Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Trzykrotka wirginijska (Andersona)
Nazwa łac. Tradescanthia andersoniana
Trzykrotka Andersona jest jedną z najdłużej kwitnących bylin, kwitnie od maja do października. Kwiaty otwierają się w dzień i podczas słońca.Trzykrotka jest długowieczna, może rosnąć wiele lat w jednym miejscu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, V-X |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty niebieski
Aster krzaczasty niebieski
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Aster krzaczasty niebieski tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte liliowoniebieskimi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony na późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | liliowoniebieskie, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek kantabryjski 'Karmina'
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’
Nazwa łac. Geranium x cantabrigense
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’ to ozdobny przez cały sezon, dorastający do 25 cm bodziszek tworzący szerokie kępy pachnących, zimozielonych, powcinanych głęboko liści, które jesienią wybarwiają się na różne odcienie brązu. Kwiaty intensywnie różowe zdobią roślinę od czerwca do lipca. Polecany ze względu na odporność na suszę.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Przetacznik kłosowy
Przetacznik kłosowy
Nazwa łac. Veronica spicata
Przetacznik kłosowy to bylina wytwarzająca zwarte kępy kłosowych kwiatostanów. Owłosione łodygi wzniesione są sztywno i mają barwę szarozieloną. Kwitnie długo i obficie. Jest łatwy w uprawie, a więc polecany dla początkujących ogrodników lub na trudne stanowiska.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys bródkowy amerykański wysoki mix kolorów
Irys Bródkowy Amerykański Mix Kolorów (Iris germanica) - Kolorowy Spektakl w Twoim Ogrodzie
Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Iris germanica
- **Wysokość:** Osiąga do 70-90 cm
- **Liście:** Mieczowate, zielone, tworzące gęste kępy
- **Kwiaty:** Duże, efektowne, o różnych kolorach - od białych, przez żółte, różowe, niebieskie, aż po fioletowe, kwitnące od maja do czerwca
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne do półcienistych
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko zasadowym, wytrzymuje suszę
- **Zastosowanie:** Idealny do nasadzeń grupowych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do ogrodów naturalistycznych i formalnych
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Werbena 'Bampton'
Werbena 'Bampton'
Verbena officinalis ‘Bampton’ – elegancja, dzikość i magia w jednej roślinie
Jeśli szukasz rośliny, która nie jest tylko ładna, ale która robi robotę, zatrzymuje spojrzenia i sprawia, że każda rabata wygląda jak z angielskiego ogrodu pełnego tajemnic – to właśnie ją znalazłaś.
‘Bampton’ to nie jest zwykła werbena.
To OGRODNICZA GWIAZDA INSTAGRAMA – z purpurowymi, niemal czarnymi łodygami i lekkimi, ażurowymi liśćmi w odcieniu fioletu. Kiedy pojawiają się delikatne różowo-fioletowe kwiatki, wyglądają jakby unosiły się w powietrzu niczym chmurki konfetti. I kwitnie długo. Tak długo, że aż zaczniesz się zastanawiać, czy ona w ogóle zna pojęcie „koniec sezonu”.
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Parzydło miniaturowe
Parzydło mniaturowe
Nazwa łac. Aruncus aethusifolius
Karzełek w grupie parzydeł, liście dorastają tylko do 10-15 cm wysokości, a kwiaty do 20-25 cm. Tworzy zgrabne, półkuliste kępy strzępiastych liści - ciemnozielonych latem, a jesienią przebarwiających się na czerwono.
| Wysokość: | 15 (25) cm |
| Kwiaty: | kremowożółte, IV |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Adagio'
Miskant chiński 'Adagio'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Adagio’ jest cenny ze względu na swój stosunkowo niewysoki wzrost, tworząc zgrabne kępy wysokości 80-100 cm. Jego kwiatostany są najpierw różowe, potem białe, szarozielone liście jesienią przebarwiają się na złotożółty kolor. Nadaje się do pojemników, na większe i mniejsze rabaty, nad brzeg oczka wodnego.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Liście: | szarozielone, jesienią złotożółte |
| Kwiaty: | różowe, potem białe wiechy, VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) lancifolia
Hosta (funkia) lancifolia
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Lancifolia' dorasta do 20 cm wys., liście ma seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem. Kwitnie najpóźniej z naszych host, bo w IX-X.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | seledynowe z ciemniejszym obrzeżeniem |
| Kwiaty: | lawendowe, IX-X |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa biała
Tawułka Arendsa biała
Nazwa łac. Astilbe arendsii
Tawułka Arendsa biała z początkiem lata okrywa się masą drobnych białokremowych kwiatów, a liście jej zdobią rabatę cały sezon.
| Wysokość: | 50-60 cm |
| Kwiaty: | białokremowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni