Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Akant długolistny
Akant długolistny
Nazwa łac. Acanthus longifolius
Kępa akantu długolistnego tworzy nienaganną sylwetkę z wyprostowanymi, sztywnymi kwiatostanami. Na łodygach wysokości około 1m od czerwca rozwijają się długie (40 cm) kwiatostany unoszące się nad kępą długich, pofalowanych, mocno powcinanych, lekko lśniących liści.
| Wysokość: | 60-120 cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | na słońce |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Aster rozkrzewiony
Aster rozkrzewiony
Nazwa łac. Aster divaricatus
Aster średniego wzrostu o wyjątkowym uroku. Kwitnie obficie, obsypując się licznymi, białymi gwiazdkami. Nie przepada za prażącym słońcem – woli półcień i wilgotną glebę. Kwiatuszki ładnie odznaczają się na ciemnozielonym tle liści.
| Wysokość: | 45-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty różowy
Floks wiechowaty różowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bukwica zwyczajna
Bukwica zwyczajna
Nazwa łac. Betonica officinalis, Stachys officinalis
Inne nazwy tej rośliny to: bukwica lekarska, czyściec lekarski. Bukwica jest doskonałą byliną do ogrodów naturalistycznych. Tworzy kępy podłużnych, tępo zakończonych liści ozdobnych przez cały sezon. Nad liśćmi przez cztery, a niekiedy nawet przez pięć miesięcy unoszą się na wyprostowanych łodygach wargowe, jasnopurpurowe kwiaty, zebrane w podobne do szerokich kłosów kwiatostany.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | jasnopurpurowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Dzielżan ogrodowy 'Helena Gold'
Dzielżan ogrodowy
Nazwa łac. Helenium hybridum
Dzielżan ogrodowy jest piękną, okazałą, bardzo dekoracyjną byliną. Śmiało można go zaliczyć do rekordzistów kwitnienia, bo jego kwiaty pojawiają się na początku lata (w czerwcu) i rozwijają się aż do października. Kępa dzielżanu jest zawsze dobrze widoczna, niezależnie od tego, czy rośnie samotnie, np. na trawniku, czy wśród innych bylin na rabacie. Nadaje się do różnych typów ogrodów, ale najbardziej pasuje do nasadzeń naturalistycznych, rustykalnych.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) syberyjski lawendowy
Irys syberyjski lawendowy
Nazwa łac. Iris sibirica
Najlepiej wyglądają większe kępy.Lawendowe kwiaty są eleganckim akcentem na rabacie, nad wodą, a także na trawniku. Liście są piękne do późnej jesieni. Nie wymaga prawie żadnej opieki.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | lawendowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Kokoryczka wielokwiatowa
Kokoryczka wielokwiatowa
Nazwa łac. Polygonatum multiflorum
Kępy goryczki wielokwiatowej imponująco prezentują się na półcienistych i cienistych rabatach. Ta duża, okazała bylina ma piękne liście skierowane ku górze, wyrastające na grubych, łukowato przewieszających się łodygach. Spod liści na krótkich łodyżkach zwieszają się dzwoneczkowate, białe kwiaty. Jesienią w ich miejscu pojawiają się czarne owoce.
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Karmina'
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’
Nazwa łac. Geranium x cantabrigense
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’ to ozdobny przez cały sezon, dorastający do 25 cm bodziszek tworzący szerokie kępy pachnących, zimozielonych, powcinanych głęboko liści, które jesienią wybarwiają się na różne odcienie brązu. Kwiaty intensywnie różowe zdobią roślinę od czerwca do lipca. Polecany ze względu na odporność na suszę.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Tojeść orzęsiona 'Firecracker'
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’
Nazwa łac. Lysimachia ciliata
Tojeść orzęsiona ‘Firecracker’ jest atrakcyjną byliną głównie dzięki purpurowym liściom, które najładniej wybarwiają się na słońcu. Liście utrzymują kolor przez cały sezon, dlatego ta tojeść jest wyrazistym akcentem na rabacie. W czerwcu i lipcu pojawiają się bardzo ładne żółte kwiaty stanowiące kontrast z ciemnymi liśćmi.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Nazwa łac. Tradescanthia andersoniana
Trzykrotka Andersona jest jedną z najdłużej kwitnących bylin, kwitnie od maja do października. Kwiaty otwierają się w dzień i podczas słońca.Trzykrotka jest długowieczna, może rosnąć wiele lat w jednym miejscu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, V-X |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Dzwonek gruziński
Dzwonek gruziński
Nazwa łac. Campanula kemulariae
Dzwonek gruziński tworzy pełzające po powierzchni gleby łodyżki liści i białokremowych kwiatów. Doskonała roślina zwisająca z wyższych skałek, zadarniająca, łagodząca brukowane powierzchnie.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Malepartus'
Miskant chiński 'Malepartus'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Malepartus' jest najlepszą z nowych odmian. Ma szerokie liście z wyraźnym srebrzystym nerwem środkowym; liście przebarwiają się na wiele kolorów, od ochry, poprzez żółty do rdzawych brązów. Mocna odmiana, łatwa w uprawie, szybko zakwita. Kwiatostany są najpierw purpurowe, potem różowosrebrzyste, potem jasnobrązowe.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, przebarwiają się w kolorach ochry i brązu |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) żółty 'Variegata'
Kosaciec żółty 'Variegata'
Nazwa łac. Iris pseudoacorus
Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia. Polecamy odmianę 'Variegata', która ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami. Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni