Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Dąbrówka rozłogowa 'Mahogany'
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’
Nazwa łac. Ajuga reptans
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’ to zadarniająca uniwersalna bylina, która może rosnąć zarówno w miejscach słonecznych, półcienistych, jak i cienistych. Jej główną ozdobą są błyszczące liście o atrakcyjnej brązowo-purpurowej barwie. Na przełomie wiosny i lata pojawiają się wyniesione nad liśćmi ciemnoniebieskie kwiaty.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoniebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Czerpatka kanadyjska
Czerpatka kanadyjska
Nazwa łac. Hydrophyllum canadense
Czerpatka kanadyjska dość szybko się rozrasta, tworząc szczelny, zielony dywan, nie trzeba jej plewić, bo przez gęstą okrywę nie przebijają się żadne chwasty. Należy do bylin, które możemy posadzić i o nich zapomnieć, a będą trwać na posterunku przez długie lata.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | białe, , V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białoróżowe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bukwica zwyczajna
Bukwica zwyczajna
Nazwa łac. Betonica officinalis, Stachys officinalis
Inne nazwy tej rośliny to: bukwica lekarska, czyściec lekarski. Bukwica jest doskonałą byliną do ogrodów naturalistycznych. Tworzy kępy podłużnych, tępo zakończonych liści ozdobnych przez cały sezon. Nad liśćmi przez cztery, a niekiedy nawet przez pięć miesięcy unoszą się na wyprostowanych łodygach wargowe, jasnopurpurowe kwiaty, zebrane w podobne do szerokich kłosów kwiatostany.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | jasnopurpurowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster rozkrzewiony
Aster rozkrzewiony
Nazwa łac. Aster divaricatus
Aster średniego wzrostu o wyjątkowym uroku. Kwitnie obficie, obsypując się licznymi, białymi gwiazdkami. Nie przepada za prażącym słońcem – woli półcień i wilgotną glebę. Kwiatuszki ładnie odznaczają się na ciemnozielonym tle liści.
| Wysokość: | 45-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni