Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Żywokost wielkokwiatowy
Żywokost wielkokwiatowy
Nazwa łac. Symphytum grandiflorum
Żywokost wielkokwiatowy jest bardzo dobrą rośliną okrywową na miejsca lekko ocienione. W maju rozwijają się kremowe kwiaty, ozdobne także w pąkach, które są lekko zaczerwienione. Wysokość: 30 cm
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | kremowo-różowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żywokost lekarski
Żywokost lekarski
Nazwa łac. Symphytum officinale
Żywokost lekarski to znana od najdawniejszych czasów roślina lecznicza uprawiana w ogrodach klasztornych. Jest okazałą byliną dorastającą do 80 cm wysokości o dużych liściach i zwisających dzwoneczkowatych kwiatach koloru fioletowego, czasem białego lub kremowego. Ma długie korzenie (50 cm) z zewnątrz czarne, w środku białe. Liście pokryte szorstkimi włoskami także są długie, dorastają do 25 cm, zwykle największe liście są w dolnej części rośliny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Zawilec kanadyjski
Zawilec kanadyjski
Nazwa łac. Anemone canadensis
Atrakcyjny ze względu na porę kwitnienia (lato). Ma piękne kwiaty i bujne liście, dorasta do 30 cm, preferuje miejsca częściowo nasłonecznione. Szybko się rozrasta, doskonały do ogrodów naturalistycznych, tworzy białe łany.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Turzyca palmowa
Turzyca palmowa
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Turzyca muskegońska zwana palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 50-80 |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Nazwa łac. Tradescanthia andersoniana
Trzykrotka Andersona jest jedną z najdłużej kwitnących bylin, kwitnie od maja do października. Kwiaty otwierają się w dzień i podczas słońca.Trzykrotka jest długowieczna, może rosnąć wiele lat w jednym miejscu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, V-X |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tojeść orzęsiona 'Firecracker'
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’
Nazwa łac. Lysimachia ciliata
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’ jest atrakcyjną byliną głównie dzięki purpurowym liściom, które najładniej wybarwiają się na słońcu. Liście utrzymują kolor przez cały sezon, dlatego ta tojeść jest wyrazistym akcentem na rabacie. W czerwcu i lipcu pojawiają się bardzo ładne żółte kwiaty stanowiące kontrast z ciemnymi liśćmi.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tojeść kropkowana
Szukasz rośliny, która pięknie wypełni rabaty, poradzi sobie w trudniejszych warunkach i będzie kwitła przez całe lato? Tojeść kropkowana (Lysimachia punctata) to niezawodna, wieloletnia bylina o intensywnie żółtych kwiatach, które przyciągają wzrok od czerwca aż do sierpnia.
Świetnie sprawdza się:
-
jako wypełnienie rabat bylinowych,
-
w ogrodach naturalistycznych i wiejskich,
-
w miejscach, gdzie inne rośliny sobie nie radzą – np. przy płotach, pod drzewami, na gorszych glebach.
✅ Łatwa w uprawie
✅ Mrozoodporna
✅ Szybko się rozrasta, tworząc zwarte kępy
✅ Idealna do ogrodów o małej pielęgnacji
Tojeść dobrze znosi zarówno słońce, jak i półcień. Nie ma dużych wymagań glebowych, ale odwdzięcza się bujnym wzrostem na glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych.
Dostępność: brak towaru
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka chińska 'Superba'
Tawułka chińska ‘Superba’
Nazwa łac. Astilbe chinensis
Tawułka chińska ‘Superba’ należy do najwyższych, najbardziej okazałych tawułek. Na wyprostowanych łodygach rozwijają się okazałe, puszyste, bardzo gęste kwiatostany, które rozwijają się od lata do jesieni. Efektownie wygląda, gdy posadzimy od kilku do kilkunastu roślin w jednym miejscu.
| Wysokość: | 80-90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Tawułka Arendsa biała
Tawułka Arendsa biała
Nazwa łac. Astilbe arendsii
Tawułka Arendsa biała z początkiem lata okrywa się masą drobnych białokremowych kwiatów, a liście jej zdobią rabatę cały sezon.
| Wysokość: | 50-60 cm |
| Kwiaty: | białokremowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tarczownica tarczowata
Tarczownica tarczowata
Nazwa łac. Darmera peltata (Peltiphyllum peltatum)
Tarczownica tarczowata ma grube kłącza pełzające tuż pod ziemią lub na jej powierzchni. Wiosną wyrastają z nich łodygi z dużymi kulami różowych kwiatów, a potem wielkie liście (30 - 50 cm średnicy), które jesienią przebarwiają się na czerwonawo. Jest dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
| Wysokość: | 50/80 cm |
| Kwiaty: | różowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Śnieżyczka-przebiśnieg
Śnieżyczka-przebiśnieg
Nazwa łac. Galanthus nivalis
Przebiśniegi to kwiaty charakterystyczne dla przedwiośnia. Często wybijają jeszcze spod śniegu. Dzwonkowaty, zwisający kwiat zbudowany jest z trzech płatków. Bywa mylony ze śnieżycą wiosenną, której kwiaty mają kształt kubełków i podobne są bardziej do konwalii. Przebiśniegi lekko pachną i są miododajne. Przyciągają rozbudzone pszczoły – są pierwszym wiosennym pożytkiem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | biało-zielone, II-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru