Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Bambus drobny
Bambus drobny
Nazwa łac. Sasa pumila
Bambus zimozielony miniaturowy, dorasta do 30 cm wysokości. Szybko się rozrasta. Jego kłącza 'wędrują'. Dzięki temu jest doskonałą rośliną okrywającą, po kilku latach utworzy gęsty łan, który nie będzie wymagał odchwaszczania.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | jasnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Słoneczniczek szorstki
Słoneczniczek szorstki
Nazwa łac. Heliopsis scabra
Słoneczniczek szorstki o kwiatach półpełnych, złocistych. Dorasta do 90 cm, a więc jego zaletą jest to, że nie jest zbyt wysoki, jak inne kwiaty z tej grupy. Ma grube, sztywne łodygi, nie przewraca się.
| Wysokość: | 90 m |
| Kwiaty: | żółte, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Irys (kosaciec) trawolistny
Irys trawolistny
Nazwa łac. Iris graminea
Oryginalny, botaniczny gatunek irysa o niepowtarzalnym zapachu dojrzałych śliwek.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne,półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Liliowiec 'Siloam Show Girl'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Show Girl' to odmiana dorastająca do ok. 35 cm, kwiaty czerwone z żółtą gardzielą i ciemniejszą obwódką o płatkach z falbanką.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | czerwone z żółtą gardzielą, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Rozplenica wschodnia
Rozplenica (piórkówka) wschodnia
Nazwa łac. Pennisetum orientale
Jeśli chcesz mieć w ogrodzie wcześnie kwitnącą piórówkę, posadź rozplenicę wschodnią, która już w czerwcu rozwija oryginalne, przepiękne, różowe kwiatostany, które po przekwitnieniu przybierają kolor jasnosłomkowy. Kępa tej rozplenicy jest zwiewna, wąskie liście z wdziękiem poruszają się przy podmuchach wiatru, kwiatostany lekko przewieszają się ku dołowi.
Rozplenica wschodnia wyjątkowo długo kwitnie, bo od czerwca do października, a jej kwiatostany zebrane w kłosy są o wiele dłuższe od innych rozplenic, dorastają czasem do 15 cm długości.
| Wysokość: | 90-100 cm |
| Liście: | zielone |
| Kwiaty: | różowe, VI-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Rozplenica japońska 'Lady U'
Rozplenica ‘Lady U’
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica japońska ‘Lady U’ należy do najbardziej atrakcyjnych, wieloletnich ozdobnych traw ogrodowych. Jej kępa ma ładny, zwarty, półkolisty kształt. Przepięknie wygląda latem i jesienią, kiedy rozwijają się jej kwiatostany w kształcie puszystych kłosów koloru beżowo-fioletowego. C1
| Wysokość: | 120-150 cm |
| Liście: | zielone, jesienią żółte |
| Kwiaty: | beżowo-fioletowe kłosy, od VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Dzielżan jesienny 'Bandera'
Dzielżan jesienny ‘Bandera’
Nazwa łac.: Helenium
Dzielżan ‘Bandera’ jest kolejną nowością w naszej ofercie. Podobnie jak odmiany ‘Fuego’ i ‘Ranchera’ należy do niskich dzielżanów; jego wzrost nie przekracza 50 cm. Kwiatostany są gęste i składają się z licznych kwiatów o czerwonych płatkach z żółtą obwódką.
| Wysokość: | 20-50 cm |
| Kwiaty: | ciemnoczerwone , VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek korzeniasty
Bodziszek korzeniasty
Nazwa łac. Geranium macrorrhizum
Rośnie bardzo bujnie, szybko zakrywa duże powierzchnie. Jest jednym z najlepszych bodziszków, może rosnąć w słońcu, półcieniu i w cieniu; dorasta do 30 cm wys. Liście charakterystycznie pachną, w sezonie są zielone, jesienią częściowo przebarwiają się na czerwonawo. Ma wszechstronne zastosowanie – na rabaty, do zadarniania dużych powierzchni, do sadzenia pod drzewami.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Proso rózgowate
Proso rózgowate
Nazwa łac. Panicum virgatum
Kwiatostany tworzą gęstą mgiełkę, nadają się do suchych bukietów, liście początkowo jaskrawozielone z czasem przebarwiają się na kolor złoty.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | jasnozielone→złote |
| Kwiaty: | purpurowozielone VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozplenica 'Hameln'
Rozplenica japońska (piórkówka) 'Hameln'
Nazwa łac. Pennisetum alopecuroides
Rozplenica 'Hameln' to niezwykle atrakcyjna trawa ozdobna, której kępa przypomina fontannę. Ponad bardzo gęstymi, wąskimi liśćmi unoszą się puszyste kwiatostany kształtem przypominające małe szczotki do butelek.
| Wysokość: | 50-100 cm |
| Liście: | zielone → rudopomarańczowy |
| Kwiaty: | białobeżowe kłosy, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni