Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hortensja ogrodowa 'Masja'
Hortensja ogrodowa ‘Masja’
Nazwa łac. Hydrangea macrophylla
Hortensja ogrodowa ‘Masja’ to rozłożysto-kopulasty krzew o intensywnie zielonych liściach, które są bardzo ładne i stanowią ozdobę od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się w kierunku bordowego. Największą ozdobą odmiany 'Masja' są karminowo-czerwone kwiaty, tworzące półkuliste baldachy, bardzo duże, dochodzące na starszych egzemplarzach do 25-30 cm średnicy!
| Wysokość: | 120 cm |
| Kwiaty: | karminowo-różowe, VI/VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione, osłonięte |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Daria'
Miskant chiński 'Daria'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Daria' to szeroko rozrastająca się trawa, niezbyt wysoka, dorastająca do 130 cm wysokości. Liście swobodnie przewieszają się, a w okresie kwitnienia nad nimi, ukazują się efektowne kwiatostany.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | beżowo-srebrne wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Roter Pfeil'
Miskant ‘Roter Pfeil’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Roter Pfeil’ to wysoka trawa, liście tworzą zwartą kępę i mocno się przewieszają. Początkowo są zielone, ale od końca lata zaczynają przebarwiać się w kolorach jesieni – czerwieni, purpury, miedzi. Zaczyna kwitnąć w sierpniu na purpurowo-czerwono. Później przekwitające wiechy zamieniają się w puszyste, białe pióropusze, które falują na wietrze. Pojemnik C2
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią miedziano-purpurowe |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy przebarwiają się na biało, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Kalia, Kalijka, Cantedeskia XXL
Kalia ogrodowa, etiopska (Zantedeschia) – egzotyka na wyciągnięcie ręki!
Sprzedajemy bulwy w doniczce - ukorzenione, do uprawy w gruncie lub pojemniku
Jeśli marzysz o ogrodzie z nutą elegancji i egzotyki, kalia (Zantedeschia) to idealny wybór. Jej charakterystyczne kwiaty w formie lejka – zwane często „czarkami” – wyglądają jak rzeźby i natychmiast przyciągają uwagę. Kalia to roślina cebulowo-bulwiasta, która doskonale nadaje się zarówno do ogrodów, jak i do dużych donic na taras czy balkon.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Zawilec japoński
Zawilec japoński
Nazwa łac. Anemone japonica
Okazała (dorasta do 90 cm) ozdoba rabaty. Przepiękne różowe kwiaty pojawiają się w połowie lata i rozwijają się do późnej jesieni. Zimą dekoracyjne są nasienniki podobne do białych puszków.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII/VIII-X |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Morning Light'
Miskant chiński 'Morning Light'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Niezwykle dekoracyjna odmiana miskanta chińskiego o eleganckim pokroju przypominającym fontannę. Wąskie liście w pięknym zielonosrebrzystym kolorze mają biały pasek. W pełni mrozoodporny. Potrzebuje dużo słońca, gleby przeciętnie żyznej, lekko wilgotnej. Wys. 160 cm, kw. VIII.
| Wysokość: | 160 cm |
| Liście: | zielonosrebrzyste z białym paskiem |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Tawułka chińska 'Superba'
Tawułka chińska ‘Superba’
Nazwa łac. Astilbe chinensis
Tawułka chińska ‘Superba’ należy do najwyższych, najbardziej okazałych tawułek. Na wyprostowanych łodygach rozwijają się okazałe, puszyste, bardzo gęste kwiatostany, które rozwijają się od lata do jesieni. Efektownie wygląda, gdy posadzimy od kilku do kilkunastu roślin w jednym miejscu.
| Wysokość: | 80-90 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Języczka Przewalskiego
Języczka Przewalskiego
Nazwa łac. Ligularia przewalskii
Języczka Przewalskiego jest piękną, oryginalną byliną do cienia i półcienia. Jej złociste, wydłużone kwiatostany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu. Ozdobne są także jej duże, dłoniaste liście i czerwonawe łodygi.
| Wysokość: | 50/150 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białoróżowe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru