Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek japoński czerwony
Pierwiosnek japoński czerwony
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński czerwony – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | czerwone, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Fiołek wonny 'Rosea'
Fiołek wonny 'Rosea'
Nazwa łac. Viola odorata
Fiołek wonny 'Rosea' to odmiana o purpurowych kwiatach, wydziela przepiękny zapach, wczesną wiosną tworzy niskie dywany sercowatych liści i intensywnych w kolorze kwiatów pojawiających się w kwietniu.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | różowopurpurowe, IV-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek motylkowaty 'Priceana'
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’
Nazwa łac. Viola sororia
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca zielone dywany. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe z fioletową gardzielą, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Gajowiec żółty
Gajowiec żółty
Nazwa łac. Galeobdolon luteum
Gajowiec żółty jest doskonałą byliną zadarniającą do cienia i półcienia. Jego cechą charakterystyczną są ładne przez cały sezon, ozdobne liście – zielone z srebrzystym wzorkiem. Przez trzy miesiące wiosną zdobią go żółte, wargowe kwiaty.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-VI |
| Liście: | zielone ze srebrzystym deseniem |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ostnica cieniutka 'Pony Tails' - Stipa
Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima) - Delikatne Piękno w Twoim Ogrodzie
**Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima)** to niezwykle dekoracyjna trawa ozdobna, która swoim delikatnym, zwiewnym wyglądem wprowadza do ogrodu lekkość i elegancję. Idealna do nasadzeń w grupach, na rabatach bylinowych oraz w ogrodach naturalistycznych.
#### Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Stipa / Nassella tenuissima
- **Wysokość:** Osiąga do 30-60 cm
- **Liście:** Cienkie, nitkowate, zielone, tworzące gęste, kaskadowe kępy
- **Kwiaty:** Zwiewne, pierzaste wiechy, w kolorze złocistym, pojawiające się od czerwca do sierpnia
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego
- **Zastosowanie:** Idealna do ogrodów naturalistycznych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do pojemników
Dostępność: brak towaru