Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Hosta (funkia) 'Patriot'
Hosta 'Patriot'
Nazwa łac: Hosta
Hosta ‘Patriot’ należy do klasycznych, najlepszych, najładniejszych odmian dzięki pięknym, efektownym liściom pośrodku zabarwionym na ciemnozielony kolor z szerokim nieregularnym białym marginesem. Tworzy zwarte kępy. Wychodzące wiosną z ziemi liście są zwinięte w rurkę, a potem w miarę rozwoju ładnie się układają i tworzą regularną kępę.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | ciemnozielone z białym marginesem |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty jasny fiolet p11
Aster krzaczasty jasny fiolet
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Uroczy aster-marcinek, który jest ozdobą jesiennego ogrodu. Szybko się rozrasta i tworzy w czasie kwitnienia piękne fioletowoniebieskie plamy. Lubi słońce i żyzną, niezbyt suchą glebę. Aby obficie kwitł, trzeba go co kilka lat wykopywać i dzielić.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Ruby Stella'
Liliowiec 'Ruby Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec o czerwonych kwiatach z żółtym gardłem. Należy do grupy liliowców „Stella″: jest nieduży, powtarza kwitnienie, w sezonie wydaje około 400 kwiatów średnicy około 9 cm. Pachnący.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | czerwone z zielonożółtym gardłem, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec rdzawy
Liliowiec rdzawy
Nazwa łac. Hemerocallis fulva
Bardzo odporny liliowiec o ceglasto pomarańczowej barwie. Kwitnie niezawodnie przez długie lata w jednym miejscu.
Może być sadzony grupowo lub pojedynczo. Doskonale komponuje się z trawami ozdobnymi, funkiami. Do obsadzania oczek wodnych, strumyków, obrzeży wysokich rabat, czy ścieżek.
| Wysokość: | 100-120 cm |
| Kwiaty: | rdzawopomarańczowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Konwalnik płaskopędowy 'Nigrascens' (Czarna Trawa)
Nazwa łac. Ophiopogon planiscapus
Konwalnik płaskopędowy jest nazywany czarną trawą ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę liści. Liście są obecne przez cały rok, bowiem konwalnik zachowuje je również zimą, dzięki czemu stanowi mocny akcent kolorystyczny nawet wówczas, gdy inne byliny śpią pod powierzchnią gruntu. Oprócz wspaniałych liści roślina ta ma piękne, liliowe, pachnące kwiaty, które rozwijają się latem.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | liliowe, pachnące, VII-IX |
| Liście: | czarne |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Irys (kosaciec) syberyjski
Irys (kosaciec) syberyjski
Nazwa łac. Iris sibirica
Bardzo dekoracyjny i odporny kosaciec dorastający do 1 m wysokości o wąskich liściach, zielonych z lekkim niebieskawym nalotem. W czerwcu ponad liśćmi ukazują się niebieskie kwiaty.
| Wysokość: | do 100cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni