i w czerwcu. Kwiaty wyrastają na łodyżkach wysokości ok. 15 cm z kępki owłosionych liści, które tworzą tuż przy ziemi darń. Dodatkową atrakcją są bordowe rozłogi zakończone kępką liści.
| Wysokość: | 5/15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru