Miskant chiński 'Malepartus'
Miskant chiński 'Malepartus'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Malepartus' jest najlepszą z nowych odmian. Ma szerokie liście z wyraźnym srebrzystym nerwem środkowym; liście przebarwiają się na wiele kolorów, od ochry, poprzez żółty do rdzawych brązów. Mocna odmiana, łatwa w uprawie, szybko zakwita. Kwiatostany są najpierw purpurowe, potem różowosrebrzyste, potem jasnobrązowe.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, przebarwiają się w kolorach ochry i brązu |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) syberyjski
Irys (kosaciec) syberyjski
Nazwa łac. Iris sibirica
Bardzo dekoracyjny i odporny kosaciec dorastający do 1 m wysokości o wąskich liściach, zielonych z lekkim niebieskawym nalotem. W czerwcu ponad liśćmi ukazują się niebieskie kwiaty.
| Wysokość: | do 100cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Trzcinnik 'Karl Foerster'
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’
Nazwa łac. Calamagrostis ×acutiflora
Trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’ tworzy gęste, wolno rozrastające się kępy o kolumnowym pokroju. Jego źdźbła są pionowo wzniesione do góry, dzięki czemu jest idealną trawą na rabaty kwiatowe, nie zajmuje dużo miejsca, nie jest ekspansywny wobec innych roślin.
| Wysokość: | 100-180 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | brunatnoczerwone wiechy→ beżowożółte , VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) żółty 'Variegata'
Kosaciec żółty 'Variegata'
Nazwa łac. Iris pseudoacorus
Nazywany też kosaćcem wodnym, gdyż może rosnąć w płytkiej wodzie, ale doskonale czuje się na każdej glebie, także na tej niekoniecznie mocno wilgotnej. Jest uniwersalny, nadaje się na słońce, do półcienia. Polecamy odmianę 'Variegata', która ma piękne, pstre liście z kremowo-zielonymi pasami. Najpiękniej liście wybarwione są wiosną, latem zielenieją.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Nazwa łac. Geranium x cantabrigiense
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo' to doskonała roślina okrywowa, pod drzewa i krzewy, na rabaty. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Tworzy dywany białych kwiatów z różowym nalotem na płatkach. Szybko się rozrasta, nie przepuszcza chwastów. Świetnie komponuje się z innymi bodziszkami.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | biało-różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Orlik ogrodowy mix kolorów
Orlik Ogrodowy (Aquilegia vulgaris) - Delikatność i nostalgia w Twoim Ogrodzie
Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Aquilegia vulgaris
- **Wysokość:** Osiąga od 40 do 80 cm
- **Liście:** Zielone, trójlistkowe, delikatnie powcinane
- **Kwiaty:** Dzwonkowate, w różnych kolorach - od białych, przez różowe, niebieskie, fioletowe, aż po czerwone, kwitnące od maja do czerwca
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca półcieniste do słonecznych
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie wilgotnej, dobrze przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- **Zastosowanie:** Idealny na rabaty bylinowe, w ogrodach naturalistycznych, skalnych oraz jako kwiat cięty
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Purpurascens'
Miskant chiński ‘Purpurascens’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis var.purpurascens
Bardzo efektowna, silnie rosnąca trawa ozdobna. Jej duże, gęste kępy doskonale prezentują się posadzone pojedynczo, jak i w grupach. Świetnie nadaje się do kompozycji z różnych traw ze względu na przebarwiające się na rudo liście, które od lata do końca sezonu są silnym akcentem kolorystycznym.
Dostępność: brak towaru
Żywokost lekarski
Żywokost lekarski
Nazwa łac. Symphytum officinale
Żywokost lekarski to znana od najdawniejszych czasów roślina lecznicza uprawiana w ogrodach klasztornych. Jest okazałą byliną dorastającą do 80 cm wysokości o dużych liściach i zwisających dzwoneczkowatych kwiatach koloru fioletowego, czasem białego lub kremowego. Ma długie korzenie (50 cm) z zewnątrz czarne, w środku białe. Liście pokryte szorstkimi włoskami także są długie, dorastają do 25 cm, zwykle największe liście są w dolnej części rośliny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa
Turzyca palmowa
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Turzyca muskegońska zwana palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 50-80 |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026
Lilak 'Ludwig Spaeth'
Lilak pospolity ‘Ludwig Spaeth’
Nazwa łac. Syringa vulgaris
Intensywny zapach oraz głęboki kolor kwiatów to coś, co sprawia, że jest to wyjątkowa roślina.
Lilak 'Ludwig Spaeth' to duży rozłożysty krzew lub małe drzewko. Osiąga do 5 m wysokości. Cechą charakterystyczną są ciemno purpurowe, pojedyncze kwiaty zebrane w duże wiechy dorastające do 30 cm, które dodatkowo przyciągają uwagę swoim zapachem. Duże, błyszczące, zielone, sercowate liście. Jak większość przedstawicieli gatunku kwitnie w maju.
| Wysokość: | 4-5 m |
| Kwiaty: | fioletowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec rdzawy
Liliowiec rdzawy
Nazwa łac. Hemerocallis fulva
Bardzo odporny liliowiec o ceglasto pomarańczowej barwie. Kwitnie niezawodnie przez długie lata w jednym miejscu.
Może być sadzony grupowo lub pojedynczo. Doskonale komponuje się z trawami ozdobnymi, funkiami. Do obsadzania oczek wodnych, strumyków, obrzeży wysokich rabat, czy ścieżek.
| Wysokość: | 100-120 cm |
| Kwiaty: | rdzawopomarańczowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Ruby Stella'
Liliowiec 'Ruby Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec o czerwonych kwiatach z żółtym gardłem. Należy do grupy liliowców „Stella″: jest nieduży, powtarza kwitnienie, w sezonie wydaje około 400 kwiatów średnicy około 9 cm. Pachnący.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | czerwone z zielonożółtym gardłem, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Krwawnik kichawiec
Krwawnik kichawiec
Nazwa łac. Achillea ptarmica
Krwawnik kichawiec to idealna roślina dla początkujących ogrodników. Jest łatwa w uprawie i odporna na przesuszenie. Białe kwiaty drobne, pełne, pojawiają się bardzo obficie - doskonale komponują się z bylinami o bardziej wyrazistych barwach – niebieskich, czerwonych, różowych.
| Wysokość: | 40-60 cm |
| Kwiaty: | białe, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Krater'
Miskant chiński 'Krater'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Krater’ należy do mniejszych miskantów i nadaje się do niewielkich ogrodów. Tworzy bardzo zgrabną kępę liści, z której jesienią wyrastają czerwonawe wiechy ozdabiające roślinę aż do mrozów. Liście tego miskanta wiosną i latem są zielone, a jesienią przebarwiają się na kolor rudy.
| Wysokość: | 170 cm |
| Liście: | zielone, jesienią rude |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni