Opcje przeglądania
Cena
-
od
do
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant chiński 'Roter Pfeil'
Miskant ‘Roter Pfeil’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Roter Pfeil’ to wysoka trawa, liście tworzą zwartą kępę i mocno się przewieszają. Początkowo są zielone, ale od końca lata zaczynają przebarwiać się w kolorach jesieni – czerwieni, purpury, miedzi. Zaczyna kwitnąć w sierpniu na purpurowo-czerwono. Później przekwitające wiechy zamieniają się w puszyste, białe pióropusze, które falują na wietrze. Pojemnik C2
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią miedziano-purpurowe |
| Kwiaty: | czerwonawe wiechy przebarwiają się na biało, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa
Nazwa łac. Echinacea purpurea
Jeżówka purpurowa - wysoka bylina o sztywnych wyprostowanych pędach, na ich końcu rozwijają się koszyczki kwiatowe. Występuje w różnych odcieniach różu i purpury. Tworzy pokaźne kępy.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | różowe, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Mak wschodni 'Beauty of Livermere'
Nazwa łac. Papaver orientale
Bylina o niezwykle okazałych i dekoracyjnych kwiatach. Płatki wybarwione na intensywnie czerwony kolor, środek kwiatu kontrastujący, czarny. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Roślina wysoka, dorasta do 80 cm i tworzy zwartą kępę.
| Wysokość: | 80 cm |
| Kwiaty: | intensywnie czerwone |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Języczka 'Othello'
Języczka pomarańczowa 'Othello'
Nazwa łac. Ligularia dentata
Bardzo ozdobna i okazała bylina. Tworzy duże kępy ciemnozielonych liści -od spodu purpurowych. W lipcu wyrastają sztywne łodygi, na końcach których pojawiają się dekoracyjne, żółte kwiaty.
| Wysokość: | 90-120 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Frans Hals'
Liliowiec 'Frans Hals'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Frans Hals' to odmiana o długich, wąskich liściach tworzących obfite kępy. Od maja do lipca ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Kwiaty duże, liliokształtne, dwubarwne, żółto–pomarańczowe.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Przymiotno pomarańczowe
Nazwa łac. Erigeron auriantiacus
Jaskrawopomarańczowe kwiaty tego przymiotna mogą być atrakcją każdego ogrodu skalnego, gdyż roślin kwitnących w tym kolorze nie ma zbyt wiele. Liście wyrastające w kępkach tworzą gęstą darń, a jesienią przebarwiają się na brązowo-fioletowo. Lubi glebę wapienną, zawsze lekko wilgotną i słońce.
Wysokość: 15 cm, kwitnienie V-VI
Stanowisko: na słońce, na wilgotną glebę, na skalniak, na obwódki
Kwiaty: jaskrawopomarańczowe, V-VI
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni