Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) MIX
Pierwiosnek główkowy
Nazwa łac. Primula denticulata
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) należy do najwcześniej kwitnących pierwiosnków. Kwiaty rozwijają się przed liśćmi w marcu i kwietniu. Ten pierwiosnek nadaje się do alpinarium i ogrodu skalnego.
| Wysokość: | 10/20 cm |
| Kwiaty: | różowe, lila, białe, karminowe, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek gruziński
Pierwiosnek gruziński
Nazwa łac. Primula juliae
Pierwiosnek gruziński to jeden z najniższych pierwiosnków, o pięknych, dużych kwiatach pojawiających się na tle ciemnozielonych, okrągławych liści. Tworzy gęstą darń wysokości zaledwie 3-4 cm. Karminowo-fioletowe kwiaty pojawiają się bardzo obficie wczesną wiosną.
| Wysokość: | 4 cm |
| Kwiaty: | karminowo-fioletowe, |
| Stanowisko: | cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa biała
Tawułka Arendsa biała
Nazwa łac. Astilbe arendsii
Tawułka Arendsa biała z początkiem lata okrywa się masą drobnych białokremowych kwiatów, a liście jej zdobią rabatę cały sezon.
| Wysokość: | 50-60 cm |
| Kwiaty: | białokremowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena patagońska
Werbena patagońska
Nazwa łac. Verbena bonariensis
Werbena patagońska jest piękną, bardzo atrakcyjną rośliną doskonale uzupełniającą rabaty z wyższymi bylinami. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych takich jak miskanty, trzcinniki. Kwitnie do późnej jesieni, jest miododajna.
| Wysokość: | 100-150 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Telima wielkokwiatowa
Telima wielkokwiatowa
Nazwa łac. Tellima grandiflora
Bylina o bardzo oryginalnych kwiatach, które wyglądają jak małe dzwoneczki. Niecodzienna jest ich zielonkawobiała barwa. Podczas przekwitania strzępiaste płatki czerwienieją. Dekoracyjne są także liście zebrane w rozetę, kształtu sercowatego, ząbkowane, przypominają nieco liście żurawki.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | zielonkawobiałe, potem czerwonawe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Krwawnica pospolita
Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria) to mrozoodporna, wilgociolubna bylina, ceniona za długie kwitnienie latem oraz dużą wartość dla zapylaczy.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys żółty wodny
Irys żółty
Nazwa łac. Iris barbata
Piękne irysy o dużych, żółtych kwiatach i żywozielonych liściach. Nadają się na wyższe piętro rabat oraz do różnych kompozycji kolorystycznych.
| Wysokość: | 60-70 cm |
| Kwiaty: | żółty, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Języczka 'Othello'
Języczka pomarańczowa 'Othello'
Nazwa łac. Ligularia dentata
Bardzo ozdobna i okazała bylina. Tworzy duże kępy ciemnozielonych liści -od spodu purpurowych. W lipcu wyrastają sztywne łodygi, na końcach których pojawiają się dekoracyjne, żółte kwiaty.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Liliowiec 'Frans Hals'
Liliowiec 'Frans Hals'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Frans Hals' to odmiana o długich, wąskich liściach tworzących obfite kępy. Od maja do lipca ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Kwiaty duże, liliokształtne, dwubarwne, żółto–pomarańczowe.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Floks wiechowaty karminowy
Floks wiechowaty karminowy
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Latem, podczas podróży przez nasz kraj widać je dosłownie wszędzie. Na tę ogromną popularność w pełni sobie zasłużyły – dzięki ich płomiennym kolorom każdy ogród nabiera życia. Pachnące kwiaty mogą być niebieskie, białe, różowe, lila, czerwone, łososiowe.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dąbrówka rozłogowa 'Mahogany'
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’
Nazwa łac. Ajuga reptans
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’ to zadarniająca uniwersalna bylina, która może rosnąć zarówno w miejscach słonecznych, półcienistych, jak i cienistych. Jej główną ozdobą są błyszczące liście o atrakcyjnej brązowo-purpurowej barwie. Na przełomie wiosny i lata pojawiają się wyniesione nad liśćmi ciemnoniebieskie kwiaty.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoniebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’
Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Britt Marie Crawford’ wyróżnia się pięknymi, dużymi, bardzo ciemnymi fioletowymi, prawie czarnymi liśćmi, które tworzą zgrabną, zaokrągloną kępę. Pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów innych języczek pomarańczowych unoszą się ponad liśćmi, rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 90 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Liście: | ciemno fioletowe |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Tarczownica tarczowata
Tarczownica tarczowata
Nazwa łac. Darmera peltata (Peltiphyllum peltatum)
Tarczownica tarczowata ma grube kłącza pełzające tuż pod ziemią lub na jej powierzchni. Wiosną wyrastają z nich łodygi z dużymi kulami różowych kwiatów, a potem wielkie liście (30 - 50 cm średnicy), które jesienią przebarwiają się na czerwonawo. Jest dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
| Wysokość: | 50/80 cm |
| Kwiaty: | różowe, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Trzykrotka mini 'Satin Doll' rarytas!
Trzykrotka mini 'Satin Doll'
Nazwa łac. Tradescantia andersoniania
Malutka trzykrotka nadająca się na skalniak. Tworzy zgrabną kępkę wąskich liści obficie kwitnącą przez trzy miesiące latem.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Parzydło miniaturowe
Parzydło mniaturowe
Nazwa łac. Aruncus aethusifolius
Karzełek w grupie parzydeł, liście dorastają tylko do 10-15 cm wysokości, a kwiaty do 20-25 cm. Tworzy zgrabne, półkuliste kępy strzępiastych liści - ciemnozielonych latem, a jesienią przebarwiających się na czerwono.
| Wysokość: | 15 (25) cm |
| Kwiaty: | kremowożółte, IV |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru