Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Ostnica cieniutka 'Pony Tails' - Stipa
Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima) - Delikatne Piękno w Twoim Ogrodzie
**Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima)** to niezwykle dekoracyjna trawa ozdobna, która swoim delikatnym, zwiewnym wyglądem wprowadza do ogrodu lekkość i elegancję. Idealna do nasadzeń w grupach, na rabatach bylinowych oraz w ogrodach naturalistycznych.
#### Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Stipa / Nassella tenuissima
- **Wysokość:** Osiąga do 30-60 cm
- **Liście:** Cienkie, nitkowate, zielone, tworzące gęste, kaskadowe kępy
- **Kwiaty:** Zwiewne, pierzaste wiechy, w kolorze złocistym, pojawiające się od czerwca do sierpnia
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego
- **Zastosowanie:** Idealna do ogrodów naturalistycznych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do pojemników
Dostępność: brak towaru
Gajowiec żółty
Gajowiec żółty
Nazwa łac. Galeobdolon luteum
Gajowiec żółty jest doskonałą byliną zadarniającą do cienia i półcienia. Jego cechą charakterystyczną są ładne przez cały sezon, ozdobne liście – zielone z srebrzystym wzorkiem. Przez trzy miesiące wiosną zdobią go żółte, wargowe kwiaty.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-VI |
| Liście: | zielone ze srebrzystym deseniem |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Fiołek motylkowaty 'Priceana'
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’
Nazwa łac. Viola sororia
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca zielone dywany. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe z fioletową gardzielą, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek wonny 'Rosea'
Fiołek wonny 'Rosea'
Nazwa łac. Viola odorata
Fiołek wonny 'Rosea' to odmiana o purpurowych kwiatach, wydziela przepiękny zapach, wczesną wiosną tworzy niskie dywany sercowatych liści i intensywnych w kolorze kwiatów pojawiających się w kwietniu.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | różowopurpurowe, IV-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalia z ogrodu dziadka Lucyny - mega duże kwiaty
Konwalia majowa
Nazwa łac. Convallaria majalis
Konwalia majowa ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchnicznej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią ziemi. Roślina ekspansywna.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | białe, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek japoński czerwony
Pierwiosnek japoński czerwony
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński czerwony – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | czerwone, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Śnieżyczka-przebiśnieg
Śnieżyczka-przebiśnieg
Nazwa łac. Galanthus nivalis
Przebiśniegi to kwiaty charakterystyczne dla przedwiośnia. Często wybijają jeszcze spod śniegu. Dzwonkowaty, zwisający kwiat zbudowany jest z trzech płatków. Bywa mylony ze śnieżycą wiosenną, której kwiaty mają kształt kubełków i podobne są bardziej do konwalii. Przebiśniegi lekko pachną i są miododajne. Przyciągają rozbudzone pszczoły – są pierwszym wiosennym pożytkiem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | biało-zielone, II-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek japoński 'Miller's Crimson'
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’ – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | karminowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Skalnica poduszkowa
Skalnica poduszkowa
Nazwa łac. Saxifraga apiculata
Skalnica poduszkowa to cenna bylina skalna, która tworzy intensywnie zielone poduszki liści. Liście nie tracą urody zimą, są ładne i świeże, o każdej porze roku tworzą zwartą darń. Zjawiskowo wyglądają jasnożółte kwiatuszki, które w ogromnej liczbie pojawiają się już w marcu. Dzięki temu ta skalnica jest cudowną ozdobą ogrodu skalnego na przedwiośniu, kiedy jeszcze niewiele roślin kwitnie.
| Wysokość: | do 10 cm |
| Kwiaty: | jasnożółte, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta mini 'Green'
Hosta mini ‘Green’
Nazwa łac. Hosta
Hosta mini ‘Green’ jest miniaturką. Jej ciemno zielone, błyszczące liście o lekko pofalowanych brzegach tworzą ładne kępki. Na początku lata kwitnie na fioletowo. Nadaje się na obwódki lub do zadarniania.
| Wysokość: | 5-10 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VI/VII |
| Liście: | zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Naparstnica rdzawa 'Gigant Gelber Herold'
Naparstnica rdzawa
Nazwa łac. Digitalis ferruginea
Naparstnica rdzawa, o czym świadczy sama nazwa, wyróżnia się ciekawym kolorem kwiatów, które mogą przyjmować barwę od kremowej do rudopomarańczowej. Ze względu na znaczne rozmiary i charakterystyczną formę, nadaje się do pojedynczych nasadzeń lub jako architektoniczny mocny punkt rabaty bylinowej. Ciekawie wygląda posadzona wśród traw i i kompozycji z iglaków, świetnie wygląda w ogrodzie preriowym.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | rudopomarzńczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni