Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Cena
-
od
do
Ciemiernik cuchnący (palmowy)
Ciemiernik palmowy
Nazwa łac. Helleborus foetidus
Ciemiernik palmowy jest byliną zimozieloną, ma piękne, zawsze zdrowe liście, kwitnie od grudnia do wiosny. Kwiaty są dzwonkowate, jasnozielone z bordową obwódką, niezwykle oryginalne. Widocznie odcinają się na tle ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | do 50 cm |
| Kwiaty: | jasnozielone, XII-III |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera wielkolistna
Brunnera wielkolistna
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Brunnera wielkolistna jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki. Liście tworzą okazałą kępy, wysokości 30 cm, zlewające się w zielone dywany. Kwiatki wyrastają nieco ponad liście. Dekoracyjna aż do zimy.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera 'Langtrees'
Brunnera wielkolistna 'Langtrees'
Nazwa łac. Brunnera macrophylla
Srebrzyste ciapki na brzegach liści - to kolejna piękność z naszej kolekcji atrakcyjnych brunner. Brunnera 'Langtrees' nie choruje, nie sprawia kłopotów; do cienia i półcienia.
Brunnera jest nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na niebieskie kwiatuszki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek korzeniasty
Bodziszek korzeniasty
Nazwa łac. Geranium macrorrhizum
Rośnie bardzo bujnie, szybko zakrywa duże powierzchnie. Jest jednym z najlepszych bodziszków, może rosnąć w słońcu, półcieniu i w cieniu; dorasta do 30 cm wys. Liście charakterystycznie pachną, w sezonie są zielone, jesienią częściowo przebarwiają się na czerwonawo. Ma wszechstronne zastosowanie – na rabaty, do zadarniania dużych powierzchni, do sadzenia pod drzewami.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo'
Nazwa łac. Geranium x cantabrigiense
Bodziszek kantabryjski 'Biokovo' to doskonała roślina okrywowa, pod drzewa i krzewy, na rabaty. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Tworzy dywany białych kwiatów z różowym nalotem na płatkach. Szybko się rozrasta, nie przepuszcza chwastów. Świetnie komponuje się z innymi bodziszkami.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | biało-różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru