Firletka kwiecista biała 'Alba'
Firletka Kwiecista Biała (Lychnis coronaria 'Alba') – Subtelny Akcent Twojego Ogrodu
Firletka kwiecista biała (Lychnis coronaria 'Alba') to urokliwa roślina, która zachwyca swoim delikatnym, białym kwitnieniem. Idealna do każdego ogrodu, wprowadza lekkość i romantyczny nastrój. Przekonaj się, dlaczego warto dodać tę niezwykłą roślinę do swojego ogrodu!
Cechy charakterystyczne:
- **Wygląd**: Firletka kwiecista biała to średniej wielkości bylina dorastająca do 60-80 cm wysokości. Jej srebrzystoszare, owłosione liście tworzą gęste kępy, które stanowią piękne tło dla białych kwiatów.
- **Kwiaty**: Kwiaty są czystobiałe, pięciopłatkowe, zebrane w luźne kwiatostany na szczytach pędów. Kwitną obficie od czerwca do sierpnia, wprowadzając do ogrodu elegancję i świeżość.
- **Liście**: Srebrzyste, lancetowate liście dodają roślinie charakteru, pięknie kontrastując z białymi kwiatami. Są one także atrakcyjne przez cały sezon, nawet po przekwitnięciu rośliny.
Dostępność: brak towaru
Firletka kwiecista
Firletka kwiecista
Nazwa łacińska: Lychnis coronaria
Karminowe kwiaty rozwijają się na końcach wysokich łodyg. Łodygi i liście są pokryte szarobiałym meszkiem, dzięki temu ta firletka jest ozdobna od wczesnej wiosny, kiedy tworzy jasne kępki liści. Bardzo dobra do zapełniania rabat. Nie jest długowieczna, ale sama obficie się rozsiewa i dzięki temu łatwo ją utrzymać w ogrodzie. Zakwita w czerwcu, kwiaty rozwijają się przez całe lato.
| Wysokość: | 45 cm |
| Kwiaty: | karminowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek wonny 'Rosea'
Fiołek wonny 'Rosea'
Nazwa łac. Viola odorata
Fiołek wonny 'Rosea' to odmiana o purpurowych kwiatach, wydziela przepiękny zapach, wczesną wiosną tworzy niskie dywany sercowatych liści i intensywnych w kolorze kwiatów pojawiających się w kwietniu.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | różowopurpurowe, IV-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Fiołek motylkowaty 'Priceana'
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’
Nazwa łac. Viola sororia
Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca zielone dywany. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | białe z fioletową gardzielą, V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Fiołek leśny
Fiołek leśny
Nazwa łac. Viola reichenbachiana
Fiołek leśny to atrakcyjna roślina do tworzenia dywanów pod drzewami i krzewami. Fiołek leśny od wiosny do jesieni tworzy gęsty kożuch zawsze ładnych, zielonych liści, których wiosenną ozdobą przez prawie 6 tygodni są ciemnofioletowe kwiaty, pojawiające się bardzo licznie i zwabiające mnóstwo pszczół i innych owadów zapylających.
| Wysokość: | 5/15 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, IV-V |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek Poszarskiego
Dzwonek Poszarskiego
Nazwa łac. Campanula poscharskyana
Dzwonek Poszarskiego należy do grupy bylin płożących, nie jest wymagający, jego sercowate liście i fioletowo niebieskie kwiaty zachowują urodę przez cały sezon. Kwitnie od czerwca przez 5 miesięcy, a więc należy do rekordzistów w tej dziedzinie.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | niebieskofioletowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzwonek gruziński
Dzwonek gruziński
Nazwa łac. Campanula kemulariae
Dzwonek gruziński tworzy pełzające po powierzchni gleby łodyżki liści i białokremowych kwiatów. Doskonała roślina zwisająca z wyższych skałek, zadarniająca, łagodząca brukowane powierzchnie.
| Wysokość: | 15 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan ogrodowy 'Helena Gold'
Dzielżan ogrodowy
Nazwa łac. Helenium hybridum
Dzielżan ogrodowy jest piękną, okazałą, bardzo dekoracyjną byliną. Śmiało można go zaliczyć do rekordzistów kwitnienia, bo jego kwiaty pojawiają się na początku lata (w czerwcu) i rozwijają się aż do października. Kępa dzielżanu jest zawsze dobrze widoczna, niezależnie od tego, czy rośnie samotnie, np. na trawniku, czy wśród innych bylin na rabacie. Nadaje się do różnych typów ogrodów, ale najbardziej pasuje do nasadzeń naturalistycznych, rustykalnych.
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Dąbrówka rozłogowa 'Mahogany'
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’
Nazwa łac. Ajuga reptans
Dąbrówka rozłogowa ‘Mahogany’ to zadarniająca uniwersalna bylina, która może rosnąć zarówno w miejscach słonecznych, półcienistych, jak i cienistych. Jej główną ozdobą są błyszczące liście o atrakcyjnej brązowo-purpurowej barwie. Na przełomie wiosny i lata pojawiają się wyniesione nad liśćmi ciemnoniebieskie kwiaty.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoniebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wielkokwiatowy
Czyściec wielkokwiatowy
Nazwa łac. Stachys grandiflora
Czyściec wielkokwiatowy tworzy zgrabne kępy zielonych liści. Wargowe kwiaty ułożone okółkowo na wyższym pędzie unoszą się ponad kępą. Kwitnie obficie na purpurowo-fioletowy kolor.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białoróżowe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Chryzantema letnia 'Anastasia'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Zimująca w gruncie chryzantema, niezawodnie i bardzo obficie kwitnąca od połowy lata do połowy jesieni. Jest atrakcyjna dzięki niezbyt wysokiemu wzrostowi – dzięki czemu ładnie prezentuje się na rabacie. Jej piękne, duże kwiaty koloru ciemnoróżowego z lekkim odcieniem fioletu nadają się do wazonu.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | różowo-fioletowe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Chryzantema 'Isabellarose'
Chryzantema 'Isabellarose'
Nazwa łac. Chrysanthemum hybridum
Chryzantema 'Isabellarose' to najpóźniejsza z chryzantem gruntowych dostępnych w naszej ofercie; piękne gerberowe kwiaty na sztywnych, prostych łodygach, długo stoi w wazonie. Doskonała na jesienną, słoneczną rabatę. W pełni mrozoodporna.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | różowe, X-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bukwica zwyczajna
Bukwica zwyczajna
Nazwa łac. Betonica officinalis, Stachys officinalis
Inne nazwy tej rośliny to: bukwica lekarska, czyściec lekarski. Bukwica jest doskonałą byliną do ogrodów naturalistycznych. Tworzy kępy podłużnych, tępo zakończonych liści ozdobnych przez cały sezon. Nad liśćmi przez cztery, a niekiedy nawet przez pięć miesięcy unoszą się na wyprostowanych łodygach wargowe, jasnopurpurowe kwiaty, zebrane w podobne do szerokich kłosów kwiatostany.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | jasnopurpurowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni