Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Floks wiechowaty 'Graf Zeppelin'
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy należą do najlepszych, najpopularniejszych bylin rabatowych, kwitną przez kilka miesięcy. Odmiana 'Graf Zeppelin' dorastająca nawet do 100 cm wys. zachwyca okazałymi wiechami bladoróżowych kwiatów z ciemniejszym oczkiem, które rozjaśnią każdą kompozycję.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | bladoróżowe z ciemnoróżowym oczkiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant olbrzymi
Miskant olbrzymi
Nazwa łac. Miscanthus giganteus
Należy do najsilniej rosnących traw ozdobnych. Jego kępa jest wysoka i często tak szeroka, że można w jej cieniu ustawić mały stolik i foteliki i odpocząć od letniego skwaru.
| Wysokość: | 300-400 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Aster 'Tysiąc gwiazdeczek'
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Jest to jeden z najniższych i najpóźniej kwitnących astrów krzaczastych. Dorasta zaledwie do 10 cm wysokości i tworzy bardzo gęste dywany liści (od wiosny do lata), a potem – do późnej jesieni - białych kwiatów przypominających małe gwiazdeczki. Tych kwiatuszków jest takie mnóstwo, że nie widać spod nich liści. Kwitnienie trwa bardzo długo, do przymrozków, z biegiem czasu kwiaty przybierają lekko liliowy odcień.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe, IX_XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Patriot'
Hosta 'Patriot'
Nazwa łac: Hosta
Hosta ‘Patriot’ należy do klasycznych, najlepszych, najładniejszych odmian dzięki pięknym, efektownym liściom pośrodku zabarwionym na ciemnozielony kolor z szerokim nieregularnym białym marginesem. Tworzy zwarte kępy. Wychodzące wiosną z ziemi liście są zwinięte w rurkę, a potem w miarę rozwoju ładnie się układają i tworzą regularną kępę.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | ciemnozielone z białym marginesem |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Lady Guinevre'
Hosta ‘Lady Guinevere’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Lady Guinevere’ należy do najbardziej atrakcyjnych przedstawicielek tego gatunku. Tworzy duże kępy jasnych liści z ciemniejszym, zielonym, lekko pofalowanym brzegiem. Liście w sezonie zmieniają barwę, najpierw są zielonkawe, potem kremowożółte, a następnie kremowe. Fioletowe kwiaty dość wysoko unoszą się ponad liśćmi.
| Wysokość: | 40/60 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) ‘Aureomarginata’
Hosta ‘Aureomarginata’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Aureomarginata’ tworzy duże, gęste kępy liści zielonych z kremowo- żółtym obrzeżeniem. Należy do niewymagających, odpornych, rosnących bezproblemowo host. Latem zakwita na lawendowo.
| Wysokość: | 20/50 cm |
| Liście: | zielone z białym obrzeżem |
| Kwiaty: | lawendowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Języczka pomarańczowa
Języczka pomarańczowa
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa jest bardzo atrakcyjną byliną zarówno dzięki pięknym pomarańczowym kwiatom, jak wielkim zielonym liściom. Kwitnie od sierpnia do września, osiąga wysokość do 150 cm. Lubi miejsca półcieniste, zawsze wilgotne, glebę żyzną, próchniczną, gliniastą.
| Wysokość: | 150 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Kuklik zwisły
Kuklik zwisły
Nazwa łac. Geum rivale
Kuklik zwisły to bylina mająca oryginalne dzwoneczkowate kwiaty, czerwonobrązowe z zewnątrz, żółte wewnątrz. Liście ładne przez cały sezon. Lubi wilgoć, nie sprawia żadnych kłopotów. Do ogrodów naturalistycznych i na łąkę kwietną.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | czerwono-brązowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Lilak 'Ludwig Spaeth'
Lilak pospolity ‘Ludwig Spaeth’
Nazwa łac. Syringa vulgaris
Intensywny zapach oraz głęboki kolor kwiatów to coś, co sprawia, że jest to wyjątkowa roślina.
Lilak 'Ludwig Spaeth' to duży rozłożysty krzew lub małe drzewko. Osiąga do 5 m wysokości. Cechą charakterystyczną są ciemno purpurowe, pojedyncze kwiaty zebrane w duże wiechy dorastające do 30 cm, które dodatkowo przyciągają uwagę swoim zapachem. Duże, błyszczące, zielone, sercowate liście. Jak większość przedstawicieli gatunku kwitnie w maju.
| Wysokość: | 4-5 m |
| Kwiaty: | fioletowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa
Turzyca palmowa
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Turzyca muskegońska zwana palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 50-80 |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026