Pierwiosnek gruziński
Pierwiosnek gruziński
Nazwa łac. Primula juliae
Pierwiosnek gruziński to jeden z najniższych pierwiosnków, o pięknych, dużych kwiatach pojawiających się na tle ciemnozielonych, okrągławych liści. Tworzy gęstą darń wysokości zaledwie 3-4 cm. Karminowo-fioletowe kwiaty pojawiają się bardzo obficie wczesną wiosną.
| Wysokość: | 4 cm |
| Kwiaty: | karminowo-fioletowe, |
| Stanowisko: | cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek japoński 'Miller's Crimson'
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’ – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | karminowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek japoński czerwony
Pierwiosnek japoński czerwony
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński czerwony – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | czerwone, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek różowy
Pierwiosnek różowy (Primula rosea)
Czy szukasz rośliny, która wprawi Twój ogród w radosne wiosenne nastroje? Pierwiosnek różowy (Primula rosea) to idealny wybór dla każdego, kto pragnie wprowadzić kolor i życie do swojego ogrodu już na wczesnym etapie sezonu. Ta niewielka, ale wyrazista bylina zachwyca swoimi intensywnie różowymi kwiatami, które pojawiają się już w marcu, zwiastując nadejście wiosny.
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pięciornik złoty
Pięciornik złoty
Nazwa łac. Potentilla aurea
Dywany złocistych kwiatów na tle ładnych, zielonych liści wyrastających tuż nad ziemią. Dorasta do 5 cm. Nadaje się na niższe piętra skalniaka, a także do wypełniania miejsc między kamieniami.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Prof. Wójcicki'
To klasyczna odmiana, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi piwonii – kwiat, który staje się prawdziwą ozdobą każdego ogrodu.
Cechy odmiany:
- Kolor kwiatów: intensywnie różowy
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość rośliny: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
- Gleba: żyzna, przepuszczalna
- Odporność: bardzo dobra na mrozy
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Piwonia 'Władysława'
Piwonia 'Władysława' to doskonały wybór dla każdego miłośnika ogrodów, który pragnie dodać swojemu zielonemu zakątkowi odrobinę romantyzmu i klasy. Dzięki swojej urodzie i łatwej pielęgnacji, szybko stanie się ulubioną rośliną w Twoim ogrodzie!
Zamów już teraz i ciesz się pięknem piwonii 'Władysława' w swoim ogrodzie.
**Cechy odmiany:**
- Kolor kwiatów: intensywny różowy z kremowożółtymi pręcikami
- Forma kwiatów: pojedyncza
- Okres kwitnienia: maj-czerwiec
- Wysokość: 80-100 cm
- Stanowisko: słoneczne
Dostępność: brak towaru
Proso rózgowate
Proso rózgowate
Nazwa łac. Panicum virgatum
Kwiatostany tworzą gęstą mgiełkę, nadają się do suchych bukietów, liście początkowo jaskrawozielone z czasem przebarwiają się na kolor złoty.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | jasnozielone→złote |
| Kwiaty: | purpurowozielone VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik kłosowy
Przetacznik kłosowy
Nazwa łac. Veronica spicata
Przetacznik kłosowy to bylina wytwarzająca zwarte kępy kłosowych kwiatostanów. Owłosione łodygi wzniesione są sztywno i mają barwę szarozieloną. Kwitnie długo i obficie. Jest łatwy w uprawie, a więc polecany dla początkujących ogrodników lub na trudne stanowiska.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Przymiotno złożone odm. dyskowata
Nazwa łac. Erigeron compositus discoideus
Oryginalny, niezbyt wybredny karzełek dla którego powinno się znaleźć miejsce na każdym skalniaku. Niziutkie (5 cm) kępki pierzastych liści koloru sinozielonego, z których wyrastają śliczne stokrotkowate kwiaty białe lub lekko zaróżowione z żółtym środkiem.
| Wysokość: | 5/10 cm |
| Kwiaty: | białe, różowe , V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik miękki (ostroklapowy)
Przywrotnik miękki
Nazwa łac.: Alchemilla mollis
Przywrotnik miękki zwany też ostroklapowym ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki szarozielonym, okrągławym liściom i żółtawym drobnym kwiatom nadaje się na tło dla innych roślin, na obwódki, na brzeg rabaty bylinowej, a także do zadarniania miejsc półcienistych. Roślina bardzo mało wymagająca. Rośnie na każdej glebie, szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni