Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Miskant chiński 'Roter Pfeil'
Miskant ‘Roter Pfeil’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Roter Pfeil’ to wysoka trawa, liście tworzą zwartą kępę i mocno się przewieszają. Początkowo są zielone, ale od końca lata zaczynają przebarwiać się w kolorach jesieni – czerwieni, purpury, miedzi. Zaczyna kwitnąć w sierpniu na purpurowo-czerwono. Później przekwitające wiechy zamieniają się w puszyste, białe pióropusze, które falują na wietrze. Pojemnik C2
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią miedziano-purpurowe |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy przebarwiają się na biało, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Malepartus'
Miskant chiński 'Malepartus'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Malepartus' jest najlepszą z nowych odmian. Ma szerokie liście z wyraźnym srebrzystym nerwem środkowym; liście przebarwiają się na wiele kolorów, od ochry, poprzez żółty do rdzawych brązów. Mocna odmiana, łatwa w uprawie, szybko zakwita. Kwiatostany są najpierw purpurowe, potem różowosrebrzyste, potem jasnobrązowe.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, przebarwiają się w kolorach ochry i brązu |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Miskant chiński 'Grosse Fontane'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Grosse Fontane' to okazała trawa dorastająca do 170 cm a w czasie kwitnienia nawet do 250 cm. Roślina ma luźną budowę o wąskich liściach, wygiętych łukowato w dół. Kwiaty, gdy nadejdzie czas kwitnienia wystrzeliwują znad liści, czerwonymi, gęstymi kwiatostanami, tworząc efektowną dekorację, niczym wielka fontanna. Przekwitając, kwiatostany żółkną.
| Wysokość: | 170-250 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | czerwone wiechy, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: okresowo niedostępny
Miskant chiński 'Daria'
Miskant chiński 'Daria'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Daria' to szeroko rozrastająca się trawa, niezbyt wysoka, dorastająca do 130 cm wysokości. Liście swobodnie przewieszają się, a w okresie kwitnienia nad nimi, ukazują się efektowne kwiatostany.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | beżowo-srebrne wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec rdzawy
Liliowiec rdzawy
Nazwa łac. Hemerocallis fulva
Bardzo odporny liliowiec o ceglasto pomarańczowej barwie. Kwitnie niezawodnie przez długie lata w jednym miejscu.
Może być sadzony grupowo lub pojedynczo. Doskonale komponuje się z trawami ozdobnymi, funkiami. Do obsadzania oczek wodnych, strumyków, obrzeży wysokich rabat, czy ścieżek.
| Wysokość: | 100-120 cm |
| Kwiaty: | rdzawopomarańczowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Ruby Stella'
Liliowiec 'Ruby Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec o czerwonych kwiatach z żółtym gardłem. Należy do grupy liliowców „Stella″: jest nieduży, powtarza kwitnienie, w sezonie wydaje około 400 kwiatów średnicy około 9 cm. Pachnący.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | czerwone z zielonożółtym gardłem, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Longfields Tropica'
Liliowiec ‘Longfields Tropica’
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec ‘Longfields Tropica’ wyróżnia się dużymi, ognistymi kwiatami o pomarańczowo-czerwonych płatkach. Końce płatków są wywinięte na zewnątrz, a przez ich środek biegnie kremowy pasek. Gardziel jest żółtawo-zielonkawa. Zaletą tej odmiany jest to, że kwitnie później niż większość liliowców, co można wykorzystać i przedłużyć sezon na kolorowej rabacie z liliowcami.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | czerwonopomarańczowe z kremowym paskiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Frans Hals'
Liliowiec 'Frans Hals'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Frans Hals' to odmiana o długich, wąskich liściach tworzących obfite kępy. Od maja do lipca ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Kwiaty duże, liliokształtne, dwubarwne, żółto–pomarańczowe.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Kuklik zwisły
Kuklik zwisły
Nazwa łac. Geum rivale
Kuklik zwisły to bylina mająca oryginalne dzwoneczkowate kwiaty, czerwonobrązowe z zewnątrz, żółte wewnątrz. Liście ładne przez cały sezon. Lubi wilgoć, nie sprawia żadnych kłopotów. Do ogrodów naturalistycznych i na łąkę kwietną.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | czerwono-brązowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Krwawnica pospolita
Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria) to mrozoodporna, wilgociolubna bylina, ceniona za długie kwitnienie latem oraz dużą wartość dla zapylaczy.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Kokoryczka wielokwiatowa
Kokoryczka wielokwiatowa
Nazwa łac. Polygonatum multiflorum
Kępy goryczki wielokwiatowej imponująco prezentują się na półcienistych i cienistych rabatach. Ta duża, okazała bylina ma piękne liście skierowane ku górze, wyrastające na grubych, łukowato przewieszających się łodygach. Spod liści na krótkich łodyżkach zwieszają się dzwoneczkowate, białe kwiaty. Jesienią w ich miejscu pojawiają się czarne owoce.
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru