Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Show Girl' to odmiana dorastająca do ok. 35 cm, kwiaty czerwone z żółtą gardzielą i ciemniejszą obwódką o płatkach z falbanką.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | czerwone z żółtą gardzielą, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Lilak 'Ludwig Spaeth'
Lilak pospolity ‘Ludwig Spaeth’
Nazwa łac. Syringa vulgaris
Intensywny zapach oraz głęboki kolor kwiatów to coś, co sprawia, że jest to wyjątkowa roślina.
Lilak 'Ludwig Spaeth' to duży rozłożysty krzew lub małe drzewko. Osiąga do 5 m wysokości. Cechą charakterystyczną są ciemno purpurowe, pojedyncze kwiaty zebrane w duże wiechy dorastające do 30 cm, które dodatkowo przyciągają uwagę swoim zapachem. Duże, błyszczące, zielone, sercowate liście. Jak większość przedstawicieli gatunku kwitnie w maju.
| Wysokość: | 4-5 m |
| Kwiaty: | fioletowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Lepnica baldaszkowa
Lepnica baldaszkowata
Nazwa łac. Silene armeria
Lepnica baldaszkowata jest byliną krótkowieczną, jednak raz posadzona w ogrodzie pozostanie w nim na zawsze, gdyż sama się rozsiewa. Rozetki niebieskozielonych liści są obecne na powierzchni gleby także zimą. Pięknie wyglądają większe kępy okryte latem burzą karminowych kwiatów.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kuklik zwisły
Kuklik zwisły
Nazwa łac. Geum rivale
Kuklik zwisły to bylina mająca oryginalne dzwoneczkowate kwiaty, czerwonobrązowe z zewnątrz, żółte wewnątrz. Liście ładne przez cały sezon. Lubi wilgoć, nie sprawia żadnych kłopotów. Do ogrodów naturalistycznych i na łąkę kwietną.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | czerwono-brązowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Kuklik pomarańczowy
Kuklik pomarańczowy
Nazwa łac. Geum coccineum
Kuklik pomarańczowy jest bardzo atrakcyjną byliną ze względu na piękny, intensywnie pomarańczowy kolor kwiatów, które są znacznie większe od kwiatów innych kuklików.
Kwitnie bardzo obficie wiosną i latem. Kwiaty unoszą się ponad kępą ozdobnych liści w kolorze głębokiej zieleni.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Kotula 'Platts Black'
Nazwa łac. Leptinella squalida, Cotula
Kotula ‘Platt’s Black’ jest jedną z najniższych roślin skalnych (↑3 cm), tworząca tuż przy gruncie darń z brązowych listeczków podobnych w kształcie do paproci.
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Kotula 'Platt's Black' to niska, płożąca roślina dorastająca do 5-10 cm wysokości. Tworzy gęste dywany z ciemnopurpurowych, niemal czarnych liści, które przypominają paprocie.
- **Liście**: Liście są pierzaste, delikatne, o głębokim, ciemnym kolorze, co nadaje roślinie elegancki i tajemniczy wygląd. Są one ozdobne przez cały sezon, dodając ogrodowi wyjątkowego uroku.
- **Kwiaty**: Kwiaty są małe, żółte, pojawiają się w okresie letnim, choć to głównie liście stanowią o atrakcyjności tej rośliny.
Dostępność: brak towaru
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Kokoryczka wielokwiatowa
Kokoryczka wielokwiatowa
Nazwa łac. Polygonatum multiflorum
Kępy goryczki wielokwiatowej imponująco prezentują się na półcienistych i cienistych rabatach. Ta duża, okazała bylina ma piękne liście skierowane ku górze, wyrastające na grubych, łukowato przewieszających się łodygach. Spod liści na krótkich łodyżkach zwieszają się dzwoneczkowate, białe kwiaty. Jesienią w ich miejscu pojawiają się czarne owoce.
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Języczka Przewalskiego
Języczka Przewalskiego
Nazwa łac. Ligularia przewalskii
Języczka Przewalskiego jest piękną, oryginalną byliną do cienia i półcienia. Jej złociste, wydłużone kwiatostany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu. Ozdobne są także jej duże, dłoniaste liście i czerwonawe łodygi.
| Wysokość: | 50/150 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’ wyróżnia się pięknymi, dużymi, bardzo ciemnymi fioletowymi, prawie czarnymi liśćmi, które tworzą zgrabną, zaokrągloną kępę. Pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów innych języczek pomarańczowych unoszą się ponad liśćmi, rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Liście: | ciemno fioletowe |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Języczka pomarańczowa
Języczka pomarańczowa
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa jest bardzo atrakcyjną byliną zarówno dzięki pięknym pomarańczowym kwiatom, jak wielkim zielonym liściom. Kwitnie od sierpnia do września, osiąga wysokość do 150 cm. Lubi miejsca półcieniste, zawsze wilgotne, glebę żyzną, próchniczną, gliniastą.
| Wysokość: | 150 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru