Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Gajowiec żółty
Gajowiec żółty
Nazwa łac. Galeobdolon luteum
Gajowiec żółty jest doskonałą byliną zadarniającą do cienia i półcienia. Jego cechą charakterystyczną są ładne przez cały sezon, ozdobne liście – zielone z srebrzystym wzorkiem. Przez trzy miesiące wiosną zdobią go żółte, wargowe kwiaty.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-VI |
| Liście: | zielone ze srebrzystym deseniem |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Goździk pierzasty ‘Diamant’
Goździk pierzasty 'Diamant'
Nazwa łac. Dianthus plumarius
Piękny goździk o białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach. Bardzo ozdobne są jego niebieskozielone liście tworzące zgrabne, zwarte, gęste poduszki.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hortensja ogrodowa 'Masja'
Hortensja ogrodowa ‘Masja’
Nazwa łac. Hydrangea macrophylla
Hortensja ogrodowa ‘Masja’ to rozłożysto-kopulasty krzew o intensywnie zielonych liściach, które są bardzo ładne i stanowią ozdobę od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się w kierunku bordowego. Największą ozdobą odmiany 'Masja' są karminowo-czerwone kwiaty, tworzące półkuliste baldachy, bardzo duże, dochodzące na starszych egzemplarzach do 25-30 cm średnicy!
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | karminowo-różowe, VI/VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione, osłonięte |
Dostępność: brak towaru
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Lady Guinevre'
Hosta ‘Lady Guinevere’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Lady Guinevere’ należy do najbardziej atrakcyjnych przedstawicielek tego gatunku. Tworzy duże kępy jasnych liści z ciemniejszym, zielonym, lekko pofalowanym brzegiem. Liście w sezonie zmieniają barwę, najpierw są zielonkawe, potem kremowożółte, a następnie kremowe. Fioletowe kwiaty dość wysoko unoszą się ponad liśćmi.
| Wysokość: | 40/60 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Patriot'
Hosta 'Patriot'
Nazwa łac: Hosta
Hosta ‘Patriot’ należy do klasycznych, najlepszych, najładniejszych odmian dzięki pięknym, efektownym liściom pośrodku zabarwionym na ciemnozielony kolor z szerokim nieregularnym białym marginesem. Tworzy zwarte kępy. Wychodzące wiosną z ziemi liście są zwinięte w rurkę, a potem w miarę rozwoju ładnie się układają i tworzą regularną kępę.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | ciemnozielone z białym marginesem |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) ‘Aureomarginata’
Hosta ‘Aureomarginata’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Aureomarginata’ tworzy duże, gęste kępy liści zielonych z kremowo- żółtym obrzeżeniem. Należy do niewymagających, odpornych, rosnących bezproblemowo host. Latem zakwita na lawendowo.
| Wysokość: | 20/50 cm |
| Liście: | zielone z białym obrzeżem |
| Kwiaty: | lawendowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) syberyjski lawendowy
Irys syberyjski lawendowy
Nazwa łac. Iris sibirica
Najlepiej wyglądają większe kępy.Lawendowe kwiaty są eleganckim akcentem na rabacie, nad wodą, a także na trawniku. Liście są piękne do późnej jesieni. Nie wymaga prawie żadnej opieki.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | lawendowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni