Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hortensja ogrodowa 'Masja'
Hortensja ogrodowa ‘Masja’
Nazwa łac. Hydrangea macrophylla
Hortensja ogrodowa ‘Masja’ to rozłożysto-kopulasty krzew o intensywnie zielonych liściach, które są bardzo ładne i stanowią ozdobę od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się w kierunku bordowego. Największą ozdobą odmiany 'Masja' są karminowo-czerwone kwiaty, tworzące półkuliste baldachy, bardzo duże, dochodzące na starszych egzemplarzach do 25-30 cm średnicy!
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | karminowo-różowe, VI/VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione, osłonięte |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Monte Baldo'
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kwiecisty
Rozchodnik kwiecisty
Nazwa łac. Sedum floriferum
Dywany żółto-pomarańczowych kwiatów i mięsistych ciemnozielonych liści. Do zadarniania suchych, nasłonecznionych miejsc, na skarpy. Kwitnie w pełni lata.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bambus drobny
Bambus drobny
Nazwa łac. Sasa pumila
Bambus zimozielony miniaturowy, dorasta do 30 cm wysokości. Szybko się rozrasta. Jego kłącza 'wędrują'. Dzięki temu jest doskonałą rośliną okrywającą, po kilku latach utworzy gęsty łan, który nie będzie wymagał odchwaszczania.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | jasnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Tawułka chińska 'Superba'
Tawułka chińska ‘Superba’
Nazwa łac. Astilbe chinensis
Tawułka chińska ‘Superba’ należy do najwyższych, najbardziej okazałych tawułek. Na wyprostowanych łodygach rozwijają się okazałe, puszyste, bardzo gęste kwiatostany, które rozwijają się od lata do jesieni. Efektownie wygląda, gdy posadzimy od kilku do kilkunastu roślin w jednym miejscu.
| Wysokość: | 80-90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru